Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Vieniems jis kelia šiurpulį, kiti – baiminasi, jog koją pakiš kūrybinis blokas. Tuo tarpu aš, į jį ėjau su ramia širdimi ir vidiniu troškimu būti įvertintai žmonių, kurie nusimano ir jaučia jaunimą, mylintį kalbą, poeziją bei kultūrinį pasaulį.
rašinys
7 straipsnių
Jau kurį laiką pedagogai ir tėvai skambina pavojaus varpais dėl vaikų nemokėjimo sklandžiai rašyti. Specialistai atkreipia dėmesį į skurdų žodyną, prastą gramatiką, sunkumus formuluojant sakinius ar sklandžiai dėstant mintis. Pradinių klasių mokytoja Laura Laniauskaitė teigia suradusi vieną efektyvi...
Perskaičiau straipsnį ir komentarus apie mokslo metų ankstinimą. Šiaip buvau neutrali šio klausimo atžvilgiu, bet dabar susidomėjau.
Mokaisi 12 metų, nuoširdžiai darai namų darbus, stengiesi nepraleisti pamokų, o rezultatas – noras nebematyti lietuviškos rašybos bei kūrybos. Tokios išvados priėjau pamatęs savo rezultatus, arba tiksliau, nesupratęs kaip juos gavau.
Birželio 5 d. Lietuvos abiturientai rinkosi laikyti privalomo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino. Dvyliktokams teko atlikti vieną užduotį – parašyti rašinį. Mokiniai, kviečiame papasakoti – kaip sekėsi?
Šeštadienio rytą sėdėdama prie 23 dvyliktokų rašinių pasidarau pertraukėlę ir peržvelgiu žinias. Suerzino švietimo ministrės mintis: „Ar tikrai lietuvių kalbos mokytojas svarbesnis nei dailės mokytojas? Tikrai ne“ – teigė ministrė.
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos laikraščio „Laiptai“ žurnalisčių komanda šiemet dalyvavo Lietuvos sporto muziejaus, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos ir LTOK Kauno apskrities tarybos organizuotame mokinių rašinių konkurse „Ką reiškia k...