Turbūt ne vienam smalsu, kaip vietoje, kurioje gyvenate, užsiauginti baravykų, raudonikių, kazlėkų, kreivabudžių ir kitokių grybų? To verta paklausti žmonių, kuriems tai sekasi, ir mikologų – grybus tyrinėjančių specialistų.
Raudonikiai
11 straipsnių
Patyrę grybautojai ne tik žino slaptas grybų augimo vietas, bet ir kokios rūšies grybų galima rasti po tam tikrais medžiais.
Kernavėje užfiksuotas neįtikėtinas reiškinys – Eglutė Olšauskienė užaugino tiek vertingų grybų, kad turėjo juos namo parsivežti su karučiu. Ji mano kad viskas dėl atlikto eksperimento, kurio detales moteris sutiko atskleisti.
Plūstelėjęs rudeniškas oras išginė grybautojus į miškus. Ryte prisirinkę miško gėrybių, grybautojai keliauja į turgų. Pirmojo derliaus kainos kandžiojasi, tačiau kauniečiai vis tiek greit nušluoja prekystalius.
Socialiniame tinkle „Facebook“ kasdien vis daugiau žmonių patalpina iš miško parsineštų grybų nuotraukų. Štai Onutė pasigyrė suradusi gražuolių baravykų. GRYNAS.lt žurnalistams ji papasakojo, kur rinko grybus ir kur didžiausia tikimybė šiuo metu jų rasti.
Lietuvos miškuose jau pasirodė pirmieji raudonikiai. Tuo ketvirtadienį įsitikino Aplinkos ministerijos darbuotoja.
Puikus užkandis. Norite suteikti šiam patiekalui rytietiško skonio? Pagardinkite žiupsneliu ciberžolės arba imbiero. O jeigu pirmenybę teikiate Viduržemio jūros virtuvei, vietoje rytietiškų prieskonių įberkite baziliko ir čiobrelio.
Kai miškuose šitaip dygsta raudonikiai, nuodėmė būtų jų neprisirinkti ir nepagaminti puikios užkandėlės! Tai suomių mėgstamas receptas.
Šiam patiekalui galite naudoti ir kitokius grybus - baravykus, voveraites, pievagrybius.
Kai miškuose šitaip dygsta raudonikiai, nuodėmė būtų jų neprisirinkti ir nepagaminti puikios užkandėlės! Tai suomių mėgstamas receptas.