Dėl didelių išlaidų karui Ukrainoje ir Vakarų sankcijų smarkiai išaugo Rusijos biudžeto deficitas. Sausio-liepos mėnesiais deficitas siekė 2,82 trln. rublių (26,5 mlrd. eurų) arba 1,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), antradienį pranešė Rusijos finansų ministerija, remdamasi preliminariais skaič...
Rusijos finansų ministerija
25 straipsnių
Kad užlopytų valstybės biudžeto skyles, Maskva sausį atsisuko į savo aukso ir užsienio valiutos atsargas. Iš viso parduota 2,27 mlrd. Kinijos juanių (309 mln. eurų) ir 3,6 tonos aukso, pirmadienį pranešė Rusijos finansų ministerija, kuria remiasi valstybinė naujienų agentūra TASS.
Rusiškos naftos kaina sausį, oficialiais Maskvos duomenimis, toliau smuko – iki mažiau nei 50 JAV dolerių už barelį (159 litrus). „Vidutinė „Urals“ rūšies naftos kaina 2023 metų sausį buvo 49,48 dolerio už barelį“, – trečiadienį pranešė Rusijos finansų ministerija, kuria remiasi agentūra „Interfax“....
2022-aisiais, po įsiveržimo į Ukrainą, Rusijos ekonomika susidūrė su beprecedentėmis sankcijomis. Šalis prarado visas pagrindines eksporto rinkas, aukso ir valiutos atsargos buvo įšaldytos, o Centrinis bankas pardavinėja tai, kas liko, kad apsaugotų rublį nuo nuvertėjimo.
Nepaisant dėl invazijos į Ukrainą įvestų sankcijų, Rusijos vyriausybė pernai gavo gerokai daugiau pajamų iš naftos ir dujų.
Rusijos biudžeto deficitas 2022 m. sudarė 3,35 trln. rublių (45 mlrd. eurų), praneša laikraštis „Financial Times“. Anot leidinio, tai reiškia, kad šios šalies plataus masto karo prieš Ukrainą išlaidos pernai gerokai viršijo gautas rekordines pajamas iš naftos ir dujų.
Rusijos centrinis bankas atidžiai stebi pagrindinę rinkos infrastruktūros dalį, kuriai taikomos Europos Sąjungos sankcijos.
Rusija trečiadienį pareiškė, kad nuo šiol savo užsienio skolą apmokės rubliais, kai prieš tai JAV atšaukė išimtį, kuri leido Maskvai atsiskaityti Rusijoje laikomais JAV doleriais.
Agentūra „Bloomberg“, remdamasi Rusijos finansų ministerijos atnaujintų makroekonominių prognozių projektu, pranešė, kad šalies ekonomika 2022-aisiais gali susitraukti 12 proc., ir tai būtų blogiausias rezultatas nuo 1994-ųjų.
Jungtinių Valstijų sankcijos, įvestos Rusijos deimantų kasybos milžinei, kelia chaosą visoje pramonėje, todėl prekiautojai ir gamintojai ieško įvairių laikinų būdų, kaip būtų galima toliau naudotis vienu iš pagrindinių brangakmenių šaltinių pasaulyje.
Išvestinių finansinių priemonių komisija nusprendė, kad Rusijos vyriausybės kontroliuojama geležinkelių bendrovė „Rusijos geležinkeliai“ nevykdo įsipareigojimų, praleidusi obligacijų palūkanų mokėjimą, – tai pirmas toks sprendimas nuo tada, kai Rusijai buvo pritaikytos plataus masto sankcijos, apsun...
Rusijos finansų ministerija ketvirtadienį pranešė sumokėjusi palūkanas už dvi obligacijų emisijas, tokiu būdu kol kas išvengdama techninio defolto precedento neturinčios Vakarų sankcijų bangos, susijusios su invazija į Ukrainą, fone.
Maskvos vertybinių popierių birža trečiadienį nedirba trečią dieną iš eilės, Rusijos institucijoms pradėjus taikyti papildomas priemones, skirtas apriboti ekonominį Vakarų sankcijų poveikį.
Rusiškos „Urals“ rūšies naftos barelio vidutinė kaina spalį buvo 12,5 proc. didesnė nei ankstesnį mėnesį – 81,49 JAV dolerio, pranešė Rusijos finansų ministerija.
Rusijos finansų ministerija pasiūlė patvirtinti tvaraus vystymosi principus, pagal juos atrenkant šalies 191 mlrd. dolerių turto fondo investicijas. Visgi šis žingsnis gali susidurti su prezidento Vladimiro Putino, ne kartą panaudojusio fondą apmokėti naftos ir dujų projektams, pasipriešinimu.
Rusijos premjeras Michailas Mišustinas pasirašė vyriausybės nutarimą dėl 1 mlrd. JAV dolerių vertės paskolos Baltarusijai suteikimo, pranešė Rusijos vyriausybės spaudos tarnyba.
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Rusijos ministrai iškraipo jo neseniai pasiektą susitarimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl mokesčių perskirstymo Rusijos naftos sektoriuje Baltarusijos patiriamų netekčių kompensavimo.
Rusija siūlo imtis priemonių, kad kuo greičiau būtų panaikintas draudimas pardavinėti vadinamuosius kruvinus deimantus iš Centrinės Afrikos Respublikos (CAR), buvusios Prancūzijos kolonijos. CAR pastaruoju metu palaiko karinius bei komercinius ryšius su Maskva, tuo sukeldama pasipriešinimą Jungtinės...
Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalba šalies parlamente buvo pilna tuščių pažadų socialinėje-ekonominėje sferoje bei grasinimų Vakarams.
Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas paskelbė antradienį pasirašęs įsaką dėl Ukrainos fizinių ir juridinių asmenų, kuriems Maskva taiko sankcijas, sąrašo išplėtimo.