Tie, kas ieško aistros ir laukiniškumo, renkasi Philipą Rothą, o Anne Tyler skaito tie, kam reikia pieno ir sausainių. Taip apie savo kūrybą yra sakiusi pati A. Tyler, kurios kūrybinėje biografijoje – 24 knygos. Tačiau skaičiusieji bent vieną šios rašytojos knygą spėjo pajusti, kad jos kūryba kur ka...
Pulitzerio premijos
17 straipsnių
Pulitzerio premiją gavusi fotožurnalistė iš Kašmyro trečiadienį pranešė, kad Indijos imigracijos pareigūnai neleido jai išskristi į Jungtines Valstijas atsiimti apdovanojimo, nors ji turėjo galiojančią vizą ir bilietą.
Plačių interesų (nuo istorijos iki psichologijos) JAV mokslininko, erudito ir Pulitzerio premijos laureato Jaredo Diamondo įžvalgos, kaip valstybės gali nugalėti krizinius laikotarpius, sugulė į naujausią jo knygą „Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes“ (vertė Vytautas Grenda). „Sumaištis“ tęsia gar...
Šį rudenį leidykla „Kitos knygos“ išleis istorijos grandų – šiuolaikinių ir klasikų – veikalus: Pulitzerio premijos laimėtojo Jaredo Diamondo naujausią knygą „Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes“, prancūzų istoriko Fernandʼo Braudelio „Civilizacijų gramatiką“ ir vieno populiariausių šių dienų mąst...
Jungtinėse Valstijose neslūgsta emocijos, kurias paskatino verkiančios mažametės iš nelegalių migrantų šeimos nuotrauka. Liberalių pažiūrų visuomenei tas vaizdas iš šalies pasienio sukėlė aršų pasipiktinimą, rašo BBC.
Rusija persiutusi, o tai reiškia, kad sankcijos veikia. Verslininkas Billas Browderis įtikino Kanados valdžią priimti vadinamąjį Magnickio aktą, kuriuo daliai Kremliaus pareigūnų ir politikų pritaikomos sankcijos, savo straipsnyje „The Washinton Post“ rašo JAV žurnalistė, prestižinės Pulitzerio prem...
Mirė 73 metų Samas Shepardas, Pulitzerio premijos laureatas, dramaturgas ir Oskarui nominuotas aktorius, kurio karjera apima beveik penkis dešimtmečius, pranešė JAV žiniasklaida pirmadienį.
Baltieji rūmai: D. Trumpas 2005 metais sumokėjo 38 mln. dolerių mokesčių, o uždirbo – 150 mln. dolerių (1)
JAV prezidentas Donaldas Trumpas 2005 metais gavo per 150 mln. dolerių (per 141 mln. eurų) pajamų ir sumokėjo 38 mln. dolerių (per 35 mln. eurų) pajamų mokesčio, antradienį pranešė Baltieji rūmai.
Ataka prieš Amerikos universitetą Kabule: nužudyta 12 žmonių, šimtai išgelbėta, o užpuolikai – nukauti (6)
Ataka prieš Amerikos universitetą Kabule baigėsi, o du užpuolikai buvo nukauti, policija pranešė ketvirtadienį paryčiais, praėjus beveik 10 valandų nuo išpuolio pradžios.
Visi žmonės, kurie paskutinį kartą matė Scientologijos bažnyčios vadovo Davido Miscavige'o žmoną Michele „Shelly“ Miscavige, sutaria, kad ji dingo labai mįslingomis aplinkybėmis, rašo portalas news.com.au.
Vladimiro Putino elgesys per pastaruosius metus daugelį su juo pasiryžusių bendradarbiauti Europos lyderių įtikino, kad jis yra melagis, LRT Radijui sako „Washington Post“ apžvalgininkė Anne Applebaum.
Laikraščiui „St. Louis Post-Dispatch“ įteikta Pulitzerio premija už reportažus apie šaudymą ir neramumus Fergusone, praneša BBC.
Viename tankiausiai apgyvendintų Indijos miestų Mumbajuje, kuriame gyvena beveik 19 mln. žmonių, kasdien išmetama apie aštuoni tūkstančiai tonų atliekų. Kas šeštas gyventojas glaudžiasi šiukšlių pilnuose lūšnynuose, kurių priskaičiuojama daugiau nei 1,2 tūkstančių.
Pasaulyje nėra kitos tokios profesijos, už kurią būtų atsidėkojama taip spalvingai: šlove, premijomis, pripažinimu, o kartais – smerkimu, persekiojimu, grasinimu susidoroti arba, blogiausiu atveju, galvos nupjovimu ir egzekucijos paviešinimu internete. Nematomame fronte kasdien darbuojasi tūkstančia...
1939 metų rugsėjis – SSRS ir Vokietijos nepuolimo pakto įgyvendinimo mėnuo. Tai laikotarpis, kai imperijų sąmokslas virto visos Europos, ypač rytinių jos pakraščių tragedija ir apvainikuotas dviveidiško jų sąmokslo rugsėjo 28-ąją, kai ta Europa buvo iš naujo persidalinta.
Didžiosios Britanijos leidyklos „Dedalus“ išleido kelerius metus kruopščiai rengtą lietuvių prozos antologiją. Leidyklos vadovas Ericas Lane’as Lietuvą mato kaip kaimiškos kilmės šalį, o jos literatūra veda į tam tikrą magiją, mitus, prietarus, ypač gilinamasi į skirtingų socialinių ir religinių gru...
Viename tankiausiai apgyvendintų Indijos miestų Mumbajuje, kuriame gyvena beveik 19 mln. žmonių, kasdien išmetama apie aštuoni tūkstančiai tonų atliekų. Kas šeštas gyventojas glaudžiasi šiukšlių pilnuose lūšnynuose, kurių priskaičiuojama daugiau nei 1,2 tūkstančių.