Auganti atsinaujinančios energijos paklausa ir poreikis mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro išaugino saulės modulių rinką, kurioje ryškiausiai dominuoja Europos ir Azijos gamintojai. Kuo skiriasi Kinijoje pagaminti saulės moduliai nuo gaminamų Vakarų Europoje, kodėl ne visada reikėtų žvalgytis...
saulės moduliai
23 straipsnių
Pavasaris – metas, kai saulės elektrinių savininkus ima džiuginti po žiemos šoktelėjusios generacijos kreivės, tačiau galvos skausmu tampa permainingi orai, galintys pridaryti nemenkų nuostolių.
Vidutinė 1 kW saulės modulių kaina šiuo metu rinkoje yra 254 eurai – tai 83 proc. mažesnė kaina nei pernai tuo pačiu metu, kai ji siekė 465 eurus. Taip skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA), remdamasi atliktu rinkos tyrimu.
Lietuvoje populiarios saulės elektrinės, o vienu didžiausių jų privalumų įvardijama tai, kad patiems savininkams praktiškai nereikia jomis rūpintis – viskuo užsiima rangovai. Tačiau ar tikrai saulės elektrinės nereikia valyti? Ir ar didelis sniego kiekis jai nekenkia?
Atrado vietą, kur galima išgauti beveik neribotą energijos kiekį: per metus sugeneruotų net 35000 TWh – tiek užtenka visam pasauliui (5)
Dideli saulės modulių masyvai, plūduriuojantys ramiose jūrose netoli pusiaujo, galėtų užtikrinti praktiškai neribotą saulės energiją gausiai apgyvendintoms šalims Pietryčių Azijoje ir Vakarų Afrikoje.
Jau kuris laikas Lietuvoje stebimas gaminančių vartotojų bumas, tačiau energijos gamybai išnaudojama vos maža dalis visų Lietuvoje esančių stogų. Europos Komisijai (EK) skatinant valstybes nares vis daugiau statinių uždengti saulės moduliais, kai kurios iš jų tą daro ne tik su naujais, bet ir esamai...
Britų mokslininkų išradimas – spausdinti saulės elementai: tikisi pigiai „štampuoti“ milijonus metrų (1)
Jungtinės Karalystės „Swansea“ universitetas sukūrė nebrangų ir masiškai pritaikomą anglies rašalą, kurį galima panaudoti rulonais spausdinti saulės elementus.
Į „saulę“ investuoti nusprendusius gyventojus sukrėtė vystytojų pareiškimas: lygina su liberalizacijos skandalu (5)
Brangstanti elektra paskatino dalį Lietuvos gyventojų ieškoti sprendimų saulės energetikoje, tačiau pabėgti nuo infliacijos pinklių gali būti sunku. „Delfi“ skaitytoja pasidalijo istorija, kurioje saulės parko vystytojas nusprendė didinti kainą. Bendrovė sako neturinti kitos išeities.
Įtampa su Kinija atsilieps ir saulės elektrinių pirkėjams: gamintojai susiduria su problemomis (102)
Saulės jėgainių įsirengimas Lietuvoje gali toliau brangti, o kainų augimui priežasčių pakanka: šalies politinė įtampa su Kinija, didelė saulės modulių paklausa, žaliavų brangimas ir kiti veiksniai, teigia „Delfi“ kalbinti sektoriaus lyderiai Lietuvoje.
Žinomas verslininkas apie sunkmetį: sulysau, bet suartėjau su darbuotojais ir atradau naują verslo kryptį (8)
2008 metų ekonominė krizė „BOD Group“ įmonių grupei padiktavo naują veiklos kryptį – prie CD, DVD diskų atsirado saulės elementų ir modulių gamyba. Kaip „Atsakingo požiūrio“ laidoje teigė įmonės įkūrėjas ir vadovas Vidmantas Janulevičius, saulės energija – ateities energija, kuri tvari, žalia ir lei...
Augant žaliosios energetikos paklausai, kaista ir konkurencija šioje rinkoje. Klientai viliojami ne tik vis įspūdingesniais pažadais greičiau įrengti jėgaines bei ilgesniais garantiniais laikotarpiais, bet ir gaminių plagiatais.
Atsinaujinančios energetikos specialistai neabejoja: Lietuvoje artimoje ateityje vis daugiau namų stogų ir žemės sklypų nusagstys saulės moduliai. Didelis postūmis – nuo liepos 2 d. įsigalioję Elektros energetikos įstatymo pakeitimai, o nuo spalio 1 d. įsigaliosiantys Atsinaujinančių išteklių energe...
Vis daugiau šalies bendrovių ir gyventojų siekia mažinti išlaidas elektrai bei neigiamą poveikį aplinkai ir įsirengia saulės jėgaines, tačiau praėjusius metus dėl pingančių saulės modulių dvi Lietuvos modulių gamybos įmonės iš keturių baigė nuostolingai, rašo „Verslo žinios“.
Planuojantiems turėti saulės jėgainę: kodėl pavasario pradžia – palankus laikas ruoštis įrengimui? (18)
Ekspertai skaičiuoja, kad saulės jėgainę pradėjus planuoti kovą, jau balandžio pabaigoje ji būtų paruošta darbui. Tiesa, ankstyvas pavasaris įsirengti saulės jėgainę palankus dar ir todėl, kad šiltuoju metų sezonu ši dirba itin našiai ir jau nuo pirmųjų dienų pradeda trumpinti investicijos atsipirki...
Atsinaujinančios energetikos sektorius 2019-aisias Lietuvoje taps patrauklesnis vartotojams ir sudarys palankesnes sąlygas tapti nuo tinklo nepriklausomais elektros vartotojais. Kaip rašoma pranešime spaudai, saulės modulių gamybos ir montavimo bendrovė „Solet Technics“ skaičiuoja, kad priėmus numat...
Atsinaujinančių energijos išteklių gamintojai 2018-uosius vadina naujo lūžio metais. Saulės modulių gamintoja ir elektrinių statytoja „Solet Technics“ suskaičiavo, kad paslaugų poreikis šiemet išaugo dvigubai.
Saulės energiją savo biurų miesteliuose Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje naudojanti Suomijos kompanija „Technopolis“ saulės jėgaines vertina kaip svarbią priemonę tvariam verslui kurti. Kaip skelbiama pranešime spaudai, toks kompanijos požiūris buvo įvertintas ir „Greenbuild Europe Leadership 2018“ ...
Saulės energetiką Lietuvoje yra apipynęs ne vienas mitas – ypač dėl saulėtų dienų trūkumo ir saulės jėgainės veikimo lietingomis dienomis. Kaip skelbiama pranešime spaudai, iš tiesų mūsų šalyje išnaudoti saulę namų, biurų ar gamyklų aprūpinimui elektra paprasta, tereikia atskirti sklandančius mitus ...
1 mln. eurų, 3703 saulės energijos moduliai ir 1 megavatas (MW) elektros energijos per metus. Tai didžiausios Lietuvoje ant pastatų stogų įrengtos saulės elektrinės duomenys. Ji įrengta ant „Švyturys-Utenos alus“ (ŠUA) daryklos Utenoje stogų.
Saulės elektrinė ant stogo – gan dažnai pastebimas reiškinys užsienyje, jau dažnesnis ir Lietuvoje. Tai „žaliąją“ energiją generuojanti sistema, tačiau ar jos moduliai gali būti perdirbti, o juose esančios medžiagos sugrąžinamos atgal į gamybą?