Nuo šių metų rugsėjo Lietuvos mokyklų ir vėl laukia naujos švietimo reformos. Nors ir pokyčių bus nemažai, tačiau Panevėžio J. Balčikonio direktorius Raimondas Dambrauskas mano, kad kai kurie dalykai yra daromi skubotai, ne viskam yra tinkamai pasiruošta.
Raimondas Dambrauskas
14 straipsnių
Nors mokslo metai daugelyje mokyklų dar nesibaigė, jų vadovai jau suka galvas, kas rugsėjį pakeis išeinančius mokytojus.
Panevėžio gimnazijose – savotiška akcija: ketinta dalinti Nepriklausomybės akto kopijas kartu su prezervatyvais (206)
Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos ir Šv. Valentino dienos proga Panevėžio liberalus jaunimas (PLJ) šiandien mokyklose dalina 1918 metų vasario 16 dienos Lietuvos Nepriklausomybės aktų kopijas. Nors dar vakar organizacijos atstovai skelbė, kad kartu su Nepriklausomybės akto kopijomis bus dalijami ir...
Juozo Balčikonio gimnazija artimiausiu metu ketina investuoti pritrauktas privačias lėšas į biotechnologijų mokslais besidominčių moksleivių mokymo bazės atnaujinimą. Jau ne vienerius metus gimnazija skiria didelį dėmesį moksleiviams, kurie domisi gamtos mokslais: kasmet dalyvauja Europos biotechnol...
Šimtmečius skaičiuojanti Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija turi naują ženklą. Šalia mokslo įstaigos pastatytas ženklas, kad švietimo įstaiga – lankytinas kultūros paveldo objektas.
Technologijų keičiamai naujajai mokinių kartai tradicinės ir formalios pamokos nebeįdomios. Mokinių sudominimas – rimtas iššūkis. Tačiau mokyklos šiandien susiduria ir su rimtesnėmis problemomis. Kokios jos ir kaip jas spręsti, aiškinamės su mokyklų vadovais.
Jau kurį laiką piko metu pagrindinės Panevėžio gatvės tampa sunkiai išvažiuojamos. Senuosius šviesoforus pakeitus išmaniaisiais, saugumas keliuose pagerėjo, tačiau to kaina – kilometrinės spūstys. Tad valdžia užsimojo jas sumažinti drausdama statyti automobilius vienoje pagrindinių miesto gatvių.
Žinomas pedagogas ir ilgametis prestižinės gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis buvo pripažintas kaltu dėl sistemingo nepilnametės moksleivės bauginimo, naudojant psichinę prievartą. Šis beprecedentis atvejis, pasirodo, atskleidė ne vieną problemą švietimo srityje ir padėjo išryškinti didžiausi...
Atrodo, mokslo metai ką tik prasidėjo, tačiau kol lietuviai bando priprasti prie pasikeitusio dienos ritmo, užsienio universitetai nieko laukti nesiruošia. Bene geriausių Lietuvos gimnazijų direktoriai – nustėrę, užsienio universitetai vykdo masinę galvų ir protų medžioklę Lietuvoje.
Jei mokiniai mažiau laiko praleistų prie kompiuterio, socialiniuose tinkluose ar žaisdami internetinius žaidimus, jie mažiau skųstųsi dideliais krūviais, sunkiais egzaminais ir Lietuvos švietimo sistema.
Visų dvylikos metų darbo mokykloje rezultatus atspindi egzaminai, tačiau šių metų egzaminų sesija parodė, kad viską gali nulemti ir viena techninė klaida.
Abiturientams ir jų tėvams artėja vieno iš sunkiausių apsisprendimų metas: kur stoti mokytis.
Ar gera mokykla tik ta, kurios abiturientai valstybinius brandos egzaminus laiko aukščiausiais balais ir į aukštąsias įstoja pirmu pageidavimu?
„Ženytis galima ir keturis kartus, o išleistuvės bus tik kartą gyvenime!“ Tokiais argumentais abiturientai prie sienų remia tėvus ir reikalauja išleistuvių prabangiausiose vietose. Deja, daliai abiturientų, neturinčių turtingų fėjų, švęsti tenka namie.