Kovo viduryje Armėnija ir Azerbaidžanas paskelbė apie parengtą pasirašyti susitarimą dėl taikos ir tarpvalstybinių santykių užmezgimo. Po dviejų savaičių Seimo tarpparlamentinių ryšių su Armėnija ir Azerbaidžanu grupės kartu pareiškė, kad palankiai vertina derybų dėl šio susitarimo pažangą.
Raimundas Lopata
313 straipsnių

Raimundas Lopata – Lietuvos politoligas ir Seimo narys, gimęs 1965 metais balandžio 10 dieną, Vilniuje.
2020 metais pagal Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio sąrašą buvo išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą. R. Lopata yra nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys bei ateities komiteto pirmininkas.
Ar 2023 m. pabaigoje Seimo patvirtinta valstybės pažangos strategija Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“ atitinka mūsų laiko iššūkius?
Ėmus kalbėti apie atsparią valstybę, klausimas būtų, ar gali būti atspari valstybė, jei jos valdančioji koalicija – antisemitinė?
Regis, turime bendrą pojūtį. Nelabai gerą. Kaip veikiausiai pasakytų Timothy’is Snyderis, neišvengiamybės politikos, t. y. jausenos, kad ateitis yra tik daugiau dabarties, kad progreso dėsniai žinomi, jokių alternatyvų nėra ir todėl daugiau nėra ką dėl to daryti, nebeliko.
Paskelbus apie planus didinti gynybos biudžetą iki 5–6 proc. bendrojo vidaus produkto, kilo diskusijos: iš kur gausim pinigų? Iš tikrųjų, kalba apie gynybą yra ir pinigų, ir laisvos, t. y. ir atsparios, visuomenės klausimai. Nes didelės išlaidos paprastai turi atsiremti į platų politinį ir socialinį...
Iš paraščių vėl išlindo Karaliaučiaus tema. Apie ją prezidentas Gitanas Nausėda pasisakė net kelis kartus.
Vieni metai baigėsi, o nauji prasideda su koalicija, kurios vis dar nesibaigiantis formavimas atitinka visus Machiavellio vadovėlio receptus – „tikslas pateisina priemones“. Ši naujosios valdžios kūrimo istorija tęsia Vilijos Blinkevičiūtės ir Gintauto Palucko pradėtų melagysčių tradicijas.
Antisemitizmas tapo realia Lietuvos politine ir geopolitine problema.
Jau kurį laiką Sakartvele žmonės protestuoja prieš su Rusijos pagalba suklastotus parlamento rinkimus. Rusijos imperijos strategija išlieka nepakitusi – tiesioginėmis karinėmis intervencijomis ar įvairaus pobūdžio hibridinėmis operacijomis siekiama išlaikyti ir atkurti įtakos sferas arba tiesiog oku...
Žygimanto Vaičiūno sugrįžimas į energetikos ministrus iš stambaus saulės energetikos verslo kelia klausimų apie galimus interesų konfliktus bei dar vieną jam prezidento netaikomą reikalavimą atvėsti.
Ką daryti miestų vietinėms piliečių bendruomenėms, kai jų reikalavimai, atrodo, atitinkantys visus sveiko proto kriterijus, atsimuša į vietinės savivaldybės biurokratijos abejingumą?
Эфир Delfi о выборах в Литве: как либералы собираются мобилизовать избирателя, чтобы попасть в Сейм?
Партнеры консерваторов по правящей коалиции, Движение либералов, менее чем за месяц до выборов находятся в незавидном положении.
Raimundas Lopata. Kuris prezidentas yra tikras? Už paramą Ukrainai iki pergalės, ar už taiką kremliaus sąlygomis? (2)
Prezidentas Gitanas Nausėda, kalbėdamas „Žinių radijui“ apie pageidaujamą būsimos Vyriausybės užsienio ir saugumo politiką, sektinu pavyzdžiu nurodo dabartinės koalicijos vykdomą politiką.
Antradienį Seime po svarstymo balsuota dėl vieno blogiausių įstatymų projektų – Paulės Kuzmickienės su kolegomis parengtos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (toliau tekste – LGGRTC arba tiesiog Genocido centras) reformos. Esant 70 balsų „už“, iš kurių daugumą sudarė 38 „kons...
Seimas antradienį priėmė rezoliuciją, kurioje ragina Sakartvelo parlamentą atšaukti praėjusią savaitę priimtą „užsienio įtakos“ įstatymą. Anot dokumentą pasirašiusių Lietuvos parlamentarų, priimtas įstatymas nesuderinamas su europinėmis vertybėmis ir demokratijos principais.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų apklausiamas dabar jau buvęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas konkrečių duomenų apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje nepateikė. Delfi turimi duomenys rodo, kad tarnybos atstovams A. Anušauskas pasakojo apie vienos įmonės bandymą „pas...
Prezidentas sako, kad reikia išlaikyti Krašto apsaugos sistemos skaidrumą, nes ir ateityje laukia daug brangių pirkimų. Norėčiau visiems priminti, kad savo susirūpinimą dėl Krašto apsaugos ministerijos (KAM) sistemos skaidrumo reiškiau jau seniai.
Antradienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Raimundas Lopata lankėsi Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), praneša Lrytas.lt. Šis apsilankymas įvyko po to, kai atsistatydinančio Arvydo Anušausko vadovaujama Krašto apsaugos ministerija dėl R. Lopatos veiksmų kreipėsi į STT.
Prieš pat savaitgalį drioksteli naujiena apie krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimą. Politikai neabejinga visuomenės dalis paliekama kelioms dienoms su minimalia informacija, kas įvyko. Miglose maksimaliai tarpsta įtarumas, nepagrįsti nusivylimai, nepelnyti priekaištai.
Speciaųjų tyrimų tarnybai paskelbus, kad vertina iš Krašto apsaugos ministerijos gautą informaciją apie Seimo nario liberalo Raimundo Lopatos paklausimus dėl gynybos pirkimų, į tai suragavo ir pats politikas.