Prieš keliolika metų aptiktas kosminis reiškinys – greitieji radijo žybsniai (FRB) – vis dar lieka nepaaiškintas, tačiau mokslininkai priartėjo prie fizikinio mechanizmo užčiuopimo.
radijo bangos
15 straipsnių
Radijo bangos – laisvai erdvėje sklindančios elektromagnetinės bangos, ilgesnės nei 0,1 mm (10-4m).
Žemę pasiekė spinduliuotė iš ryškiausio kada nors užfiksuoto gama spindulių žybsnio. Apie du milijardus metų iki mūsų keliavusi gama spinduliuotė praėjusių metų spalį buvo matoma apie septynias minutes, o likutinė mažesnės energijos fotonų spinduliuotė – dar septynias valandas.
Lenkijos keleivinio geležinkelio PKP PLK atstovas spaudai Karolis Jakubowskis antradienį PAP sakė, kad kiek anksčiau šiandien trijose vaivadijose – centrinėje Mazovijos, Lodzės ir šiaurinėje Pamario – buvo užfiksuoti neteisėtai naudoti radijo stabdymo signalai.
Paukščių Tako centre yra supermasyvi juodoji skylė Šaulio A*. Bet toli gražu ne tik ji ten įdomi – aplink ją sukasi įvairiausios dujų struktūros, kuriose galima rasti praeities įvykių pėdsakų.
Kai pro Žemę skrenda koks nors asteroidas, dažnai į jį nukreipiami radarai. Jų bangos, atsispindėjusios nuo asteroido paviršiaus, suteikia labai detalios informacijos apie objekto formą, dydį, sukimąsi ir netgi cheminę sudėtį. Paprastai tai būna trumposios radijo bangos.
Jei šiandien pamatytumėte žmogų su aliuminio folijos skrybėle, pagalvotumėte, kad jis eina į kaukių balių. Arba yra šiek tiek išprotėjęs. Tačiau šis keistas daiktas buvo sukurtas ne dėl grožio – žmonės tokias folijos skrybėles naudojo apsaugai.
Radijo bangos po vandeniu juda labai prastai, tad čia dirbantiems narams ir mokslininkams informaciją perduoti belaidžiu būdu yra itin sudėtinga. Tačiau mokslininkai bando spręsti šią problemą ir pristato povandeninę WiFi versiją.
Viena iš išskirtinių paslaptingų iš tolimojo kosmoso sklindančių signalų, kuriuos vadiname greitaisiais radijo pliūpsniais, savybių yra ta, kad jie yra neprognozuojami. Jie sklinda kosmosu be jokio rimo ar priežasties, be jokio nuspėjamo modelio, todėl juos labai sunku analizuoti.
JAV ambasadoriaus slaptus pokalbius sovietai klausėsi be jokių įtarimų: šią šnipų technologiją naudojame iki šiol (39)
1945 m. rugpjūčio 4 d., Maskva. Baigėsi Antrasis pasaulinis karas, JAV ir tuometinė SSRS mąstė apie tarpusavio santykius ateityje.
Jau beveik trisdešimt metų praėjo nuo supernovos SN 1987A sprogimo. Tai yra artimiausia mums supernova nuo 1604-ųjų metų.
Didelio masto JAV vyriausybės paremtas tyrimas nustatė sąryšį tarp mobiliųjų telefonų ir vėžio.
Paradoksas: įspūdingųjų bombonešių B-2 išvaizdos nesupainiosi su niekuo, nes tai – vienas labiausiai atpažįstamų lėktuvų. Kartu tai yra vienas rečiausiai matomų lėktuvų pasaulyje, o dėl unikalių savybių jį galima vadinti ir apskritai nematomu.
Estijoje pradėti bandymai su revoliucine bevielio ryšio technologija, kuri, išradėjų teigimu, netolimoje ateityje galės pakeisti „Wi - Fi“ ryšį. Pagrindinis šios naujovės, gavusios pavadinimą „Li-Fi“, skirtumas tas, kad informacija siunčiama ne radijo bangomis, o regimais šviesos spinduliais.
Rusijos Gynybos ministerijos Karinių oro pajėgų atstovas spaudai pulkininkas Igoris Klimovas pareiškė, kad kariuomenė 2014 metais neužfiksavo nei vieno atvejo, kad užsienio valstybės lėktuvai ar sraigtasparniai būtų pažeidę Rusijos oro erdvę.
Danijos mokinių atliktas, o paskui mokslininko patvirtintas tyrimas parodė, kad augalai, pastatyti šalia belaidžio interneto maršrutizatoriaus, nuvysta. Tai kelia rimtą susirūpinimą, kaip belaidis internetas veikia mūsų sveikatą, rašo telegraph.co.uk.