Jei žmogus pasiklydo laukinėje gamtoje, jis turi du pasirinkimus, „The Conversation“ rašo Arizonos universiteto astronomijos profesorius Chrisas Impey – ieškoti civilizacijos, arba visaip bandyti atkreipti į save dėmesį, kad jis būtų pastebėtas, pavyzdžiui, užkuriant ugnį. Mokslininkams, norintiems ...
SETI
51 straipsnių
SETI (angl. Search for Extra-Terrestrial Intelligence – nežemiško intelekto paieška) – bendras pavadinimas įvairiems nežemiško intelekto paieškos projektams. Bendras jų bruožas paprastai yra nežemiškos kilmės signalų (radijo ir pan.) ieškojimas, kaip pagrindinis metodas.
Dalis mūsų taps istorinio įvykio liudininkais: įvardijo, kada turėtume aptikti nežemišką gyvybę (102)
Vyriausiasis SETI instituto astronomas Sethas Shostakas yra pasiryžęs lažintis, kad nežemišką gyvybę surasime dar iki 2036 metų.
Netrukus galime sulaukti atsakymų.
Svarstymų apie gyvybę už Žemės ribų būta dar Antikos laikais, bandymų jos ieškoti galime aptikti dar XIX amžiuje. Rimtesnės paieškos prasidėjo su SETI projektu septintajame praeito amžiaus dešimtmetyje ir po truputį tęsiasi iki šių dienų. Pastaraisiais metais paieškos pereina į naują, labiau sistema...
Jie vadinami stebėtojais. Ir gali būti, kad jie slapta stebi mus iš kosmoso jau milijonus metų – ko gero, stebėjo dar iki tol, kol žmonės apskritai atsirado, rašo sciencealert.com.
Исследователи из Калифорнийского университета в Беркли уловили 72 странных сигнала в ходе расшифровки 400 терабайт радиоинформации, полученной из карликовой галактики. Она расположена на расстоянии 3 млрд световых лет от Земли.
Astronomai teigia aptikę „keistus signalus“, sklindančius iš mažos, blausios žvaigždės už 11 šviesmečių nuo Žemės.
Tai beveik užtikrintai ne ateiviai, bet Tabby žvaigždė ir vėl elgiasi labai keistai. Žvaigždė, sukėlusi milžinišką susidomėjimą 2015 rudenį – kai astronomas Jasonas Wrightas iškėlė mintį, kad keistasis mirgėjimas galėtų būti ateivių megastruktūros daromos įtakos rezultatas – ir vėl mirga.
Vykusioje „Breakthrough Discuss“ konferencijoje pristatyti pirmieji projekto „Breakthrough Listen“ rezultatai. Šis projektas – tai didžiausias bandymas aptikti nežemiškų civilizacijų skleidžiamus radijo signalus.
Lig šiol ambicingiausia nežemiškos protingos gyvybės paieškos misija paskelbė pirmuosius duomenis – kol kas ateivių negirdėti. Nesėkmę (?) paaiškina ateivių signalo aptikimo tikimybės naujo skaičiavimo rezultatai. Šie skaičiavimai rodo, kad kontakto gali niekada ir nepavykti užmegzti, net jei nežemi...
Atrastų 7 uolinių planetų atradimas yra didelis žingsnis į priekį, ieškant nežemiškos gyvybės. Taip yra todėl, kad tokios žvaigždės, kaip TRAPPIST-1, yra labai dažnos, taigi šia sistema galėsime remtis analizuodami kitas.
Pasyvios nežemiškų protų paieškos, arba SETI, tęsiasi jau pusšimtį metų. Aktyvios paieškos, t.y. žinučių siuntimas arba METI, yra gerokai labiau kontroversiška ir reguliariai netaikoma idėja. Kodėl?
„Rainoji žvaigždė“, kuri mokslo pasaulyje vadinama KIC 8462852, sudomino ne vien mokslo bendruomenę.
Karačajaus-Čerkesijos respublikos (Rusija) teritorijoje veikiančiu radioteleskopu RATAN-600 darbavęsi astronomai netikėtai aptiko iš netolimos žvaigždės sklindantį signalą. Juo susidomėjo garsiosios nežemiškos gyvybės paieškų programos SETI mokslininkai.
Filme „Nepriklausomybės diena: atgimimas“. Žemės gyventojai vėl stos į epinę kovą su priešiškų ateivių rase. Filme bus galima pamatyti įspūdingų kovos scenų. Ar realu manyti, kad Žemę aplankę ateiviai iš tiesų norėtų tik mus sunaikinti?
Cornellio universiteto astronomai pareiškė, kad kontaktas su ateiviais – tik po 1500 metų. Bet nežemiškų civilizacijų ieškantys mokslininkai nesirengia sėdėti rankas sudėję.
Gyvybės kilmė yra viena didžiausių mokslo dar neatskleistų paslapčių. Hipotezė, kad visatoje knibždėte knibžda gyvybė, net technologiškai išsivysčiusios civilizacijos, remiasi nepatvirtinta prielaida.
Šių metų pradžioje paskelbus pirmuosius požymius apie dar neatrastą 9-ąją Saulės sistemos planetą, prasidėjo intensyvi stambaus kosminio kūno medžioklė.
Ateivių ieško drąsūs „X-failų“ agentai Mulderis ir Scally, jų egzistavimą nuo mūsų neva nuslepia vyriausybės, jų technologijos yra mūsų mokslininkų Šventasis Gralis, o kada nors pamatyti skraidančią lėkštę širdies gilumoje svajoja kiekvienas mokslinės fantastikos fanas.
„Islamo valstybės“ teroristai žada Rusijoje rengti teroristinių išpuolių.