Visais laikais žmonės domėjosi, kaip galima pagerinti lytinį gyvenimą – jau Antikos laikais kalbėta apie medžiagas, kurių pagalba galima sužadinti lytinį potraukį ar išspręsti kitas su tuo susijusias problemas. Su Afrodite, meilės ir grožio deive, siejami afrodiziakai tyrinėjami iki šių dienų, tačia...
Seksualinė sveikata
12 straipsnių
Intymios temos ir seksualinė sveikata užima itin svarbią mūsų gyvenimo dalį, tačiau daugeliui apie tai kalbėti vis dar nejauku, rašoma pranešime spaudai. Nepaisant to, kad pastaruoju metu apie intymumą viešojoje erdvėje girdime daugiau, farmacijos specialistų teigimu, ši ir panašios temos daliai kli...
Kuo seksas naudingas sveikatai ir kodėl kai kurios moterys nepatiria orgazmo: kai kurios aukščiausią tašką pasiektų vieninteliu būdu (1)
Daugelyje šalių ir kultūrų vengiama atvirai diskutuoti apie seksą. Tokios temos laikomos įžeidžiančiomis ir neigiamos, jau nekalbant apie diskusijas apie moterų orgazmą ir jų seksualinę sveikatą.
Delfi Plius laidos „Drąsiai!“ komanda sveikina įžengus į 2022-uosius ir linki drąsos rūpintis savo kūnu, psichologiniu gerbūviu, seksualine sveikata – tuo, kas taip lengvai pažeidžiama ir yra neatsiejama žmogaus dalis kiekvieną dieną. Praėjusius metus palydėjome kartu su „Žemiau bambos“ merginomis i...
Paieškos sistemoje „google“ paieškokite seksualinės sueities sinonimų ir jums išmes šimtus variantų – nuo nekalto „mylėtis“ iki gerokai sodresnių posakių. Platus šios temos žodynas atspindi visuomenės požiūrį. Viena vertus, visuomenėje vyravęs konservatyvus požiūris į seksą kinta, kita vertus, išlie...
Nėra kriterijų, koks sekso kiekis žmogaus gyvenime yra „teisingas“, o ilgalaikis gyvenimas be sekso neturėtų daryti neigiamo poveikio sveikatai.
Jeigu suskaičiuoti savo sekso partnerius jums neužtenka dviejų rankų pirštų, tuomet naujausias mokslinis tyrimas turėtų priversti jus sunerimti dėl vėžio rizikos.
Bėgant metams, moterų noras turėti lytinių santykių mažėja. Joms jie taip pat gali nebeteikti tokio malonumo, kokį teikė anksčiau. Iki šiol moksliniai tyrimai tokią tendenciją aiškino fiziologiniais pokyčiais menopauzės metu ir po jos. Tačiau kokie yra kiti veiksniai?
Rūpintis savo seksualine sveikata yra ne ką mažiau svarbu, negu kitomis sveikatos sritimis. Vien tik Anglijoje kiekvienais metais daugiau kaip 400 tūkst. žmonių diagnozuojamos lytiniu keliu plintančios infekcijos (LPI), nors šis skaičius po truputį mažėja.
2009 m. Pasaulinė seksualinės sveikatos asociacija (The World Association for Sexual Health – WAS) pirmąkart paskelbė Pasaulinę seksualinės sveikatos dieną, kuri kasmet minima rugsėjo 4-ąją.
Lytinis švietimas istoriškai mūsų kraštuose niekada nebuvo labai stiprus. Ir dabar jis kartas nuo karto kelia aršias diskusijas - vieni pasisako už kuo atviresnes pamokas, o kiti joms priešinasi.
Dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo metų metus, o kartais netgi dešimtmečius kenčia daugybė moterų. Kai kurios jų net nepagalvoja, kad daugelis problemų, tokių kaip makšties sausumas, per didelės ar per mažos lytinės lūpos, per „plati“ makštis, šlapimo nelaikymas šiandien yra lengvai išsprendžiamos, ...