Penktadienį Rusijos centrinis bankas paliko 21 proc. palūkanų normą, nepaisant sparčiai kylančios infliacijos – toks netikėtas sprendimas buvo priimtas po šalies politinio ir verslo elito kritikos dėl didesnių skolinimosi išlaidų poveikio ekonomikai.
Rusijos centrinis bankas
266 straipsnių
Rusijos centrinis bankas trečiadienį paskelbė, kad imasi skubių priemonių, kai prieš tai rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki žemiausio lygio per daugiau nei dvejus su puse metų.
Rusijos centrinis bankas penktadienį padidino palūkanų normas iki 19 proc., nes įvertino, kad infliacija yra per didelė ir reikia vėsinti ekonomiką.
Rusijos „perkaitusi“ ekonomika kitais metais smarkiai sulėtės, o palūkanų normos iki 2027 m. įstrigs gerokai viršydamos prieškarinį lygį, pareiškė Rusijos centrinis bankas. Nepaisant to, augimas vis tiek išliks ir žlugimo „Delfi“ kalbinti ekonomistai kol kas nenumato. Jų teigimu, Rusijai pavyks pala...
Vašingtone įsikūrusio Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdyboje Rusijai atstovaus centrinio banko darbuotoja, kuriai yra taikomos sankcijos, antradienį pranešė dabartinis šias pareigas einantis asmuo.
Rusija siekia reguliuoti kriptovaliutų naudojimą, nes šalies bendrovės susiduria su vis didesniais sunkumais, susijusiais su užsienio atsiskaitymais, iškilus JAV sankcijų dėl karo Ukrainoje grėsmei.
Rusijos centrinis bankas nusprendė, kiek dar padidinti palūkanų normas, nes pirminiai planai pradėti švelninti pinigų politiką antrąjį pusmetį nepasiteisino – infliacija taip ir nesulėtėjo.
Rusijos centrinis bankas penktadienį nepakeitė palūkanų, nors infliacija gerokai viršija planinius vyriausybės rodiklius ir daugelis ekspertų perspėja, kad dėl išaugusių karinių išlaidų ekonomika gali perkaisti.
Rusijos centrinis bankas nepakeitė palūkanų normų, prezidentui Vladimirui Putinui perspėjus pirma laiko nemažinti skolinimosi kainos.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis mano, kad Europos Komisija ir Europos Taryba yra arti sprendimo dėl įšaldyto Rusijos turto uždirbto pelno skyrimo Ukrainai priėmimo. Anot jo, šioms institucijoms beliko „rasti tik techninius sprendimus“.
Europos Sąjunga (ES) rengia teisės aktus, pagal kuriuos Ukraina jau liepos mėnesį pradėtų gauti pelną, generuotą iš įšaldyto Rusijos valstybės turto.
Trečiadienį paskelbtais duomenimis, sausį infliacija Rusijoje tebebuvo aukšta – didėjant vyriausybės išlaidoms finansuoti puolimą Ukrainoje, didėjo ir kainos.
Rusijos centrinis bankas penktadienį padidino pagrindinę savo palūkanų normą iki 16 proc. – siekiant kovoti su įsibėgėjančia infliacija, palūkanos nuo vasaros didinamos jau penktą kartą.
Rusijos centrinis bankas pirmadienį pareiškė, kad kitais metais atnaujins užsienio valiutos pirkimą ir pardavimą per savo suverenų turto fondą, rubliui toliau atsigaunant po vasarą užfiksuoto dramatiško nuosmukio.
Rusijos centriniam bankui ruošiantis didinti palūkanų normas, vieno svarbiausių valstybinių kreditorių vadovas perspėjo, kad politikos formuotojų laukia tikras „Vaterlo mūšis“ – lemiama kova su infliacija, kurios baigtis bus reikšminga šalies finansų įstaigoms ir rinkoms.
Trečiadienį Rusijos centrinis bankas sustabdė naujos 1000 rublių kupiūros apyvartą, kai stačiatikių dvasininkai pasiskundė, kad atvaizde ant bažnyčios kupolo trūksta kryžiaus, nors tikrovėje jo ir nėra.
Rusijos ekonomika persitvarko į karo ekonomiką, o Kremliaus skiriamos išlaidos gynybai yra kur kas didesnės nei oficialiai skelbiama. Taip prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys kalbėjo komentuodamas tarptautinėje žiniasklaidoje aptarinėjamą drastišką Rusijos išlaidų gynybai didinimo klau...
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas raminamai prakalbo apie rublio perspektyvas po rugpjūčio mėnesį fiksuotos trumpos griūties, taip parodydamas, kad vyriausybė nesiruošia įvesti griežtesnės kapitalo kontrolės valiutai stabilizuoti.
Rusijos centrinis bankas ėmėsi gelbėti rublį.
Rublio kursas pirmą kartą nuo praėjusių metų kovo mėnesio peržengė psichologiškai svarbią 100 už dolerį ribą, net ir po to, kai Rusijos centrinis bankas mėgino suvaldyti nuosmukį, sustabdydamas užsienio valiutos pirkimą vidaus rinkoje likusiais 2023 m. mėnesiais.