Pramonės revoliucijos laikmečiu tarp vaikų paplitusį susirgimą nulėmė ne tik darbas fabrikuose ir miestų tarša, kurie, kaip manyta anksčiau.
pramonės revoliucija
10 straipsnių
Kadenciją baigiantis Jungtinės Karalystės vyriausiasis mokslininkas Patrickas Vallance'as ragina ministrus „užbėgti už akių“ esminiams socialiniams ir ekonominiams pokyčiams, kurie gali turėti didelių pasekmių, rašo theguardian.com.
Laisvaslaikrastis.lt į „Melo detektoriaus“ akiratį papuola nuolat. Šįkart sąmokslo teorijai, kad neva nėra pandemijos, pagrįsti naudojama Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjo prof. Klauso Schwabo teiginiai.
Žmonės gali į aplinką paleisti dar apie 1000 gigatonų anglies dvideginio, kol sustabdysime vidutinį pasaulinį temperatūros kilimą 2°C virš lygio, koks buvo iki pramonės revoliucijos – slenksčio, kurį peržengus, anot mokslininkų, klimato pokyčiai taptų pavojingi. Daugiau nei 2°C perkaitusi planeta ga...
Šalyje, kurioje XVIII a. prasidėjo pirmoji pasaulyje pramonės revoliucija, naujoji revoliucija atrodo kaip reikiant pristabdyta.
Ignas Pranskevičius. Krizė atneš reikšmingą lūžį į aptarnavimo sferą – įsigalės bekontaktės paslaugos (7)
Robotizacija, Ketvirtoji pramonės revoliucija buvo viena iš populiariausių temų verslo ar akademinės bendruomenės konferencijose dar gerokai prieš nutinkant šiandien pasaulį krečiančiai krizei. Tiesioginio žmonių darbo patraukimas iš priekinių linijų gamybos, aptarnavimo srityse buvo matomas kaip ne...
Mikrogravitacija gali būti naudojama senoms medžiagoms išgauti ir naujoms gaminti, tokiu būdu, kurio neįmanoma atkartoti Žemėje. Privačios įmonės tai žino ir tuo besivadovaudamos siekia nepraleisti progos pralobti. Tačiau ar tikrai įmanoma Žemės orbitą paversti būsimos, naujos pramonės revoliucijos ...
Ketvirtoji pramonės revoliucija dažniausiai siejama su pažangiomis technologijomis: savavaldžiais automobiliais, robotika, nanotechnologijomis, daiktų internetu ir kitomis. Tačiau iš tiesų didžioji dalis tokių ir panašių sprendimų yra susiję su žmonėmis, o ne su robotais.
Ketvirtoji pramonės revoliucija atėjo su visišku procesų automatizavimu, robotizavimu, dirbtiniu intelektu, kuris leidžia mašinoms ne tik valdyti kitas mašinas, bet ir mokytis iš savo patirties, kaupti žinias ir paversti jas veiksmais, teigiama pranešime spaudai.
Aleksejaus Stachanovo rekordas, pasiektas prieš 80 metų, davė pradžią masiniam judėjimui bei sugriovė žmogaus-simbolio gyvenimą.