Visos karjeros ir tobulėjimo galimybės, laiku mokamas atlyginimas, darbo priemonės, draugiškas kolektyvas ar aplinka. Šituos dalykus Lietuvos darbdaviai pastaruoju metu dažniausiai siūlo savo darbo skelbimuose. Tokias įžvalgas pateikia specialistų paieškos portalo CVMarket.lt analitikai.
Raimonda Tatarėlytė
113 straipsnių
Pandemijos metu subujojęs nuotolinis darbas po truputį užleidžia savo pozicijas. Bet ne tradiciniam, o hibridiniam darbui. Nors nemažai Lietuvos darbdavių bevelytų visus dirbančius visą darbo savaitę matyti biure.
Nors pirmasis vasaros mėnuo jau praėjo, darbo skelbimų sezoniniams darbuotojams vis dar apstu. Ekonomistams kalbant apie tai, kad antrąjį metų pusmetį pagrindine problema gali būti ne infliacija, o didėjantis nedarbas, ekspertės išskiria, kokių specialistų šiuo metu ieškoma ir kokie siūlomi atlygini...
Kas ketvirtas dirbantis Lietuvos kompanijose daugiau ar mažiau baiminasi dėl savo darbo vietos, tačiau tvirčiau besijaučiančių darbo rinkoje vis dar dauguma. Specialistų paieškos portalas CVMarket.lt išmatavo lietuvių baimę prarasti darbą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Nors pandemijos įkarštyje atrodė, kad nuotoliu dirbsime ir jai pasibaigus, daugiau kaip pusė dirbančiųjų Lietuvoje dabar kasdien važiuoja į darbą, o dirbančių iš namų visą laiką dalis susitraukė iki mažiau nei 10 proc. Tokias įžvalgas pranešime žiniasklaidai pateikia specialistų paieškos portalas CV...
Kas ketvirtas dirbantis Lietuvoje mano, kad darbo pokalbyje stipresnes pozicijas turi darbdavys, pasaulyje du iš trijų dirbančiųjų mano atvirkščiai. Tokius duomenis pateikia specialistų paieškos portalas CVMarket.lt, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Populiariausia priežastis, dėl kurios darbuotojai Lietuvoje net būtų linkę stabdyti darbą, – neteisėtas darbo laiko padidinimas, neapmokėjimas už jį. Nuo jo nedaug atsilieka atlyginimo ir motyvavimo pažeidimai. Tokias įžvalgas pranešime žiniasklaidai pateikia specialistų paieškos portalas CVMarket.l...
Nors Lietuvoje infliacija muša rekordus visos Europos Sąjungos mastu, besistengiančių kompensuoti kritusią perkamąją galią keliuose darbuose padidėjo nežymiai, užtat gerokai pagausėjo gyvenančių iš pašalpų. Taip teigia tyrimą atlikusio specialistų portalo CVMarket.lt ekspertai.
Net keturi iš dešimties dirbančiųjų Lietuvoje šiemet keitė darbą, o dar 1 iš keturių rimčiau susimąstė apie jo keitimą. Tačiau prasta ekonominė darbovietės būklė ar darbdavio spaudimas išeiti nebuvo tarp svarbiausių darbo keitimo priežasčių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vienas iš dešimties lietuvių dėl drastiškai pašokusių šilumos ir elektros kainų jau dirba ne iš namų, dar 10 proc. ketina tai padaryti netrukus. 23 proc. svarsto apie grįžimą į darbo vietą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Geros darbo vietos dėl į darbovietę atsėlinusio sunkmečio pasiruošęs iškart išsižadėti kas dešimtas Lietuvos dirbantysis, o daugiausia – kone 40 proc. – sutiktų pakentėti ir 2-3 mėnesius. Tokias įžvalgas pateikia specialistų paieškos portalas CVMarket.lt.
Nervingas neigiamų pokyčių darbo rinkoje laukimas, ukrainiečių pabėgėlių indėlis, darbo pokalbių išsikėlimas į virtualią erdvę ir vis dar darbuotojas – karalius. Šiomis ir kitomis įžvalgomis pranešime dalinasi specialistų paieškos portalas CVMarket.lt.
Net aštuoni iš dešimties dirbančių lietuvių vasarą dirba ir atostogaujančių kolegų darbus. Dėl pavadavimo dirbančių vasaros mėnesiais krūvis dažniausiai išauga 26-50 proc., tačiau 4,3 proc. lietuvių apkrova netgi sumažėja, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Šalia jau tradiciškai iš namų dirbančių IT profesionalų, darbdaviai dirbti nuotoliu siūlo ir administravimo, aptarnavimo, o taip pat pardavimų ir pirkimų ir net statybos bei pramonės sektorių specialistams. Dažniausiai tarp siūlančių tokią darbo formą įmonės iš Vilniaus bei Kauno, rašoma pranešime.
Birželio mėnesio Užimtumo tarnybos duomenimis (UŽT) Lietuvoje registruota 154,8 tūkstančiai darbo neturinčių asmenų. Nors skaičiai nemaži, darbo skelbimų personalo paieškų interneto svetainėse taip pat gausu. Specialistų teigimu, ieškantys darbo gali lengviau lyginti pasiūlymus ir rinktis, priversda...
Nors daugiau kaip pusė Lietuvos dirbančiųjų pasitiki savo pozicijomis darbo rinkoje, tačiau daugiau kaip ketvirtadalis bijo dėl savo darbo vietos, o kas penktas dirbantis Lietuvoje teigia nerimaujantis dėl ekonomikoje besitvenkiančių debesų.
Kone du trečdaliai dirbančių Lietuvoje teigia, kad ir po dvejų metų patirties jiems nekelia jokių problemų dirbti iš namų. Nors likęs trečdalis nuotoliniame darbe atrado nemažai minusų. Tokias įžvalgas atskleidė CVMarket.lt atlikta apklausa, rašoma pranešime spaudai.
Kad ramiau jaustųsi šuoliuojančių kainų akivaizdoje, kone 29 proc. lietuvių norėtų 251-500 eurų didesnės algos, 21 proc. nuo balanso su išaugusiomis kainomis skiria daugiau kaip 1000 eurų, ir tik 3,3 proc. patenkinti tais pinigais, kuriuos dabar uždirba, rašoma pranešime spaudai.
Trečius metus skaičiuojanti pandemija paskatino skaitmenizaciją darbo rinkoje ir paveikė darbuotojų mobilumą, sako ekspertai. Jie atskleidžia, kokios profesijos šiemet bus paklausiausios ir kas gali tikėtis didžiausio atlyginimų augimo.
Kas penktas lietuvis šalia pagrindinio darbo turi vieną, du ar dar daugiau papildomų arba prisiduria iš nuosavo verslo, nuomos ar investavimo. Aštuoni iš šimto galą su galu stengiasi sudurti iš pašalpų. Tokias įžvalgas pateikia specialistų paieškos portalas CVMarket.lt