Tai – Edmundo Jakilaičio pokalbis apie karybą su Vilniaus universiteto karo istoriku, buvusiu Lietuvos Kariuomenės specialiųjų pajėgų ir žvalgybos padalinių kariu, dalyvavusiu pirmosiose Lietuvos misijose Irake ir Afganistane, dr. Kęstučiu Kilinsku. Šįkart – apie karo transformacijas nuo Antikos lai...
Prancūzijos revoliucija
16 straipsnių
Prancūzijos revoliucija – tai laikotarpis Prancūzijos istorijoje, trukęs nuo 1789 iki 1794 metų, tuo metu sukilėliai užėmė tuometinio monarcho rūmus, kalėjimą – Bastiliją, revoliucija įkūnijo socialinės ir politinės santvarkos kaitą, buvo pereita nuo viduramžių feodalinės santvarkos prie konstitucinės-parlamentinės santvarkos. Revoliucijos metu atsirado giljotina.
Po vieno populiariausių egzaminų abiturientai neslepia – klausimas apie partizanus gerokai sutrikdė (100)
Penktadienį dalis šalies abiturientų tikrino savo istorines žinias. Jie laikė valstybinį istorijos brandos egzaminą. Kaip informavo Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), šiais metais laikyti šį egzaminą rinkos laikyti mažiau dvyliktokų. Šiemet „Delfi“ kalbinti studentai pasakojo, kad daugiausia klaus...
Pirmoje dalyje liko neišskirtos analizuojamų daktaro Evaldo Nekrašo straipsnių citatos, kas, aišku, apsunkino sumanymo įgyvendinimą – parodyti, kokią painiavą sukelia autoriaus siūlomas požiūris.
Tam, kad išvengtume chaoso, reikia politinių pokyčių ir privačiojo sektoriaus lyderystės.
Konstitucine reforma vadinamas politinis reginys rusų visuomenei kelia žiovulį, todėl savo valdžią sutvirtinti siekiantis prezidentas Vladimiras Putinas gali imtis rizikingesnių žingsnių, tarp jų – agresijos prieš Baltijos valstybes.
Prieš 100 metų Suzanne Lenglen debiutavo Vimbldono turnyre ir iškart užkariavo ne tik teniso aikštę, bet ir laikraščių antraštes. Suzanne buvo tikra novatorė ir niekada nevengė rizikuoti, tad jos gyvenimas buvo apgaubtas paslaptimi. Kaip ir mirtis.
Įdomiausi aukštakulnių istorijos faktai: kodėl kurtizanėms su aukštakulniais reikėjo 6 liokajų ir kokį triuką naudojo Marilyn Monroe (6)
Nors aukštakulniai dabar laikomi kone moteriškumo simboliu, tačiau jų atsiradimo ir išpopuliarėjimo istorija nustebintų daugelį. Pristatydama naują „Ecco Shape“ batų liniją, įdomias detales apie aukštakulnius batelius atskleidė mados antropologė Miglė Kazėnaitė.
Didžiausioje dešiniojoje Lietuvos partijoje – Tėvynės sąjungoje-Lietuvos krikščionyse demokratuose – vyksta diskusija apie partijos ateitį, vertybes ir idėjas. Dalyvaudamas šioje diskusijoje siūlau trijų tekstų seriją, kuri, tikiuosi, skaitytojui leis geriau suprasti esminius TS-LKD politinės darbot...
Sovietų Sąjungoje lapkričio 7-oji būdavo išeiginė, kada atrinkti darbo liaudies atstovai turėdavo pražygiuoti pro raudonosios nomenklatūros prikimštą tribūną, mojavimais ir šūksniais reikšdami padėką valdžiai už tai, ką jie turi.
Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.
Jei vyks dar daugiau apklausų ir referendumų, kurių rezultatas bus toks, kaip „Brexito“, tai gali būti Europos Sąjungos pabaigos pradžia, LRT RADIJUI sako iraniečių kilmės Vokietijos publicistas ir orientalistas Navidas Kermani.
Tęsiame vasaros knygų rekomendacijas. Šįkart leidykla „Baltos lankos“ siūlo sąrašą iš klasikos serijos „Mažos Didelės Knygos“. Vasara yra puikus metas perskaityti tai, ką visada norėjosi, tačiau stigo laiko.
Iš valstybinio brandos egzamino daugelis abiturientų išėjo su šypsenomis – tokių lengvų užduočių jie nesitikėjo. Ir nors moksleiviai dėl to džiaugiasi, istorijos specialistai užduočių sudarinėtų negiria. Priešingai, anot jų, pateikti tokį egzaminą – gėda.
Pirmadienį laikiusieji istorijos valstybinį brandos egzaminą abiturientai su DELFI sutiko pasidalinti jo užduotimis.
Po Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto mirties vienas svarbiausių Rytų Europos istorijos veiksnių daugiau kaip tris šimtmečius buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (iš pradžių kaip savarankiško politinio subjekto, vėliau unijoje su Lenkija) ir Rusijos (iš pradžių kaip Maskvos valstybės, vėlia...
Londonui pasisekė tapti vienu labiausiai menininkų, mokslininkų ir žymių visuomenės veikėjų numylėtu miestu.