Dauguma vyresnio amžiaus žmonių susiduria su sąnarių skausmu, o kai kuriems ši problema būna tokia didelė, kad tenka keisti visą sąnarį. Gydytojas ortopedas traumatologas,medicinos mokslų daktaras Juozas Belickas Žinių radijo laidoje „Sveikatos laikas“ pasakojo, kad labai klaidinga įsivaizduoti, kad...
protezavimas
13 straipsnių
Dantų praradimas nėra vien tik estetinė problema – tai gali sukelti rimtų psichologinių ir fiziologinių iššūkių, todėl netekę dantų žmonės vis dažniau svarsto apie galimybę įsidėti dantų implantus, kurie atstoja natūralią šypseną ir atkuria kramtymo funkciją.
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo priteisimo lygiomis dalimis iš moksleivio ir mokyklos konstatavo, kad ieškovas neįrodė atsakovų kaltės dėl jam padarytos žalos.
Būdami judrūs, vaikai dažnai praranda dantis įvairiuose susidūrimuose ir nelaiminguose atsitikimuose. Dantų trūkumas turi savaime suprantamų neigiamų pasekmių – kramtymo nepatogumai, socialinės problemos, kitų vaikų galimos pašaipos. Bedantė šypsena nepuošia nė vieno veido, o vaikams ji gali būti yp...
Kiekvienais metais beveik dviems milijonams žmonių visame pasaulyje dėl vienokių ar kitokių priežasčių yra implantuojami dirbtiniai dantys. Tačiau specialistai pastebi, kad tobulėjant technologijoms ir medžiagoms, šis skaičius tik didės, kadangi tokių procedūrų poreikis yra milžiniškas.
Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) dažnai sulaukia gyventojų klausimų, kas turi teisę į nemokamas dantų protezavimo paslaugas, kada pradėti dantų protezavimo procedūras, ar dantų protezavimą galima atidėti, ar savo eilę protezavimui galima perleisti artimam šeimos nariui?
Prieš kelis metus atliktas tyrimas Lietuvoje parodė, jog daugiau kaip 6 dantų jau neturi kiek daugiau nei 30 proc. saugusiųjų šalies vyrų ir moterų. Net apie 45 proc. vyrų ir apie 48 proc. moterų neturi nuo 1 iki 5 dantų.
Pernai dantų protezavimo paslaugos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto kompensuotos 42 tūkst. žmonių ir tai net 10 tūkst. daugiau, palyginti su užpernai. Tai nemažas pasiekimas, nors šių paslaugų Lietuvos gyventojams tenka vis dar ilgai laukti.
„Perskaičius straipsnį apie tai, kad Lietuvoje finansiškai labiau apsimoka dantis rauti nei taisyti, galima pagalvoti, kad kalbama apie dramblių dantis, kurie gali ataugti šešis kartus per visą šių žinduolių gyvenimą. Tačiau, deja, kalba eina apie Lietuvos žmonių dantis", – sako odontologas-implanto...
Kaune dantų protezavimo gali tekti laukti 2–3 metus, o Panevėžyje 5–7, tačiau tikimasi, kad nauja tvarka tokias eiles sutrumpins. Taip LRT RADIJUI sako Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Grigarienė. Anot jos, pasikeitimai aktualūs pak...
Kaune, odontologijos klinikoje žmogus patyrė tikrą košmarą. Tik dėl vieno danties nusiskundimų turėjęs pacientas po nesėkmingos dantų protezavimo procedūros ne tik neatgavo sumokėtų pinigų, bet ir liko be trijų dantų.
Ne visos dantų problemos žmogų skatina nedelsiant kreiptis į odontologą. Tačiau negrįžtami procesai, netekus vieno ar kelių dantų, pradeda vystytis gana greitai, tad pacientas, rūpindamasis tolimesne savo sveikata, turėtų pasidomėti protezavimo galimybėmis.
Slėpti bedantę burną kartais tenka ne tik senukams, bet ir vidutinio amžiaus žmonėms, kurių draugai dar džiaugiasi sveikais savo dantimis. Tačiau tai ne vienintelis nepatogumas, kuris atsiranda praradus dantį ar kelis.