„Apie sportinės karjeros pabaigą mąsčiau nuo Tokijo olimpinių žaidynių, bet mintis apie tai vis nustumdavau toliau, nes dar jaučiau norą užlipti ant aukščiausio pakylos laiptelio“, – prisipažino irkluotojas Aurimas Adomavičius, šįkart tvirtai apsisprendęs baigti sportinę karjerą.
Rolandas Maščinskas
156 straipsnių
Rolandas Maščinskas (g. 1992 m. rugpjūčio 6 d. Strielčiuose) – Lietuvos irkluotojas. 2010 m. jaunimo olimpiadoje sportininkas tapo pirmuoju šalies jaunimo olimpinių žaidynių medalininku ir čempionu.
Pajėgiausi Lietuvos irkluotojai pirmą kartą nuo 2011 metų kovas dėl medalių sekė tik nuo kranto: Čekijoje praėjusią savaitę vykusiame pasaulio čempionate nė vienas lietuvis neiškopė į A finalą. Įdomu, jog arčiausiai jo atsidūrė nauja įgula, į kurią Lietuvos irklavimo federacija (LIF) nuo pat pradžių...
Medalius plukdžiusią galerą įsiūbavo maištas: kapitoną verčiantys irklininkai kelia ultimatumus (30)
Vienos produktyviausių pastarojo dešimtmečio sporto šakų Lietuvoje bendruomenė pradėjo irtis skirtingomis kryptimis. Žymiausi šalies sportininkai šiaušia bangas prieš Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidentą Dainių Pavilionį: arba jis, arba mes.
Trakuose po paskutinio olimpinės atrankos starto paaiškėjo galutinis Lietuvos irklavimo rinktinės sportininkų, vyksiančių į Tokijo olimpines žaidynes, sąrašas.
Lietuvos irklavimo treneris: nors ir nesėkmių aplamdyti, vyrai trykšta tikrų kovotojų charakteriu (1)
Lietuvos vyrų porinės keturvietės įgulos treneris Kęstutis Keblys – apie tai, kaip pavyko atgauti prarastą psichologinę pusiausvyrą, didelę LIF prezidento pagalbą, vėl suburtą vyrų aštuonvietę.
„Dabar reikia pasidžiaugti, kad sportininkai per karantiną netinginiavo, o uoliai darbavosi užsidarę namuose, – sakė irklavimo treneris Kęstutis Keblys apie savo auklėtinius. – Gelbėjo „Concept“ treniruokliai, kas namuose turėjo svarmenis, o vėliau galima buvo lauke pabėgioti, dviratį paminti“.
Lietuvos porinės keturvietės irkluotojai, siekiantys kelialapių į Tokijo olimpiadą, nuo kovo 5 d. treniruojasi Italijoje nepaisydami koronaviruso.
„Galima tiesiog neprisiminti praėjusio sezono... Ir tai bus pats geriausias jo vertinimas, – sakė irkluotojas Rolandas Maščinskas, pasaulio čempionate kartu su porine keturviete užėmęs šešioliktą vietą ir likęs be olimpinio kelialapio. – Jau antrus metus tęsiasi visiškas chaosas“.
Antradienį Lietuvos irklavimo rinktinė išvyko į rugpjūčio 25-rugsėjo 1 dienomis Austrijoje vyksiantį pasaulio čempionatą, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių.
Poznanėje (Lenkija) vykstančiame trečiajame pasaulio irklavimo taurės etape dėl medalių kausis tik viena Lietuvos įgula – porinę dvivietę irkluojantys Dovydas Nemeravičius ir Saulius Ritteris.
Savaitgalį Italijoje vykusioje tradicinėje irklavimo regatoje „Memorial Paolo d'Aloja“ pasaulio čempionės lietuvės Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė iškovojo sidabro ir bronzos medalius.
„Buvau susiplanavusi scenarijų, kad mažiau verksiu, tačiau kai visi atsistojo, neatlaikiau“, – prisipažino rankoje olimpinį bronzos medalį spaudusi Austra Skujytė.
„Tikrai nesitikėjau, kalbos neparuošęs“, – šypsojosi Andrius Gudžius, atėjęs atsiimti Metų sportininko apdovanojimą.
Plovdive (Bulgarija) vykstančio pasaulio irklavimo čempionato vyrų porinių keturviečių antrajame atrankos plaukime sekmadienį Lietuvos komanda – Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius – užėmė antrąją vietą ir dėl patekimo į finalą tęs kovą paguodos plaukim...
Šį savaitgalį Trakuose vyko svarbiausios Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) organizuojamos metų irklavimo varžybos, pritraukusios kone 500 dalyvių. Čempionate irkluotojai rungėsi jaunių, jaunimo iki 23 m., suaugusiųjų ir meistrų amžiaus grupėse.
Glazge (Didžioji Britanija) ir Berlyne (Vokietija) vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vietą.
Glazge (Didžioji Britanija) ir Berlyne (Vokietija) vykstančių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po šeštadienio varžybų Lietuva su Danija dalijasi 19-ąją vietą.
Vyriausybė skirs pinigines premijas sportininkams, kurie vandens sporto šakų ir lengvosios atletikos Europos čempionatuose šią vasarą iškovojo medalius. Premijoms bus skirta daugiau negu 70 tūkst. eurų.
Glazge ir Berlyne vykstančių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po trečiadienio varžybų Lietuva iš 19-tos vietos pakilo į 15-tąją.
Šiais metais pirmą kartą septynios sporto šakos kartu vienu metu rengia Europos čempionatus, kurie būtų kaip atsvara Europos žaidynėms. Glazge (Didžioji Britanija) ir Berlyne (Vokietija) rugpjūčio pirmoje pusėje vyksta Europos vandens sporto, dviračių sporto, lengvosios atletikos, irklavimo, gimnast...