Kiekvienas gyvenimo etapas atneša savų džiaugsmų ir savų sunkumų. Bene labiausiai moterų nelaukiamas metas – menopauzė. Be fizinių nepatogumų, kuriuos sukelia šis gyvenimo metas, situaciją apsunkinti gali ir psichologiniai bei emociniai sunkumai.
Ramunė Želionienė
12 straipsnių
Moterims reikėtų prisiminti, kad jos yra praktiškai tobulos, jos yra didžiosios gyvenimo kūrėjos, „Žinių radijui“ sakė Ramunė Želionienė.
Kaip teigia psichologai, labai daug tėvų kreipiasi į juos pagalbos dėl mokyklinės kasdienybės ir jos pasekmių vaikų psichikai. Kita didelė dalis tėvų labiausiai domisi savo vaikų pasiekimais, nuo pat mažų dienų siekia juos ugdyti.
Psichologė Ramunė Želionienė „Žinių radijui“ sakė, kad šeimai lengviau įveiki negandas ir problemas tada, kai šeimoje yra didelis dvasingumas.
Mokykloje tvyro didžiulė įtampa, mokytojai jaučia spaudimą tiek iš vadovybės, tiek iš mokinių tėvų, tiek iš pačių mokinių, o reformos, organizuojamos Švietimo ir mokslo ministerijos, orientuotos į rezultatą, nors pirmiausia reikėtų investuoti į santykius, teigia psichologė, kvalifikacinių seminarų m...
Jei kūno kultūros mokytojas vaiką vadins slabaku, o šokių mokytojas priekaištaus dėl arkliško žirgliojimo, į mokyklą nesinorės.
Atostogos – puikus metas sustiprinti santykius – tiek vyrams, tiek moterims.
Psichologė Ramunė Želionienė sako, kad atleidimas santykiuose yra labai svarbus.
Amžina tėvų problema – kaip išauklėti dorą ir pavyzdingą vaiką, šalies pilietį, tikriausiai keltų šypsena psichologės, mamos Ramunės Želionienės ir vedų specialisto, trijų vaikų tėčio Vaido Arvasevičiaus veiduose.
Vaikams nereikia dovanoti tokių dovanų, kurios gali padaryti jį priklausomu ar atitraukti nuo šeimos, sako psichologė Ramunė Želionienė.
Šalies mokyklose vis plačiau diegiant patyčių prevencijos programas, jų teigiamas poveikis juntamas ryškiai, tačiau atsiranda ir naujas iššūkis – internetas, o ypač – „Facebook“ tinklas, kur tyčiojimuisi sudėtinga užkirsti kelią.
Tėveliai nesiveržia į mokyklose jiems rengiamus susirinkimus – klasės auklėtojams tenka kalbėti pustuštėse klasėse. Mokytojai stebisi, kad tėvai nekreipia dėmesio į tai, kaip sekasi jų vaikams ir apsiriboja pažymių tikrinimu. Psichologės Ramunės Želionienės teigimu, tėvai dažniausiai į susirinkimus ...