Rusijos galia ir įtaka smarkiai smunka. Nebėra tos Rusijos, kuri 2015 m. buvo neprilygstama savo artimojo užsienio šeimininkė, galinti primesti savo galią kaimynams ir įbauginti potencialius varžovus. Jos ginkluotąsias pajėgas gaubė beveik nenugalimumo mitas, o lengvos pergalės prieš Gruziją ir Ukra...
Rusijos invazija
147 straipsnių
Rusijos invazija – tai 2022 m. vasario 24 d. prasidėjusi agresyvi Rusijos karinė invazija į Ukrainą. Karinę kampaniją suplanavo Vladimiras Putinas, Rusijos valstybės vadovas. Karinė invazcija tapo plataus masto, tačiau prasidėjo jau 2014 m., ukrainiečiams nuvertus prorusišką prezidentą Viktorą Janukovyčių.
Socialiniuose tinkluose bandoma įrodyti, kad 2,8 mln. ukrainiečių po Rusijos invazijos 2022 metais pabėgo į Rusiją. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Rusijos prezidento Vladimiro Putino Ukrainoje pradėtas karas neišsikvepia jau trečius metus, tad kyla vis daugiau klausimų, ar dar galima tikėtis kokios nors taikos ar pergalės.
Baltarusijos gynybos ministras Viktoras Chreninas šeštadienį pranešė, kad Aleksandras Lukašenka įsakė sutelkti karių pajėgas prie Gomelio ir Mozyriaus miestų.
Įžūli Rusijos invazija į Ukrainą sugriovė po Antrojo pasaulinio karo nusistovėjusią tvarką ir pamynė tarptautinės teisės viršenybę. Tai turėjo gilių geopolitinių ir ekonominių pasekmių, kurios pradedamos justi tik dabar. Nors autoritariniai režimai meta iššūkį demokratinėms šalims viso pasaulio mast...
Antradienį Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pareiškė, kad Ukrainai ir Kinijai – Rusijos sąjungininkei – „svarbu“ tiesiogiai kalbėtis apie planus užbaigti konfliktą Ukrainoje.
Rusija neplanuoja dalyvauti kitame viršūnių susitikime, kuriame bus svarstomas konflikto Ukrainoje klausimas, ketvirtadienį pareiškė Maskvos užsienio reikalų ministerija.
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas kritiškai atsiliepė apie ES stojimo derybas su Ukraina, kurios antradienį bus pradėtos Liuksemburge. Vokiečių žiniasklaidos grupės „Funke“ laikraščiams jis sakė: „Vengrija nesutinka su šiuo stojimo procesu, tačiau jo neblokuojame ir remiame derybų pra...
Kaip nutiko, kad Vladimiro Putino valdoma Rusija ryžosi atvirai karinei agresijai prieš Ukrainą ir ukrainiečius, kuriuos propaganda vis vadina „broliška tauta“? „Nei emociškai, nei profesiniu požiūriu nebuvau pasirengęs suvokti įvykių, sau ir kitiems paaiškinti, kas nulėmė neišprovokuotą Rusijos agr...
Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka susitikime su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu skundėsi dėl tariamos Vakarų grėsmės jo šaliai.
Prasidėjo tretieji baisaus, naikinančio karo metai, kai Ukrainą netikėtai užpuolė milžiniška, puikiai ginkluota ir patologiškai žiauri Rusijos kariuomenė, hipergarsinėmis raketomis, aviacinėmis bombomis, tankais, bepiločiais, minosvaidžiais, granatomis naikinanti taikius miestus su visais jų gyvento...
Socialiniuose tinkluose melagingai bandoma įteigti, kad Ukraina nebėra demokratinė valstybė, nes joje nevyksta jokie rinkimai, kai tuo metu Rusijoje neseniai buvo išrinktas prezidentas.
Lenkijos ministro pirmininko Donaldo Tusko teigimu, Rusijos invazija į Ukrainą pradėjo naują – karo – erą Europoje.
Čekijos žvalgyba išaiškino Maskvos finansuojamą tinklą, kuris skleidė Rusijos propagandą ir darė įtaką visoje Europoje, taip pat ir Europos Parlamente, trečiadienį pareiškė ministras pirmininkas Petras Fiala.
JAV prezidento Joe Bideno laukia vienas svarbiausių momentų jo politinėje karjeroje – ketvirtadienį, sakydamas kalbą apie Sąjungos padėtį, jis sieks įtikinti skeptiškai nusiteikusius rinkėjus, kad 81 metų amžiaus sulaukęs žmogus gali įveikti Donaldą Trumpą lapkričio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose.
Kinija bus pasauline taikos ir stabilumo jėga, kalbėdamas spaudos konferencijoje pasakė šalies užsienio reikalų ministras Wangas Yi, kritikuodamas JAV „slopinimą“ ir pareikšdamas paramą palestiniečiams.
Prieš 10 metų įvykusi Krymo okupacija tapo grėsmingu įspėjimu, jog imperinių ambicijų apsėstas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ne tik svajoja, bet yra pajėgus įgyvendinti savo tikslus, pasinaudojant sumaištimi atplėšti dalį kitos valstybės teritorijos. Tuometis Ukrainos vadovas Oleksandras Tu...
Antidroninės sistemos, energetinis saugumas, kibernetinių atakų prevencija jau tampa kasdienybe verslui, prieš keletą metų galbūt net nesvarsčiusiam apie saugumo komponentės įtraukimą į savo kaštus. Tačiau per dvejus metus padėtis pasikeitė. „Delfi“ domisi, kas atlikta strateginių įmonių ir pramonės...
Penktadienį paskelbtais duomenimis, infliacija euro zonoje vasarį toliau traukėsi, tačiau ekonomistai perspėja, jog nėra tikėtina, kad Europos centrinis bankas dėl to kitą mėnesį puls mažinti palūkanų normas.
Socialiniuose tinkluose pasklido melaginga žinia, jog patys Ukrainos pareigūnai paviešino, kokias sumas kaip „otkatus“ moka JAV politikams, kad jie skirtų paramą nuo Rusijos besiginančiai šaliai.