Rabarbarai daugeliui primena vaikystę ir vasaros džiaugsmus. Sultingų, rūgščių stiebų dedama į įvairius kepinius, iš jų verdama uogienė. Jei vargina vidurių užkietėjimas, valgykite į salierus panašių stiebų – juose gausu žarnyno veiklą skatinančių skaidulų. Tiesa, vienos rabarbarų dalies valgyti ne ...
rabarbarai
58 straipsnių
Rabarbaras (lot. Rheum, angl. Rhubarb, vok. Rhabarber) – rūgtinių (Polygonaceae) augalų gentis, kuriai priklauso daugiamečiai žoliniai augalai. Turi storus, sumedėjusius šakniastiebius ar šaknis bei aukštus lapuotus stiebus (iki 2 m aukščio). Lapai dideli, prie stiebo pamato sudaro skrotelę. Žiedai smulkūs, balsvi, sutelkti varpos arba šluotelės pavidalo žiedynuose. Vaisius – riešutėlis.
11 receptų, ką galite pagaminti iš rabarbarų, rasite ČIA.
Apie rabarbarų naudą mūsų organizmui rasite dietologės Vaidos Kurpienės tekste.
Rabarbarų ir braškių uogienė – ypač gardi. Rabarbarai puikiai dera su obuoliais, braškėmis, avietėmis, gervuogėmis, apelsinais, citrinomis, taip pat ir karamele, vanile, medumi, cinamonu, imbieru, mėtomis. Rabarabarų ir braškių uogienė puikiai tinka su kiauliena.
Sūrio pyragas su rabarbarais – šio sezono kepinys. Rabarbarų rūgštelė, sūrio minkštumas ir purumas – niekas neliks abejingas tokiam gardėsiui. Kepkite sūrio pyragą su rabarbarais orkaitėje 40–45 minutes.
Gegužė – tai tas laikas, kai mūsų parduotuvių lentynose galima išvysti rabarbarų.
Sultingas rabarbarų plokštainis su traškiu karamelės skonio papločiu. Maloni rūgštelė suteikia pyragui su niekuo nesupainiojamą skonį. Prieš patiekdami rabarbarų plokštainį apibarstykite cukraus pudra.
Kada, jei ne dabar! Kai pats rabarbarų sezonas, būtent dabar reikia mėgautis skinti šio augalo stiebus ir gaminti gardžius patiekalus su malonia rūgštelės nata. Šiame tekste rasite šiuos receptus: tradicinis rabarbarų pyragas, trupiniuotis su rabarbarais ir braškėmis, obuolių ir rabarbarų pyragas su...
Rabarbarų sezonas įsibėgėjo, tad siūlome greitai pagaminamo rabarbarų pyrago receptą. Kepkite pyragą apie 1 valandą. Atvėsintą rabarbarų pyragą apibarstykite cukraus pudra.
Kiekvienas sodininkas turi savų paslapčių, padedančių metai iš metų užsitikrinti puikų vaisių ir daržovių derlių.
Vaida Kurpienė paaiškino, kodėl reikia valgyti rabarbarus, net jei jų ir nemėgstate: bet turite žinoti vieną dalyką (35)
Sultingi ir rūgštoko skonio rabarbarų stiebai tinka įvairiems patiekalams ir gėrimams gaminti. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė atkreipia dėmesį, kad ši trumpo sezoniškumo daržovė yra puikus vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų šaltinis.
Rabarbarai aprūpina organizmui itin naudingomis medžiagomis, tad juos tikrai verta įtraukti į mitybos racioną.
Kada, jei ne dabar, skinti rabarbarų kotus ir paversti juos gardžiais patiekalais. Rabarbarus maistui tinka naudoti iki liepos mėnesio, tad – dar yra laiko. Jūsų dėmesiui parinkau 7 receptus: itin gardžių keksiukų su traškia kepurėle, rabarbarų ir braškių uogienės, itin gardaus rabarabrų pyrago, jog...
Šylant orams, ateinant vasarai, iš anksto džiaugiamės, kad greitai sulauksime įvairių šviežių vaisių ir daržovių. Kol sulauksime šviežių pomidorų ir kitokių gėrybių, galime pradėti skanauti rabarbarus.
Labiausiai tinkamas laikas kažką iš rabarbarų gaminti – iki liepos mėnesio. Paskui juose būna mažiau sulčių, o sausi stiebai netenka skonio.
Rūgštieji rabarbarai – ne tik ypatingo skonio, bet ir sveikatai naudinga gėrybė. Nors rabarbarai priskiriami daržovėms – jie dažnai naudojami ruošiant įvairiausius saldėsius: pyragus, uogienes, čatnius ar kitus desertus, rašoma pranešime spaudai.
Neseniai prasidėjo lietuviškų rabarbarų derlius. Jauni rabarbarai valgomi švieži, virti, kepti, konservuoti, iš jų kepami pyragai, kiti konditerijos gaminiai. Rabarbarus galima valgyti nuo gegužės iki birželio pabaigos, nes vėliau jie pradeda kaupti žmogaus organizmui žalingą oksalo rūgštį, tad Delf...
Parduotuvių lentynose jau pasirodė pirmieji lietuviško derliaus rabarbarai. Su vasaros pradžia siejami augalai dažnam lietuviui primena nuo vaikystės pamėgtus desertus – pyragus, rūgščias uogienes ar tiesiog cukruje mirkytus rabarbaro stiebus.