Atsižvelgiant į tai, kad širdies ir kraujagyslių ligos išlieka pagrindine suaugusiųjų mirties priežastimi, verta kuo labiau rūpintis širdies sveikata.
prieskoniai
298 straipsnių
Prieskonis - prieskoninių augalų dalys ir jų mišiniai, suteikiantys skonį, aromatą ir spalvą gaminamam patiekalui. Svarbiausia paskirtis — pagerinti maisto skonį ir aromatą, sukelti apetitą, o kartais užslėpti nepageidaujamas savybes. Vartojamos įvairios augalų dalys: džiovintos sėklos, vaisiai, šaknys, žievė grūdelių, lapelių, žiedų, šaknų miltelių pavidalais. Aliejiniai prieskonių mišiniai ne tik sustiprina patiekalo skonį, bet ir padidina jo kaloringumą. Prieskoniai skiriasi nuo žalumynų. Lapinės, žaliosios augalų dalys taip pat tinka pagardinti maistą, tačiau jos (pvz., krapai) gali būti naudojamos šviežios, o prieskoniai – tik sudžiovinti.
Prieskoniai gali turėti stiprų poveikį uždegimui, pagerinti žarnyno sveikatą ir, galbūt, padaryti pilvuką plokštesnį.
Galbūt daugelis žmonių nežino, kokia universali yra ši žolė ir kad ji aktuali didžiąją metų dalį.
Kai norisi blynų, bet sotesnių, renkamės lietinius su vištiena. Beje, tai puikus būdas nuo pietų ar vakarienės likusią virtą, keptą ar atroškintą vištieną, kurią belieka susmulkinti. Lietinius su vištiena valgykite su grietine ar jogurtu.
Palaipsniui įvedus į gyvenimą nedidelių pokyčių, jų suma garantuos trokštamą rezultatą. Tarkime, jei turite tikslą artėjant vasarai šiek tiek padailinti kūno formas, įtraukite į mitybos racioną daugiau prieskonių, kurie spartina medžiagų apykaitą ir padės pasiekti tikslą.
Kava gali ne tik kvapnus ryto ritualas, bet ir gėrimas, kuris suteikia energijos visai dienai ir gerą užtaisą darbinei bei protinei veiklai. Ar žinojote, kad kai kurie prieskoniai efektyviai gerina smegenų veiklą ir puikiai tinka rytiniam kavos puodeliui?
Naminius prieskonius gaminanti Indrė tikina: nuo šiol į parduotuvėje esančius nebežiūrėsite – kvapo ir skonio net lyginti negalima (1)
Maisto tinklaraščio „Skaniai ir lengvai“ puslapyje galima rasti pačių įvairiausių naminių receptų – nuo gėrimų, desertų iki sočių pagrindinių patiekalų. Tačiau mano akis užkliuvo už naminių prieskonių. Gal dėl to, kad tai nėra itin dažnai tinklaraštininkų įrašuose randami receptai. O gal dėl to, kad...
Nebūtina laukti vasaros iškylų, kad būtų galima pasimėgauti mėsainiu su sultinga jautiena. Šiandien viską galima pasigaminti namų virtuvėje. Šis mėsainis su jautiena – itin sotus, niekas neatsisakys.
Gana greitai pagaminamas užkandis – kesadilija su vištiena. Itin skanu jį valgyti šiltą, bet skanus ir atvėsęs. Ptrie kesadilijos su vištiena patiekite gvakamolės ar bet kokio mėgiamo padažo.
Parodė, ką galima pagaminti namie iš daržovių lupenų ir net svogūnų lukštų – dabar jų tikrai neišmesite (3)
Gaminant maistą dažnai lieka įvairių daržovių likučių, gerai socialiniuose tinkluose pažįstamas italas Alessandro Vitale, kuris Londone įsikūrė daržą tiesiog savo kieme, tikina, kad visa tai dar tikrai galima panaudoti, ir parodė, kaip namie pasigaminti ne tik universalius prieskonius, bet ir kubeli...
Ši kepta lašiša – išskirtinių skonių derinys, kuris nustebins jūsų svečius. Lengvai ir greitai paruošiamas patiekalas. Keptą lašišą patiekite užbarstę kapotomis petražolėmis.
Nors maistui gardinti naudojami patys įvairiausi prieskoniai, kai kurie jų teikia ir visokeriopą naudą sveikatai. Šie prieskoniai stiprina organizmą, leidžia kovoti su antsvoriu, suteikia energijos bei geros nuotaikos, netgi žadina aistrą.
Tuno salotos yra turbūt antros pagal populiarumą žuvies salotos Kūčių vakarą. Lengvos, gaivios – tokios, kokia ir turi būti to vakaro vakarienė. Tuno salotoms užpilą galima gaminti patiems arba gardinti majonezo padažu.
Vienas įprastas virtuvės prieskonis gali padėti sumažinti riebalų kiekį, padidinti raumenų masę ir pagreitinti medžiagų apykaitą.
Lėtiems tobuliems pusryčiams gaminkite varškėčius su klevų sirupu. Bus taip skanu, kad ir nenorėsite niekur skubėti. Patiekite varškėčius apibėrę smulkintai riešutais.
Daugelis iš mūsų galėtume išleisti žymiai mažiau pinigų maistui, tačiau reikia žinoti, nuo ko pradėti. Vertėtų apgalvoti, kur ir kokius maisto produktus pirkti, o kokių vengti, jei norite gyventi taupiau.
Šventes kuria maži dalykai – taip ir kalėdinio jaukumo suteikia tam tikri skoniai ir aromatai. Ne veltui Kalėdų patiekalus, desertus bei gėrimus gardiname specialiais, su žiemos šventėmis siejamais prieskoniais.
Žolininkė papasakojo apie auksiniu vadinamą prieskonį: ypač vertingas sveikatai, bet lengva perdozuoti (4)
Iš tolimųjų Rytų atkeliavę oranžiniai milteliai, be kurių neįsivaizduojamas nei vienas kario prieskonių mišinys turi nepamainomos naudos mūsų sveikatai. Auksiniu prieskoniu ciberžolė vadinama ne tik dėl savo spalvos, bet ir dėl vaistinių savybių, stiprinančių imunitetą ir gydančių įvairias ligas.
Čiabatą paprastai perkame prekybos centre, tačiau retas žino, kad jos galima išsikepti ir namuose. Tam tereikia pasiruošti mielinę tešlą. Tiesa, tešlos kildinimo procesas nėra greitas, bet laukimą atpirks šviežia ir traški čiabata.
Moliūginis keksas – vienas iš galybės receptų, ką galima pasigaminti iš moliūgo minkštimo, likusio po skaptavimo. Pagardintas prieskoniais šis moliūginis keksas gal kiek primins kalėdinį kepinį.