Bulgarijoje spalio 27 dieną rengiami nauji pirmalaikiai rinkimai – jau septinti per trejus su puse metų, pirmadienį pareiškė šalies vadovas, kai partijoms nepavyko suformuoti vyriausybės.
Rumenas Radevas
40 straipsnių
Bulgarijoje žlugo trečiasis ir paskutinis bandymas sudaryti vyriausybę.
Bulgarijos politikams ir vėl nepavyko sudaryti vyriausybės po birželį įvykusių parlamento rinkimų, šaliai gresia dar vienas balsavimas, jei ir trečiasis bandymas bus nesėkmingas.
Bulgarijos prezidentas Rumenas Radevas vetavo parlamento priimtą įstatymą, kuriuo ratifikuojamas susitarimas su Ukraina dėl šarvuotųjų transporterių tiekimo Kyjivui.
Kodėl Zelenskis paauklėjo NATO šalies vadovą: kalbos apie derybas siutina Ukrainą, bet jos jau vyksta užkulisiuose (9)
Iš pradžių buvo raginimai Ukrainai greičiau pradėti kontrpuolimą, vėliau pasirodė abejonių, esą operacija įstrigo. O kas, jei nepavyks? Tada ir pasipylė nesyk girdėtos kalbos, kad ginklais Kyjivui karo laimėti nepavyks, reikia sėsti prie derybų stalo. Volodymyras Zelenskis įsiuto, kaip ir daugelis u...
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį per filmuotą susitikimą Sofijoje pamokė savo kolegą iš Bulgarijos Rumeną Radevą. Audringą Ukrainos lyderio reakciją išprovokavo Bulgarijos vadovo nenoras padėti Kyjivui ginklais, rašo „Politico“.
Dėl atsinaujinusių politinių ginčų Bulgarijoje naujai išrinktas parlamentas, praėjus mažiau nei dviem savaitėms po rinkimų, negali pradėti darbo.
Bulgarijos gynybos ministerijos atstovai patvirtino, kad vyksta derybos dėl naikintuvų MiG-29 perdavimo Ukrainai, jei iš partnerių Vakaruose būtų gauta modernesnių lėktuvų.
Bulgarija nedalyvauja susitarime dėl sviedinių tiekimo Ukrainai, bet ketina pradėti NATO tipo šaudmenų gamybą savo įmonėse.
Bulgarijoje balandžio 2 dieną vyks penktieji rinkimai per dvejus metus, nes parlamentui taip ir nepavyko sudaryti valdančiąją koaliciją. Prezidentas Rumenas Radevas ketvirtadienį pasirašė atitinkamą įsaką, pranešė jo biuras Sofijoje.
Bulgarijoje trečiadienį pradėti ilgus metus atidėlioti bendro dujotiekio su kaimynine Serbija tiesimo darbai.
Ne vienerius metus trunkanti politinė aklavietė Bulgarijoje trečiadienį paaštrėjo, kai susiskaldžiusiam parlamentui nepavyko išrinkti vyriausybės, praėjus dviem su puse mėnesio po rinkimų šioje dažnai skurdžiausia Europos Sąjungoje (ES) pavadinamoje šalyje.
Bulgarija netiekia ginklų Ukrainai, bijodama susilpninti savo pačios gynybinį pajėgumą. Kaip praneša portalas „Novinite“, tai pareiškė Bulgarijos gynybos ministras Dimitaras Stojanovas.
Antradienį prisiekė Bulgarijos laikinoji vyriausybė, vadovausianti šaliai iki kitų rinkimų spalio 2 d.
Bulgarijai nepavykus dar vienam bandymui suformuoti naują vyriausybę trečiadienį atsivėrė kelias naujiems rinkimams, ir tai dar pagilino politinę krizę, apėmusią šalį po reformų šalininkų koalicinės vyriausybės žlugimo birželį.
Bulgarijos prezidentas Rumenas Radevas pirmadienį trečiai pagal dydį parlamentinei partijai suteikė mandatą formuoti vyriausybę po dviejų ankstesnių nesėkmingų bandymų.
Prorusiškų pažiūrų Bulgarijos prezidentas Rumenas Radevas laiko šalies parlamento sprendimą padėti Ukrainai pavojingu žingsniu, galinčiu įtraukti Bulgariją į karą, praneša portalas „news.bg“.
Trečiadienį Bulgarijos parlamentas patvirtino sprendimą dėl Ukrainos karinės technikos remonto šalies įmonėse, bet tiekti Kyjivui ginklų ir šaudmenų neketinama. Tai pranešė naujienų agentūra BGNES.
Per abiejų šalių vadovų derybas Kyjive Ukraina ir Bulgarija susitarė dėl glaudaus karinio ir ekonominio bendradarbiavimo.
Daugelis Bulgarijos politinių lyderių saugumo sumetimais izoliuojasi.