Lapkričio gale Bagdade turėjęs įvykti tarptautinis viršūnių susitarimas, skirtas aptarti „stabilumui regione“, nukeltas dėl besitęsiančio Izraelio karo su „Hamas“, naujienų agentūrai AFP ketvirtadienį pranešė Irako valdžios atstovas.
Saddamas Husseinas
71 straipsnių
Irako Aukščiausiasis Teismas pirmadienį ratifikavo spalio 10-ąją įvykusių parlamento rinkimų rezultatus, atmetęs įtakingos politinės jėgos „Hashed al Shaabi“ bandymą užginčyti savo pralaimėjimą rinkimuose.
Gedulo pamaldomis sostinėje Vašingtone Jungtinės Valstijos penktadienį atsisveikins su mirusiu buvusiu valstybės sekretoriumi Colinu Powellu.
Praėjus dviem dienoms po Irako parlamento rinkimų proiranietiškos musulmonų šiitų partijos ir ginkluotos grupuotės antradienį pasmerkė pirmalaikio balsavimo rezultatus, tvirtindamos, kad sumažėjusi parama joms tėra „manipuliavimo“ ir „sukčiavimo“ rezultatas.
Į Lietuvą plūstant tūkstančiams nelegalių migrantų iš Irako, apie situaciją šioje šalyje Edmundas Jakilaitis kalba su dr. Kęstučiu Kilinsku – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto karo istoriku, dalyvavusiu pirmosiose Lietuvos misijose Irake ir Afganistane.
Vieną absurdiškiausių pasaulio konfliktų matęs veteranas: vis dar pabundu ištiktas panikos priepuolio (58)
Nuožmi aštuonerius metus trukusi kova ne tik sugriovė žmonių gyvenimus ir ekonomiką – jos padariniai Viduriniuose Rytuose jaučiami iki šiol.
1951 m. įkurto Mosado (hebrajiškas žodis „mossad“ reiškia „įstaiga“, „tarnyba“) jėgos šaltinis – anoniminiai agentai: vyrai ir moterys, rizikuojantys gyvybe dėl savo šalies interesų, gyvenantys atskirai nuo šeimų ir besidangstantys tariamomis tapatybėmis, vykdantys narsias operacijas priešiškose val...
Melai, dezinformacija, suklastotos naujienos vaidina vis didesnį vaidmenį vidaus ir užsienio politikoje. Tiesos nesakymą skatina įvairiausios priežastys, tarp jų ir valstybių noras sukurti įtaigų pasakojimą, kuris pateisintų jos veiksmus ir juodintų priešininko motyvus. Nemenkesnį vaidmenį atlieka i...
Irako politinėms frakcijoms vis nesugebant suformuoti naujos vyriausybės, antivyriausybiniai protestuotojai sekmadienį blokavo vieną naftos telkinį ir mitingavo pietiniuose šalies miestuose.
Ko nežinome apie Čingischaną: pamišusiu skerdiku pramintas karvedys sukūrė savo laikmetį pranokusią valstybę (143)
Ką mes žinome apie Čingischaną? Beveik nieko, išskyrus tai, kad šis mongolų genčių karvedys kadaise nukariavo didžiulę Azijos dalį ir kėlė rimtą grėsmę visai Europai.
Ką valgė pasaulio diktatoriai: juos kamavo polinkis į kanibalizmą ir paranoja būti nunuodytiems (43)
Esi tai, ką valgai, taip pat – kaip ir su kuo valgai. Maistas turi įtakos nuotaikai, žarnyno veiklai ir pasaulėžiūrai, rašo knygos apie diktatorių mėgstamiausius patiekalus ir ekscentriškus mitybos įpročius „Dictators‘ Dinners: A Bad Taste Guide to Entertaining Tyrants“ autorės Victoria Clark ir Mel...
DELFI pristato naują multimedijos projektų ciklą „Įvykiai, pakeitę pasaulį“, kuriame išsamiai ir detaliai apžvelgsime svarbiausius šio ir praėjusio amžiaus įvykius, turėjusius išskirtinę svarbą pasaulio istorijoje.
Po netikėto JAV prezidento Donaldo Trumpo apsilankymo Irake apšaudyta Bagdado centre esanti griežto saugumo zona. Vadinamojoje Žaliojoje zonoje, be kita ko, įsikūrusios ministerijos, parlamento pastatas ir griežtai saugoma JAV ambasada. Per apšaudymą iš artilerijos pabūklų ketvirtadienio rytą žmonės...
Dar gerokai prieš tapdamas didžiausiu Vašingtono priešu, Irako vadovas Saddamas Husseinas mėgavosi didele Jungtinių Valstijų ir kitų Vakarų valstybių parama. Taip buvo iki 1990 metų, kol jis nesumanė įsiveržti į Kuveitą.
Buvusi pirmoji Filipinų ponia Imelda Marcos veikiausiai viena prieštaringiausiai vertinamų šių laikų visuomenės veikėjų. 89 metų amžiaus moteris anksčiau mėgavosi galia ir turtais – ji buvo velionio Filipinų diktatoriaus Ferdinando Marcoso, valdžiusio du dešimtmečius (1965–1986 metais), žmona.
Irako parlamente pirmadienį turėję vykti šalies prezidento rinkimai buvo atidėti vienai dienai.
Ši prabangi jachta kadaise priklausė Saddamui Husseinui. 82 m ilgio jachtą jam pastatė 1981 m., tačiau diktatorius ja nė karto neplaukė.
Europa geriausiai prisimena du kruvinuosius XX a. diktatorius – Adolfą Hitlerį ir Josifą Staliną. Visgi tokių žiaurių diktatorių pasaulio istorijoje buvo ir daugiau. Portalas „The Daily Beast“ išnagrinėjo despotus, kurie prisidėjo prie daugiau nei 1 milijono žmonių žūčių – ar vykdydami genocidą, ar ...
Gluminanti ir kraupi mirtis Anglijoje: iš Rusijos grįžęs mokslininkas pasikeitė neatpažįstamai (190)
Prieš porą metų daug žadantis mokslininkas Matthew Puncheris buvo rastas negyvas savo namuose Oksfordšyro grafystėje. 46-erių metų vyro kūną darkė daugybiniai sužalojimai kaklo, rankų ir pilvo srityse.
Žinant apie neįtikėtinai stiprų paralyžiuojamųjų medžiagų, o ypač preparato „Novičiok“, poveikį, norom nenorom kyla klausimas, kodėl Solsberio išpuolio aukomis tapę Skripaliai nemirė ir kodėl taip nenutiko iš karto. Juk preparatas mirtinai nuodingas, tačiau, nepaisant galybės internetu plintančių są...