Popiežius Pranciškus visiškai pereis prie elektros, kai pradės važinėti naujuoju „papamobiliu“, kuris buvo pristatytas Vatikane. Naujasis keturiais ratais varomas automobilis atitinka pontifiko pamokslavimus apie būtinybę saugoti savo aplinką ir visiškai neišmeta anglies dioksido. Automobilį pagamin...
Pranciškus
572 straipsnių
Popiežius Pranciškus penktadienį pareiškė, kad JAV rinkėjams per prezidento rinkimus teks rinktis „mažesnę blogybę iš dviejų“, ir teigė, kad tiek buvusio prezidento Donaldo Trumpo kova su migracija, tiek viceprezidentės Kamalos Harris parama teisei į abortus yra nukreipti „prieš gyvybę“, rašo cnn.co...
Popiežius Pranciškus pasisakė prieš imigracijos įstatymų griežtinimą ir už „visuotinį migracijos valdymą“, grindžiamą humanitariniais principais.
Socialiniuose tinkluose dėmesio sulaukė popiežiaus Pranciškaus nuotraukos, kuriose jis vaizduojamas apsigaubęs LGBTQ+ bendruomenės simboliu laikoma vaivorykštės spalvų vėliava. „Melo detektorius“ įsitikino, ar šios nuotraukos – tikros.
Popiežius Pranciškus penktadienį Italijoje vykstančiame Didžiojo septyneto (D7) viršūnių susitikime kalbėdamas apie dirbtinio intelekto pavojus paragino uždrausti „mirtį nešančius autonominius ginklus“.
Popiežius Pranciškus atsiprašė už tai, kad itin paniekinamai atsiliepė apie gėjus. Vatikano pareiškime sakoma, kad popiežius nenorėjo nieko įžeisti ir atsiprašė tų, kuriuos „įskaudino pavartotas žodis“, rašoma BBC.
Antradienį popiežius Pranciškus paskelbė atsiprašymą dėl įžeidžiančios kalbos, kuria, kaip pranešta, apibūdino gėjus.
Popiežius Pranciškus per susitikimą su Italijos vyskupais pavartojo įžeidžiantį žargoną, kai juokavo apie gėjų skaičių seminarijose, pirmadienį pranešė žiniasklaida.
Londone gimęs italų kilmės paauglys, savo trumpą gyvenimą praleidęs skleisdamas tikėjimo žodį internete, taps pirmuoju šio tūkstantmečio katalikų bažnyčios šventuoju šiame, Vatikanui priskyrus jam dar viena stebuklą.
Dėl daugybės ginkluotų konfliktų pasaulyje popiežius Pranciškus paragino ieškoti sprendimų prie derybų stalo.
Vatikanas paneigė žiniasklaidos pranešimus apie galimą popiežiaus Pranciškaus kelionę į Maskvą šių metų birželį.
Smarkios kritikos dėl savo žodžių apie „baltą vėliavą“ Ukrainos kare sulaukęs popiežius Pranciškus trečiadienį per visuotinę audienciją nekomentavo ginčytino savo pasisakymo. Jis tik bendrai paragino melstis prieš karą. „Meskime Viešpatį, kad suteiktų mums malonę įveikti šią karo, kuris visada yra p...
Ukraina pirmadienį išsikvietė Vatikano pasiuntinį Ukrainoje po to, kai popiežius Pranciškus pasiūlė šaliai apsvarstyti galimybę iškelti „baltą vėliavą“ Ukrainos kare prieš Rusiją ir taip sukėlė Kyjivo įniršį.
Baigiasi dar vienas savaitgalis kupinas švenčių, įvykių, minėjimų ir nusišnekėjimų. Kol daugelio jūsų širdis užlieja optimizmas ir gera nuotaika, senstantį Vilnijos lenką kažkodėl apima nerimas, o vėliau – pyktis, pereinantis į desperaciją, iš kurios išsigelbėjimas yra tik vienas – visiškas atsidavi...
Romos popiežiaus Pranciškaus pasvarstymai karo Ukrainoje tema, jo pareiškimas apie derybas ir baltosios vėliavos kėlimą, kai padėtis tampa prasta, sukėlė didelę pasipiktinimo bangą. Vienas kvalifikuočiausių Ukrainos karo ekspertų, atsargos pulkininkas Olegas Ždanovas katalikų bažnyčios lyderio pasis...
Vatikanas pirmadienį pritarė tos pačios lyties porų palaiminimui, tačiau pabrėžė, kad palaiminimas negali būti laikomas katalikiška apeiga ir negali būti teikiamas civilinių sąjungų ar santuokų ceremonijose.
Vatikanas pirmadienį pranešė, kad po savaitgalį patirtų gripo simptomų popiežius Pranciškus taisosi, atkreipdamas dėmesį, kad, kol 86 m. pontifikas pasveiks, keletą susitikimų jam teks atidėti.
Šventasis Apaštalų Sostas – prieš Ameriką. Amerika – prieš Šventąjį Apaštalų Sostą. Popiežius argentinietis – prieš vyskupą amerikietį. Vyskupas amerikietis prieš popiežių argentinietį. Tikėjimo tradicijos pokyčiai – prieš tikėjimo tradicijos stagnaciją. Ir atvirkščiai.
Penktadienį popiežius Pranciškus išvyko į Marselį dviejų dienų vizito, skirto Viduržemio jūrai ir migracijai, jis neša tolerancijos žinią vykstant aštrioms diskusijoms, kaip Europa valdo prieglobsčio prašytojų srautą.
Pirmadienį popiežius Pranciškus teisinosi, kad praėjusį mėnesį kalbėdamas apie „didžiąją Rusiją“ turėjo galvoje turtingą Rusijos kultūros tradiciją. Popiežiaus pasisakymas apie „didžiąją Rusiją“ ir jos „humaniškumą“ paminint jos kraugerius carus sukėlė pasipiktinimą Ukrainoje ir kitose šalyse.