Tyrimas, paskelbtas žurnale „Clinical Psychological Science“, rodo, kad 25 minutes išmaniajame telefone naudojant mokslu remiantis sukurtą programėlę galima sumažinti stresą patiriančių žmonių nerimo lygį, skelbia „Medical News Today“.
Psychological Science
16 straipsnių
Подводя итог научным открытиям года, мы выбрали если не самые значимые, то самые (с нашей точки зрения) любопытные истории, которые, будем надеяться, не оставили читателей равнодушными и были релевантными не только для прошлого года, но и дали повод для будущих размышлений.
Abejojate savimi? Jaučiatės gerai būdamas vienas su savimi? O ar mėgstate šokoladą? Jeigu bent į šiuos tris klausimus atsakėte teigiamai, turime jums gerų žinių – tai didelių protinių gebėjimų įrodymai. Jų nesunkiai galima rasti ir daugiau.
Daugelis, regis, niekada nesergančių žmonių nėra tiesiog „palaiminti puikiu imunitetu“, skelbia womansday.com. Greičiausiai jie tiesiog turi keletą įpročių, kurie nejučia ir apsaugo nuo šaltuoju sezonu siaučiančių ligų. Moterys dalijasi, kokie dalykai padeda joms išlikti sveikoms.
Jei ištisomis dienomis nervingai bumbate kaip Woody Allenas, graužiate savo nagus ir nuolat nerimaujate dėl peršalimo, kuris niekada taip ir neužpuola, gali būti, kad jums pasisekė. Žmonės, turintys neurotiškumo požymių, gyvena ilgiau, rodo nauja, ilgus metus vykdyta studija, pristatyta žurnale „Psy...
Tam tikrose situacijose apimančios nepagrįstos baimės, kitaip sakant, fobijos –būdingos tiek eiliniams piliečiams, tiek pasaulyje pripažintoms garsenybėms. Pasitaiko, kad baimę sukelia išties neįtikėtini objektai. Svetainėje „Refinery29“ siūloma susipažinti su keisčiausiomis garsenybių baimėmis.
Sausį Samantha Wuu išėjo iš darbo Bostone ir grįžo į gimtąjį Naująjį Džersį, kad padėtų savo mamai rūpintis dviem ligoniais šeimoje. Siekdama nusiraminti ir atsipalaiduoti ji ėmė spalvinti knygeles ir greitai suprato, kad negali sustoti, rašo portalas „Quartz“.
Ar pažvelgus į šią lotoso vaisiaus nuotrauką, jums pašiurpo oda?
Nors paskaitose sėdėti su nešiojamuoju kompiuteriu ir madinga, tačiau konspektuojantis ranka į užrašus informacija suvokiama geriau ir išlieka atmintyje ilgiau, teigiama tyrime, kurio išvadas cituoja „Free Press Journal“.
Jeigu stiklinę visada matote tik pustuštę, o ne puspilnę, gali būti, jog tokį pesimistinį požiūrį lemia jūsų genai. Mokslininkai sako, jog yra žmonių, kuriuos pati gamta verčia į pasaulį žvelgti negatyviai. Tokie asmenys ir į emocines patirtis reaguoja jautriau ir audringiau, skelbia „The Daily Mail...
Išėję į pensiją planuojate ilsėtis? Galbūt jūs ir nusipelnėte gero poilsio, tačiau pernelyg ilgas sėdėjimas fotelyje pakenks jūsų psichikai.
Dirbančius žmones galime grubiai suskirstyti į dvi grupes: tie, kurių darbo stalas itin netvarkingas, ir tie, ant kurių darbo stalo – ideali tvarka.
Kaip žmogus elgsis finansų krizės akivaizdoje: pabandys gyventi taupiau ir stengsis dėti pinigus į juodai dienai skirtą fondą ar viską darys priešingai – pradės be proto išlaidauti, kol dar turi tam galimybių?
Bafalo ir Kalifornijos universitetų mokslininkai, nusprendę ištirti gražiai besielgiančių žmonių neurogenetiką, rinko kelis dalykus. Pirmiausia, jie surinko atsakymus į tokius klausimus kaip „Ar žmonės iš prigimties yra geri, ar blogi?“ ir „Ar aukojate kraujo?“. Po to jie ištyrė dalyvių seiles, rašo...
Vienas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie nuolat atrodo nuklydę mintimis kitur, turi daugiau „darbinės atminties”, leidžiančios jiems galvoje saugoti didelį kiekį informacijos ir ja naudotis.
Nemalonūs įvykiai ir skaudžios patirtys iš tikrųjų teigiamai veikia žmogų, teigiama naujausio tyrimo išvadose, skelbiamose žurnale „Current Directions in Psychological Science“, skelbia MSNBC.