Daugybė žmonių pasaulyje turi nešioti akinius ar kontaktinius lęšius, nes jiems nustatyta toliaregystė, trumparegystė ar astigmatizmas. Prognozuojama, kad 2050 m. beveik pusė pasaulio žmonių bus trumparegiais.
Simona Stech
5 straipsnių
Įspėja apie milžinišką trumparegystės protrūkį: apie svarbią jos priežastį dažnas nė nepagalvoja (2)
Trumparegystė yra vienas sparčiausiai plintančių regos sutrikimų pasaulyje. Jau dabar greičiausiai ne vienas jūsų pažįstamas ar kolega nešioja korekcinius akinius, kontaktinius lęšius arba yra pasidaręs lazerinę regos korekciją. Ypač sparčiai daugėja trumparegių vaikų: ankstyvėja trumparegystės amži...
Į šią gydytoją kreipiasi tie, kuriems kiti medikai pasako „ne“: išgelbėja net ir turinčius aukšto laipsnio trumparegystę (2)
Su trumparegyste susiduria vis daugiau žmonių. Ne vienam pažįstamas jausmas, kuomet be akinių ar kontaktinių lęšių sunku įžiūrėti tolėliau esančius objektus – vaizdas atrodo tarsi išplaukęs.
Akių perštėjimas, paraudimas ir migla – keletas požymių, kad savo akims privalome skirti daugiau dėmesio. Šiuolaikinis žmogus daug laiko praleidžia prie kompiuterio, telefono ir televizoriaus ekrano, todėl su šiais ženklais susiduriama išties dažnai. Dalinamės gydytojų oftalmologų rekomendacijomis g...
Rudenį sutrumpėjusios dienos gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Ko gero, labiausiai reiktų sunerimti tiems, kurie linkę tūnoti prieblandoje. DELFI kalbinti gydytojai perspėjo, kas gali nutikti laiku pamirštant įsijungti šviesą.