profilaktika

13 straipsnių

Profilaktika (gr. prophylaktikos) – tai priemonių, padedančių saugoti, stiprinti ir atkurti sveikatą bei išvengti ligų, visuma.

Vaidotė Šantarienė

Ukmergiškiai įprato vasarą kurį laiką pagyventi be karšto vandens. Jo nebūna tikrinant ir remontuojant šilumos ūkio įrenginius. Kai kuriems gyventojams pasiseka vandens sulaukti anksčiau nei planuota. Tačiau, kilus rūpesčių atliekant darbus, pakentėti gali tekti ir ilgiau.

Giedrė Petkevičė

Mamos ne veltui vaikystėje versdavo gerti pieną, sakydamos „kad kaulai sveiki būtų“. Kaulų retėjimo liga – osteoporozė – senstant visuomenei tampa vis didesniu iššūkiu, galinčiu pasibaigti lūžiais, judėjimo sutrikimu, lėtiniu skausmu, laikysenos pasikeitimu ir vis blogėjančia gyvenimo kokybe. Vyksta...

Giedrė Baltrušytė, LRT televizijos naujienų tarnyba

Gydytojai sunerimę, kad lietuviai pernelyg mažai dėmesio skiria sveikatos profilaktikai ir dažniausiai apie sveikatos patikrą pagalvoja tik rimtai susirgę.

Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių, dar apie 80 tūkst. šiuo metu serga įvairiomis onkologinėmis ligomis, o net 20 proc. visų mirčių – nuo vėžinių susirgimų. Daugiausia pacientų nužudo piktybiniai plaučių navikai, nuo jų kiek atsilieka storosios žarnos ir skrandžio vėžys.

Specialistai teigia, kad 70-80 proc. moterų „artimai pažįstamos“ su celiulitu. Jie pastebi, kad moterų požiūris į šią odos problemą pamažu keičiasi ir vietoje brangių kremų ir procedūrų, dailiosios lyties atstovės vis dažniau renkasi sveiką gyvenimo būdą – vienintelę profilaktikos priemonę nuo celiu...

Violeta Gustaitytė

Gimdos kaklelio vėžys – viena dažniausių moterų onkologinių ligų. Apie ją kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja ginekologe Kristina Jariene.