Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) apsvarstė pasiūlymus kitų metų valstybės biudžeto projektui. Bendru sutarimu buvo pritarta BFK išvadai, kurioje siūloma naujai Vyriausybei atidžiai apsvarstyti institucijų, Seimo narių, parlamento komitetų siūlymus bei įvertinti 2025-2027 m. biudž...
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas
313 straipsnių
Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) pritarė finansų ministrės Gintarės Skaistės inicijuotam įstatymo projektui, kuriuo numatoma nacionalinei plėtros įstaigai ILTE („Investicijos Lietuvos ekonomikai“, buv. „Invega“) suteikti nacionalinio plėtros banko statusą.
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) ketvirtadienį ryte pritarė daliai pasiūlymų dėl Valstybės gynybos fondo ir jam skirtų lėšų šaltinių. BFK nutarė, kad iš savivaldybėms tenkančios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies 2025 m. būtų skirti 25 mln. eurai, vietoje svarstymo stadijoje numatytų 85...
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) svarstydamas siūlymus, numatytus Valstybės gynybos fondo projekte, nusprendė iš dalies pritarti Laisvės partijos atstovų Aušrinės Armonaitės ir Vytauto Mitalo siūlymui didinti CO2 dedamąją benzinui 2025 ir 2026 m. mažiau, negu buvo numačiusi Vyriausybė.
Ieškant lėšų Gynybos fondui aktyviai svarstomas Finansų ministerijos pasiūlytas 10 proc. draudimo sutarčių mokestis. Siūloma jo netaikyti fizinių asmenų civilinės atsakomybės ir gyvybės draudimui. Teigiama, kad toks mokestis yra Europos Sąjungos (ES) šalyse. Savo ruožtu, draudikų atstovai tvirtina, ...
Seimo BFK pritarė siūlymui atsisakyti 1 ir 2 centų monetų atsiskaitant grynaisiais pinigais: suma būtų apvalinama (1)
Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) bendru sutarimu pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų atsiskaitant grynaisiais pinigais – prekių ir paslaugų krepšelio galutinę sumą siūloma apvalinti.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtina palaikanti Vyriausybės siūlomą variantą akcizo suskystintosioms naftos dujoms (SND) tarifą sumažinti nuo 304 iki 41 euro už toną. Pasak jos, tai yra „geras, kompromisinis variantas“.
Svarstant „BaltCap“ istoriją tirti Seimo Antikorupcijos komisijoje, konservatoriai išlieka skeptiški: opozicija juos kaltina dviveidiškumu (2)
Diskusijoms dėl „BaltCap“ skandalo ir nacionalinio stadiono statybų sunkumų persikeliant į Seimą, parlamento Antikorupcijos komisijoje ryškėja naujos trintys tarp valdančiųjų ir opozicijos. Seimo mažumos atstovams palaikant iniciatyvą atidžiau išanalizuoti surezonavusią istoriją dėl buvusio „BaltCap...
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) šią savaitę pritarė patobulintam Privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatymo projektui. BFK pirmininkas Mindaugas Lingė tikino, kad komitetas patikslino tris aspektus.
Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) pritarė Finansų ministerijos teikiamiems Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo pakeitimams ir ragina svarstyti projektą skubos tvarka. Įstatymo pataisas reikia priimti iki gruodžio pabaigos, nes toks t...
Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) dar kartą svarstė pasiūlymus 2024 m. valstybės biudžeto projektui. Visiems siūlymams, kuriems nebuvo pasiūlytas tinkamas finansavimo šaltinis, BFK nepritarė, tačiau numatė galimybę Vyriausybei apsvarstyti ir tuos pasiūlymus, kuriems komitetas nep...
Antradienį iš Seimo plenarinio posėdžio išbraukus pirmąjį 2024 m. valstybės biudžeto svarstymą, parlamento Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas tikisi, kad projektui ateityje balsų nepritrūks. Pasak jo, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) padarė „techninę klaidą“, tačiau kl...
Šimonytė: Vyriausybė bus pasirengusi svarstyti siūlymus biudžetui, kai bus nurodomos papildomos pajamos (1)
Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad dėl siūlymų kitų metų valstybės biudžetui Vyriausybė galėtų svarstyti, jeigu būtų nurodoma, iš kur ateitų papildomos pajamos pasiūlymų finansavimui. Anot jos, kol kas nėra girdima apie galimas didesnes lėšas biudžete.
Antradienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) pritarė parlamentarų Vytauto Mitalo, Vytauto Gapšio, Algirdo Butkevičiaus ir Mato Maldeikio siūlymui suvienodinti tradicinių ir netradicinių religinių bendruomenių lengvatas dėl nekilnojamo turto (NT) mokesčio, neapmokestinant tik nekomercinei vei...
Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) pritarė Nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įstatymo pakeitimams. Tai yra vienas iš projektų, numatytų Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje.
Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) bei Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) rengs klausymus, kurių metu Lietuvos bankas (LB) pristatys ekspertinį mokesčių reformos teisinio reguliavimo įvertinimą.
Keli tūkstančiai biudžetinio ir privataus sektoriaus profesinių sąjungų ragina Seimą keičiant mokesčių sistemą vadovautis esminiais gerovės valstybės principais: lengvinti mokesčių naštą vidutinėms pajamoms ir didinti aukštoms.
Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kęstutis Masiulis registravo pasiūlymą nekilnojamo turto (NT) mokesčio įstatymo projekte, kuriuo numatoma daliai įstaigų nebetaikyti lengvatos nemokėti šio mokesčio.
Seimo Darbo partijos frakcijos narių grupė siūlo, kad renkantis verslo liudijimą trumpesniam nei 30 kalendorinių dienų laikotarpiui, apmokestinamos pajamos būtų ribojamos iki 100 eurų per dieną.
Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas tvirtina, kad Lietuvos banko (LB) pateiktas ekspertinis mokesčių reformos vertinimas įrodo, kad ji „koncentruojasi į niekalus“. Pasak jo, lūkestis viešųjų paslaugų kokybės gerinimui sukurtas, bet liks neišpildytas.