Vasarą ne vienam tenka pasukti galvą, kur dėti gausų daržovių derlių – agurkai, pomidorai, cukinijos ir kone visos kitos daržovės, kurių suvalgyti nespėjate, gali keliauti į stiklainiukus ir ramiai laukti žiemos. Skanu, sveikatai palanku, o tuo pačiu ir tvaru, mat nieko nereikia išmesti.
raugintos daržovės
21 straipsnių
Pasidalijusi namuose raugiamų daržovių nuotrauka tinklaraščio „Virtuvinės šėlionės“ autorė Vaiva Čaplikienė sulaukė ne vienos sekėjos laiško su prašymu papasakoti, kaip tai daryti. Patikinusi, kad procesas – itin paprastas ir greitas, vilnietė juo dalijasi ir su Delfi Maistas skaitytojais.
Vasara – laikas, kai ant kasdienio stalo atsiduria šviežios, pačios įvairiausios sodo, daržo ir šiltnamio gėrybės. Tačiau artėjant rudeniui, jau nuo vasaros vidurio skubama pasiruošti užaugintas daržoves žiemai. Tam puikiai gali pasitarnauti rauginimas, kuris – ne tik paprastas, mitybos specialistų ...
Nuo rytojaus. Ne, nuo pirmadienio. Ne, nuo kito mėnesio arba ne, štai Naujieji metai juk tai geriausias startas pokyčiams! Kiek pažadų tik nesame sau davę! Sveikai maitintis ir sportuoti – vieni dažniausių, kurių laikytis kartais atrodo neįmanoma, nes žiūrėk tai kokia šventė, tai norisi save palepin...
Lietuvių pamėgtos raugintos daržovės gali būti skanios, tačiau ar jos sveikos? Pasak specialistų, viską reikia vertinti bendrame mitybos kontekste, tačiau žmonės, kurie be galo mėgsta naudoti druską daržovėse, turėtų pergalvoti savo racioną, kadangi naudoti daug druskos nėra gerai. Apie kitas raugin...
Probiotikais vadinamos gerosios bakterijos, kurios gyvena mūsų organizme ir aktyviai dalyvauja virškinimo procesuose, šalina toksinus, sintetina vitaminus bei saugo nuo „nedraugiškų“ bakterijų – šios taip pat yra nuolatiniai gyventojai mūsų kūne. Nuo gerųjų ir blogųjų bakterijų balanso organizme pri...
Gerosios bakterijos – mums gyvybiškai svarbūs mikroorganizmai, padedantys subalansuoti žarnyno mikroflorą ir užtikrinti darnią organizmo veiklą. Vienas iš gerųjų bakterijų šaltinių gali būti aukštos kokybės maisto papildai, tačiau jų galime gauti ir iš tam tikrų maisto produktų. Ar žinote, kokie tai...
Padėti sustiprinti imuninę sistemą, palengvinti lėtinių ligų simptomus, sumažinti uždegiminius procesus, sureguliuoti virškinimą, pagražinti odą ir netgi pakelti nuotaiką. Tai yra tik dalis naudų, kurias gali suteikti gerosios žarnyno bakterijos – probiotikai, rašoma pranešime spaudai.
Daržovės yra puikus mineralinių medžiagų šaltinis. Visiems žinoma, kad jas reikia valgyti penkis kartus per dieną, tačiau ar tiksliai žinote, kokias daržoves geriausia rinktis žiemą? Kokios daržovės naudingiausios: šviežios, šaldytos ar konservuotos?
Socialinius tinklus užkariauja naujas agurkų rauginimo būdas: pakeisite vos vieną įprastą ingredientą, o rezultatas – stulbinantis (52)
Daržovių ir vaisių rauginimas sparčiai populiarėja visame pasaulyje, o raugintų daržovių nauda Lietuvoje vertinta nuo senų senovės. Raugintos daržovės yra ne tik lengvai virškinamos, bet ir gausios probiotikų.
Dietistė Vaida Kurpienė sako turinti neatremiamų argumentų, kodėl jūsų lėkštė šaltymečiu turi atrodyti kitaip.
Jei tik visi žinotų, kokia gausybe naudingų savybių pasižymi rauginti kopūstai, jų stiklainėlį rastume kiekvieno šaldytuve. Kai žiemą negalime gauti vitaminų iš šviežių daržovių ir vaisių, raugintos daržovės tampa tikru išsigelbėjimu. Gydytojai dietologai rekomenduoja žiemą raugintas daržoves valgyt...
Tikriausiai jūs, kaip ir daugelis lietuvių, labai mėgstate raugintas daržoves. Ir, žinoma, raugintus agurkus. Bet jūs net neįsivaizduojate, kokie jie iš tiesų yra naudingi mūsų organizmui.
„Raugiam viską“ - taip vadinasi Kauno rajone esantis ūkis, kuriame darbuojasi sutuoktiniai Edvardas ir Dalia Abukauskai. Ūkio pavadinimas puikiai atspindi jo veikla. Lietuvoje įprasta, kad šeimininkės raugia agurkus, pomidorus ar kopūstus.
Daržovių rauginimas Lietuvoje šiuo metu išgyvena atgimimą. Ir ne veltui, mat vienas naudingiausių būdų išsaugoti daržoves ir netgi jas „pagerinti“ – rauginimas. Tokios jos lengviau virškinamos, jose padaugėja antioksidantų, vitaminų, ir, kas itin svarbu šaltuoju metų laiku, – gerųjų bakterijų.
Prekybos centrų išlepinti lietuviai jau buvo primiršę senelių labai mėgtą daržovių rauginimą. Populiarėjant sveikai mitybai, šis senovinis būdas gauti vitaminų grįžta į madą.
Atėjus šaltajam metų laikui susimąstome, kaip maitintis, kad organizmas būtų atsparesnis šalčiui ir puolantiems virusams. Kiekvienas žinome, kaip svarbu rinktis vertingą maistą, kuris neapsunkintų ir turėtų pakankamai naudingų medžiagų. Pavyzdžiui, tokios yra raugintos daržovės. Ekspertai pastebi, k...
Natūralaus rauginimo paslapčių mokanti Ieva Šidlaitė: raugintiems produktams neatsispiria net didžiausi skeptikai (9)
Žolelių ir lauko gėrybių specialistė, knygos „Natūralus rauginimas“ autorė Ieva Šidlaitė net ir didžiausią rauginto maisto skeptiką kaip mat įtikins, kad ir jo virtuvėje greičiausiai pilna raugintų produktų.
Niekada nemaišykite raugintų ir marinuotų daržovių! Marinuotos daržovės gaminamos su actu ir netgi kenkia sveikatai, o raugintos – su vandeniu ir pačios sau „pasigamina“ rūgščią terpę rūgimui.
Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena, kuria siekiama atkreipti Europos šalių gyventojų dėmesį į mitybos įtaką sveikatai. Tad šiandien puiki proga su homeopate ir gydomosios mitybos specialiste Deimante Rapalyte prisiminti sveiko raciono pamatą – daržoves. Tad kurios iš jų gerina nuotaiką,...