Politologai neabejoja, kad ketvirtadienį prasidėjusi pavasario Seimo sesija bus kitokia nei buvo planuota, mat pakitusi saugumo situacija pakoregavo Seimo sesijos darbotvarkėje numatytus prioritetus. Nors, politologų teigimu, sprendžiant Lietuvos gynybos klausimus galima tikėtis kaip niekad vieningo...
Referendumo įstatymas
26 straipsnių
Referendumo įstatymas – įstatymas, numatantis kaip ir kokiais klausimais šalyje gali vykti referendumas.
KT: referendumo įstatymas pagal priėmimo tvarką prieštarauja Konstitucijai
Referendumui surengti reikalingų parašų skaičius turėtų būti sumažintas siekiant didesnės galimybės pasisakyti piliečiams, sako prezidento vyriausioji patarėja teisės klausimais Jūratė Šovienė.
Seimas penktadienį renkasi į eilinę rudens sesiją: naujas politinis sezonas prasidės be planuoto mitingo po parlamento langais, bet apjuostas antiriaušinėmis tvoromis, taip pat su daugybe nežinomųjų darbotvarkėje.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį nusprendė atnaujinti procesą byloje dėl Referendumo įstatymo.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį išdavė parašų rinkimo lapus iniciatyvinei referendumo grupei, kuri siekia sumažinti referendumui skelbti reikalingų parašų skaičių nuo 300 iki 100 tūkstančių.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nurodė, kad turi būti galimybė surengti referendumą, net jei ir negalioja Referendumo įstatymas.
Nuo 2021 m. liepos 1 d. Lietuvoje nustojo galioti Referendumo įstatymas. Tai reiškia, kad nėra galiojančio teisės akto, pagal kurį būtų galima teisėtai organizuoti referendumą Lietuvoje. Atsirado piliečių iniciatyvos teisės įgyvendinimo tvarkos, referendumų rūšių, referendumo inicijavimo, paskelbimo...
Seimas ėmėsi konstitucinio Referendumo įstatymo, kuris parengtas įgyvendinant Konstitucinio Teismo (KT) nutarimą.
Nuo kadencijos pradžios Prezidentas Gitanas Nausėda sulaukia kritikos, kad neturi idėjų ir stokoja vizijos. Vis tik su tuo sutikti galima tik iš dalies. Prezidento tikslai, prioritetai ir vertybės vis labiau ir labiau ryškėja. Maža to, valstybės vadovo pozicija rezonuoja su visuomenės nuomone.
Vyriausybė trečiadienį pritarė Referendumo konstitucinio įstatymo svarstymui Seime.
Referendumų klausimas grįžta į politikos dienotvarkę. Metiniame pranešime prezidentas Gitanas Nausėda ragino sudaryti Lietuvos piliečiams realias sąlygas pareikšti savo nuomonę esminiais valstybės gyvenimo klausimais referendume, pasiūlė palengvinti parašų rinkimo tvarką, apgailestavo, kad dar nėra ...
Prezidento metinis pranešimas – politiškai korektiškas padėties valstybėje konstatavimas. Aš gal ir ne taip korektiškai, ir ne taip diplomatiškai sakau, nuolatos kartoju, kad ši valdžia negirdi ir nemato žmonių, kad jai nusipjauti į žmones ir jų valią, kad bandoma įvesti diktatūrą ir politinę cenzūr...
Prezidentas Gitanas Nausėda ragina esminiais valstybės gyvenimo klausimais rengti referendumus ir lengvinti jų inicijavimo sąlygas šalies gyventojams.
Naujos redakcijos Referendumo įstatymas pagal priėmimo tvarką prieštarauja Konstitucijai, nes turėjo būti priimtas kaip konstitucinis įstatymas, ketvirtadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).
Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį skelbs, ar naujos redakcijos Referendumo įstatymas 2018 metais priimtas teisėtai.
Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradės nagrinėti bylą dėl Referendumo įstatymo priėmimo teisėtumo.
Su Britanijoje gyvenančiais lietuviais susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda pažadėjo, kad valdžia grįš prie klausimo, kaip atverti galimybę išsaugoti Lietuvos pilietybę kitos šalies pasą gavusiems emigrantams.
Preliminariai laikytina, kad pilietybės išsaugojimo referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo įvyko, tačiau sulaukė per mažai rinkėjų palaikymo, ir pakeitimas yra nepriimtas.
Sekmadienį Seimas patvirtino referendumo dėl dvigubos pilietybės datą – balsavimas bus rengiamas gegužės 12 dieną.
Opozicinės frakcijos surinko parašus kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad jis įvertintų naująjį Referendumo įstatymą bei valdančiųjų paskelbtą referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.