Naujausiame pasauliniame reitingų sąraše, paskelbtame ketvirtadienį, Honkongas buvo priverstas perleisti savo kaip pagrindinio Azijos finansų centro titulą Singapūrui, tuo tarpu Niujorkas ir Londonas išlaikė pirmąją ir antrąją vietas.
Šendženas
12 straipsnių
2010 m. sausio mėnesį tuometė JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton išsakė svarbų viešą pranešimą apie interneto laisvę. Anot H. Clinton, komunikacijų technologijų plėtra ir laisvas informacijos srautas ateityje užtikrins dar laisvesnę demokratiją. Tačiau šiandien tokia pozicija galima suabejoti.
Pietų Kinijoje inžinieriai trečiadienį apžiūrėjo dangoraižį, kuris išvakarėse ėmė drebėti ir sukėlė paniką, interneto vartotojams spėliojant, kad incidentas galėjo įvykti dėl prastos statybos.
Kinijos pietuose esančiame Šendženo mieste antradienį buvo evakuoti žmonės iš vieno aukščiausių šalies dangoraižių, šiam pradėjus drebėti ir sukėlus pirkėjų paniką.
Šendženas tapo pirmuoju Kinijos miestu, uždraudusiu pardavinėti ir vartoti šunų bei kačių mėsą, praneša transliuotojas BBC.
Kinijos pietiniame technologijų centre Šendžene paskelbtas iki šiol griežčiausias draudimas veisti ir vartoti maistui laukinius gyvūnus, siekiant užkirsti kelią ateityje kilti infekcijų protrūkiams, panašiems į šiuo metu siaučiančią koronaviruso pandemiją.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija antradienį pareiškę esanti „labai sunerimusi“ dėl pranešimų, kad jos konsulato Honkonge darbuotojas buvo sulaikytas žemyninės Kinijos pareigūnų, kai ketino sugrįžti į šį pusiau autonominį miestą.
50 metų Honkonge nematyti neramumai: dešimtys tūkstančių susirėmė su policija, žmonės šturmavo valstybinius pastatus (59)
Pareigūnai priėmė sprendimą uždaryti dalį valstybinių biurų Honkongo finansiniame rajone. Priemonių imtasi saugumo sumetimais – tokių protestų ir agresijos mieste nebūta jau kelis dešimtmečius, skelbia BBC.
Vienas iš būdų išsiaiškinti, kurių valstybių ekonominiai siekiai didžiausi – pažvelgti į dangų. Šalys, kurių ekonomika sparčiai auga, arba įmonės, norinčios pademonstruoti savo finansinę padėtį, dažnai puola statyti ypatingai aukštus pastatus.
Liūto ir drakono draugystė: kaip mažas žvejų kaimelis buvo pasmerktas tapti pasaulinio lygio didmiesčiu (52)
Gavęs 10 mlrd. dolerių investicijų iš Kinijos, mažytis žvejų miestelis Bagamojas tiesiog pasmerktas tapti didžiausiu Afrikos uostu. Ar vietos gyventojų optimizmas pagrįstas, aiškinasi „The Guardian“.
Kinų statybų bendrovės „Country Garden Holdings Co.“ projektas Pietų Malaizijoje stebina ir visko mačiusiusius. Bendrovė netoli Singapūro stato 100 mlrd. JAV dolerių vertės miestą jūroje, skelbia verslo naujienų agentūra „Bloomberg“.
2016 m. rugsėjo mėnesį pažymėjome Lietuvos ir Kinijos diplomatinių santykių 25-metį. Neatsitiktinai jubiliejiniam vokui pasirinkome krepšinio temą: kol kas šioje šalyje esame labiausiai žinomi kaip krepšinio ir trenerio Jono (Jono Kazlausko, treniravusio Kinijos nacionalinę vyrų krepšinio rink...