Sausio 25-oji yra svarbi žiemos data. Ji nuo seno laikoma Pusiaužiemiu. Šią dieną pranašaujama, kokia bus likusi žiema ir ar greitai sulauksime pavasario. O tai padaryti padeda barsukas. Būtent jo pėdsakų šiuo metu ir reikėtų dairytis, norintiems sužinoti, kokie gi orai laukia. Jei vis dėlto jų rast...
pusiaužiemis
7 straipsnių
Vakarykštė diena buvo ypatinga ne tik dėl to, kad už lango – balta, švelni ir ilgai Lietuvoje laukta žiema. Vakar, sausio 25 – ąją, buvo jau nuo senų laikų Lietuvoje minimas Pusiaužiemis, dar kitaip žinomas kaip diena, kai gamta žmonėms pasako, ar dar ilgai gi teks laukti nuostabiojo pavasario. Tači...
Iki pusiaužiemio liko keletas dienų, o diena tapo ilgesnė net 40 minučių. Tai tikrai nemažai ir, kas yra smagiausia, tą mes jau galime matyti, ypač giedromis dienomis.
Lietuvoje žiema. Nežinia, ar visi jos tokios laukė ir tikėjosi, nes daug ką nustebino aštrus šaltis ir žvarbus vėjas. Įprastą žiemą, tarp sniegų ir šaltyje gyvenę nuo lapkričio galo, prieš pusiaužiemį tuo tikrai nesistebėtume. Tačiau ši žiema kitokia, unikali.
Penktadienį – vasaris, jau paskutinis žiemos mėnuo. Atrodo, žiema nutarė jį sutikti švelniu atlydžiu. Bent trumpam temperatūra pakilo iki nulio laipsnių ir dar aukščiau. Ne mums spręsti, gerai tai ar blogai. Gamta pati turi savo scenarijų ir planus, ji žino, ką daro.
Sausio 25-ąją minima pusiaužiemio diena. Mūsų senoliai tikėjo, kad būtent šią dieną iš žiemos miego atsibunda meška ir apsiverčia ant kito šono. Kadangi meškos Lietuvoje išnyko dar XIX a. pabaigoje, mešką pakeitė barsukas, kuris taip pat šią dieną verčiasi ant kito šono ir pranašauja pavasario orus.