Baigėsi 72-ąjį kartą surengtas Kanų tarptautinis kino festivalis. Kaip ir visada, jis nepašykštėjo staigmenų.
Rosetta
59 straipsnių
Asteroidų įvairovė yra didžiulė – jų būna ir akmeninių, ir metalinių, ir kietų, ir padrikų, ir išsisluoksniavusių, ir vientisų. Ištirti bent po vieną kiekvieno tipo pavyzdį reikėtų šimtų misijų, panašių į „Rosetta“ ar „New Horizons“.
Kartais asteroidų trajektorijos gali paversti juos pavojingais gyvybei Žemėje. Vienas iš būdų apsisaugoti nuo tokio asteroido keliamo pavojaus – pakreipti jį kita linkme.
Бывший госсекретарь США Джон Керри в своей речи перед выпускниками Гарварда посоветовал им учить русский язык, сообщает Politico со ссылкой на текст речи Керри.
Kauno technologijos universiteto (KTU) doktorantas Vytautas Bakanauskas pernai išvyko į Nyderlandus ir metus laiko praleis stažuodamasis Europos kosmoso agentūroje (EKA). Mechatronikos instituto Robotikos ir pjezomechanikos laboratorijoje projekto inžinieriumi dirbantis 29 m. vaikinas tapo vienintel...
Kosminės programos nėra lengvai įgyvendinamos – viską reikia numatyti į priekį iki smulkiausių detalių. Ir viskas kainuoja tikrai „kosminius“ pinigus. Todėl tiek NASA, tiek ESA kosmoso tyrimų misijoms ruošiasi metų metais. Šiais metais subrendo keletas tikrai vaizduotę žadinančių misijų, apie kurias...
2016-ieji pateikė ne tik ilgai lauktų mokslinių atradimų, bet ir nustebti privertusių staigmenų. Gravitacinių bangų egzistavimo įrodymai ir visai mūsų Saulės sistemos kaimynystėje skriejanti uolėta planeta – tik pora reikšmingiausių mokslinių faktų. Svetainė bbc.co.uk siūlo prisiminti ir kai kurias ...
Penktadienį, rugsėjo 30-ą dieną, misiją baigė zondas Rosetta, dvejus metus sukęs ratus aplink kometą 67P/Čuriumov-Gerasimenko.
Naujus kelius kosmoso tyrimuose pramynęs Europos kosminis zondas „Rosetta“ penktadienį baigė 12 metų trukusią odisėją, kai buvo nukreiptas įsirėžti į kometą, kurią lydėjo pastaruosius dvejus metus, ieškant atsakymų į Saulės sistemos ankstyvosios raidos paslaptis, pranešė skrydžio valdymo centras.
Novatoriškas Europos kosminis aparatas „Rosetta“ penktadienį užbaigs savo tolimojo kosmoso tyrinėjimo misiją ir nusileis ant iš dulkių ir ledos sudarytos kometos, prisidėdamas prie jos paviršiuje anksčiau prisitvirtinusios kibernetinės laboratorijos „Philae“.
Europos kosminio aparato „Rosetta“ kameros pastebėjo mažytį kosminį zondą „Philae“ – pirmą kartą nuo 2014 metų lapkričio, kai jis nesėkmingai nutūpė ant Čuriumovo-Gerasimenkos kometos, pirmadienį pranešė Europos kosmoso agentūra (ESA).
Europos kosminio aparato „Rosetta“ kameros pastebėjo mažytį kosminį zondą „Philae“ – pirmą kartą nuo 2014 metų lapkričio, kai jis nesėkmingai nutūpė ant Čuriumovo-Gerasimenkos kometos, pirmadienį pranešė Europos kosmoso agentūra.
Baigdamas kelerius metus trukusią kosminę odisėją Europos kosminis zondas „Rosetta“ dabar lydi nuo saulės tolstančią Gerasimenko Čiurjumovo kometą ir po keturių savaičių galiausiai į ją įsirėš.
Skrydžio koordinatoriai trečiadienį galutinai atsisveikino su kibernetine laboratorija „Philae“, nutraukę mėginimus susisiekti su jau metus tylinčiu zondu, skriejančius kosmoso platybėse ant kometos branduolio.
Saulės energija varomas kosminis zondas artėja prie Jupiterio ir ruošiasi pradėti suktis orbitoje aplink didžiausią Saulės sistemos planetą.
Europos kosminis zondas „Rosetta“ baigs savo misiją rugsėjo 30 dieną, kai nusileis ant kometos, prisidėdamas prie jos paviršiuje anksčiau prisitvirtinusios kibernetinės laboratorijos „Philae“, ketvirtadienį pranešė misijos valdymo centras.
Pastaruoju metu, atrodo, kai tik išgirstame apie kokią nors kosminę naujieną, prie jos būna prikibęs klausimas apie nežemišką gyvybę.
Novatoriškas Europos kosminis aparatas „Rosetta“ atnaujino kometos tyrinėjimo misiją po „dramatiško savaitgalio“, kai ryšys su juo buvo nutrūkęs beveik 24 valandas, ketvirtadienį paskelbė misijos valdymo centras.
Mokslininkai jau seniai diskutavo apie galimybę nuskraidinti kai kuriuos pagrindinius Žemėje esančios gyvybės elementus į naujai iš kometų ir asteroidų sudarytą planetą.
Skriedama kosminėje erdvėje kartu su Žeme tarsi erdvėlaiviu, žmonija stengiasi kuo geriau suprasti kosmoso aplinką, įvairių dangaus kūnų susidarymo procesus ir jų sandarą. Įgimto smalsumo vedami, kurdami išradingus instrumentus: teleskopus ir kosmines observatorijas, vis geriau įsivaizduojame mūsų p...