Praėjusi savaitė aplinkosaugininkams buvo intensyvi – pareigūnai išžvalgė daugiau nei 100 šalies teritorijų ir patikrino 476 gautus gyventojų pranešimus apie galimus aplinkosauginius pažeidimus.
salatis
17 straipsnių
Rašydamas „Savaitgalio aktualijas žvejams“, jau antrą savaitę iš eilės sulaukiu prieštaringos informacijos iš Kauno marių. Dauguma pažįstamų žvejų, tai pat žūklės parduotuvių pardavėjų, sako, kad šiame Kauno ir Vilniaus meškeriotojų pamėgtame vandens telkinyje niekas nekimba. Tačiau iš kitos pusės, ...
Rytoj, gegužės 16 dieną, jau bus galima gaudyti salačius. Didžiosios aukšlės jau seniai atkutusios po neršto ir aršiai stengiasi atgauti jėgas. Aidi jų uodegų smūgiai upių platybėse, kaip niekas kitas erzindami spiningautojus.
Kas nėra girdėjęs pasakymo „Žiobriai taip kibo, kad net rankas pakirto“. Visada galvodavau, kad tai – tik graži metafora, bet dabar jau nesu tuo tikras. Na, bet apie viską iš eilės.
Yra meškeriotojų, kurie gaudo tik vienos rūšies žuvis. Save taip pat priskiriu prie tokių, nes „mano“ žuvis – šapalas. Juos daugel metų gaudau Neryje ir Šventojoje nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens savais gaudymo plūdine meškere būdais.
Paskutines pavasario dienas Kablys.lt bičiulis, tinklaraštininkas braidau.lt nusprendė praleisti prie Neries. Šį kartą jūsų dėmesiui – jo įspūdžiai iš lydekų ir šapalų žūklės.
KABLYS.lt bičiuliai, tinklaraštis braidau.lt, dalinasi įspūdžiais iš žvejybos Neryje.
Praėjusią savaitę Kauno aplinkosaugininkai sulaukė sunerimusio asmens pranešimo, paskambinęs gyventojas įtarė, kad Prienų rajone Kauno mariose ties Pašventupio kaimu žvejojama statomais tinklais. Aplinkosaugininkais nedelsdami nuvyko patikrinti gautą informaciją.
Aukšlės yra vikrios, į mažą silkutę panašios žuvys. Nors jos yra smulkios, tačiau riebios ir skanios. Kaip vandens telkinyje (dažniausiai upėje) rasti vietą, kurioje telkiasi aukšlės?
Aukšlė. Paprastoji (Alburnus alburnus) ir srovinė (Alburnoides bipunctatus) Paprastoji aukšlė – angl. Bleak, vok. Uckelei, Laube, rus. Srovinė aukšlė – margašonė, palakstuonė, angl. bloch, ouklejka pruhovaná, быстрянка, spirlin, schneider, strauta pavīķe. Paprastoji aukšlė dar vadinama viršvandene, ...
Šiandien įsigaliojo žiobrių žūklės draudimas, tačiau išaušo gera diena spiningautojams ir muselininkams. Jie upėse jau gali pradėti salačių ir kiršlių žūklės sezoną. Šią savaitę bus galima pradėti ir dar vienų plėšrūnų – starkių – žvejybą.
Salatis (lot. Aspius aspius, vok. Rapfen, Schied) – karpinių (Cyprinidae) šeimai priklausanti žuvis
Kiek prireiktų laiko, jei užsibrėžtume tikslą Lietuvoje sugauti metrinę ar dar didesnę lydeką? Tikriausiai nemažai. Tačiau kartais tokios žuvys užkimba tada, kai to visai nelauki ir esi visai tam nepasiruošęs. Taip nutiko ir man.
Ketvirtadienis tapo ypatinga diena visiems salačių žūklės gerbėjams. Sartų ežere buvo pagautas rekordinio dydžio laimikis, kurį kuo skubiau nutarta užregistruoti. Žvejui Stasiui visiškai netikėtu būdu pavyko sugauti net 7,7 kg svėrusį monstrą.
žvejys sugavo rekordinio dydžio salatį, kuris yra didžiausias laimikis ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Šiuo metu dokumentus rekordų agentūromis ruošiantis lietuvis sutiko papasakoti, kaip sugavo didžiulę žuvį, kurią vėliau paleido „į gimtąją stichiją“.
Lietuvos gyventojai žuvį valgo palyginti retai, tad gali atrodyti, kad pagaminti ją yra sudėtinga. Tačiau žvejai profesionalai ir restorano šefai siūlo kelias gudrybes, leisiančias paskanauti itin gardžios žuvies. Pasirodo, patiekalo skonį gali lemti tam tikras metų laikas, kada žuvis buvo pagauta i...
Neatidumas žvejams gali kainuoti didelius pinigus ir ilgai kauptas meškerių kolekcijas. Tūkstantines baudas ir žalos atlyginimus gamtai susimoka ne tik piktavališki brakonieriai, bet ir paprasti, į smulkmenas dėmesį patingėję atkreipti žvejai.