„Tas tai visiškas psichopatas“, – veikiausiai bent kartą esate girdėję tokį pasakymą. O galbūt patys ką nors esate, kad ir mintyse, išvadinę sociopatu ar psichopatu. Nors daug kas gali to nežinoti, šie terminai dažnai naudojami apibūdinti žmogų, kuris turi antisocialaus tipo asmenybės sutrikimą. Tai...
psichopatai
6 straipsnių
Šiuolaikiniame pasaulyje sėkmingiausiai įsikūrę psichopatai. Ne tie asocialieji, kurie kalėjimuose, o vadinamieji prosocialūs psichopatai, kurių elgesys išlieka socialiai priimtinose ribose ir kurie visada šalia – politikoje, versle, medicinoje, teisėje. Prigimtinių savybių rinkinys – empatijos, sąž...
Kaip žinoma, psichopatams būdingas savanaudiškumas, beširdiškumas ir polinkis smurtauti. Šie antisocialiniai asmenybės bruožai stebina daugelį žmonių, tačiau ar smegenų skirtumai galėtų juos paaiškinti? Ir, svarbiausia, ar tokių skirtumų suvokimas gali padėti ar apsunkina gydymą?
Psichopatai siekia pozicijų, iš kurių gali manipuliuoti kitais. Jie neturi tikrų draugų – tuos, su kuriais bendrauja, net nepagalvoję paliktų, kad tik patenkintų savo galios troškimą.
Daugelis žinome, kad psichopatai nejaučia empatijos, sąžinės graužimo, jie turi žavesio, moka meistriškai manipuliuoti. Kita vertus, tyrimai rodo, kad ir visiškai įprastos asmeninės savybės gali byloti, kad jūs linkę į psichopatiją, rašo mentalfloss.com.
Tipiniai psichopatai nejaučia empatijos, gailesčio už savo veiksmus, yra nesocialūs,egoistiški, perdėtai pasitikintys savimi ir, kartais, labai pavojingi. Tačiau naujas Plimuto Universiteto tyrimas atskleidė keistą faktą.