Savaitgalį San Fransisko zoologijos sode mirė seniausias Amerikos šimpanzės patinas Cobby. Jam buo 63-eji. Cobby buvo ypatinga šimpanzė, kurios vienas iš didžiausių talentų - būti taikdariu tarp primatų, gyvenančių zoologijos sode. Sodo darbuotojai taip pat prisimena, kaip Cobby tapdavo charizmatišk...
Šimpanzės
41 straipsnių
Šimpanzės (lot. Pan) – hominidų (Hominidae) šeimos primatų gentis. Šiai genčiai priklauso dvi rūšys: paprastoji šimpanzė ir mažoji šimpanzė. Paprastoji šimpanzė randama didelėje Afrikos dalyje, o mažoji šimpanzė paplitusi tik nedidelėje Kongo Demokratinės Respublikos dalyje. Abiem rūšims gresia išnykimas.
Nauja liga plinta tarp šimpanzių, mirtingumas – 100 proc.: nerimaujama, kad tai gali kelti pavojų ir žmonėms (87)
Žmonės ir šimpanzės dalinasi net 99 proc. DNR. Mokslininkai teigia, kad tai reiškia, jog tikimybė, kad kokia nors liga peršoks tarp skirtingos rūšies atstovų yra labai didelė. Ir tai iš tikrųjų gąsdina, nes neseniai buvo aptikta nauja bakterijų rūšis, kuri Siera Leonėje 2005–2018 metais pražudė 56 š...
Kas nutiktų, jei atvirame kosmose būtumėte be astronauto kostiumo: realybė visai kitokia, nei filmuose (120)
Astronauto šalmo stiklas staiga dūžta ir visiems tampa aišku – mirtis neišvengiama. Kosmoso vakuume atsidūręs žmogus miršta didžiulėse kančiose – jo kūnas plečiasi tol, kol sprogsta. Na, bent jau tai matėme filmuose, tačiau realybė būtų visai kitokia – žmogus vakuume neišgyventų, bet tikrai nesprogt...
Mormonai – tai šiaurėje gyvenantys vandens paukščiai, įprastai mintantys žuvimi. Šie gražūs ir mieli gyvūnai mums atrodo gana paprasti, bet jie poruojasi visam gyvenimui (ar bent jau ilgam laikui), kartu prižiūri lizdą ir gyvena didelėse kolonijose. O dabar vienas mormonas pakėlė pagaliuką ir per se...
Kosmoso lenktynių istorijos: pirmasis Sovietų kosmonautas prieš skrydį pabėgo, tad teko ieškoti naujo (146)
Ekspertai neturėjo žalio supratimo, kaip nesvarumo būklė paveiks žmonės, todėl į kosmosą pirmiausia pasiuntė gyvūnų, rašo theatlantic.com.
Kanibalizmas gyvūnams įprasta, o žmonėms – tabu: valgydamas bendrakeleivius jautėsi lyg „vogtų jų sielas“ (40)
Pažeidžiamos kasijinės rupūžės suėda savo mažesnes varžoves, kad kuo greičiau užaugtų. Kirai ir pelikanai priklauso toms paukščių rūšims, kurios maitinasi ką tik išsiritusiais jaunikliais arba suėda juos tam, kad užkirstų kelią ligų plitimui.
Kodėl žmonės bučiuojasi? Kartais tai meilės ženklas, kartais – pasisveikinimas, tačiau visais atvejais – svarbus apsikeitimas emocijomis. Pirmos žinios apie bučinius pasiekė mus iš sanskrito tekstų, parašytų daugiau kaip prieš 4000 metų.
Už beveik viską, ką mes dabar žinome apie artimiausius Žemėje gyvenančius žmogaus giminaičius, t. y. šimpanzes, turėtume būti dėkingi britų primatologei ir antropologei Jane Goodall. Kaip ji sugebėjo taip artimai šiuos gyvūnus pažinti?
Primatologijos ekspertai rugpjūčio 10 dieną išplatino skandalingą žinią: jie tvirtina išsiaiškinę, kad šimpanzės geba suvokti ir žaisti žaidimą apie popierių, žirkles ir šulinį.
Nors žuvų gaudymas naudojant kokius nors įrankius yra užsiėmimas, kuris iki šiol buvo priskiriamas tik žmonėms, pasirodo, jog tokiu būdu žvejoja ir kai kurie gyvūnai. Neseniai Gvinėjoje buvo atrastos šimpanzės, kurios žuvis gaudo naudodamosi... meškerėmis.
Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinis sveikatos institutų susivienijimas paskelbė, kad nuo šiol JAV vaistų ir vakcinų bandymams ir kitiems tyrimams nebebus naudojamos šimpanzės.
Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinis sveikatos institutų susivienijimas paskelbė, kad nuo šiol JAV vaistų ir vakcinų bandymams ir kitiems tyrimams nebebus naudojamos šimpanzės.
Viename Australijos zoologijos sode jauniklio besilaukianti šimpanzė ėmėsi globoti našlaite likusią beždžioniukę.
Žinoma, niekas nesitiki, kad šimpanzės jau rytoj tropikų džiunglėse išsirikiuos prie kepsninių, tačiau faktas patvirtintas: šios žmogbeždžionės, artimiausios genetinės žmogaus giminaitės, supranta, ką reiškia „paruošti maistą“ ir yra linkusios jį „pasitaupyti“, kurį laiką neštis su savimi ir tuomet ...
Niujorko valstijos apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė gyvūnų teisių aktyvistų pastangas užtikrinti „teisės subjekto“ statusą šimpanzėms precedento neturinčioje byloje, sakydamas, kad primatai nepajėgūs vykdyti pareigų, kylančių iš tokio statuso.
Ketvirtadienį iš Kanzaso zoologijos sodo paspruko šimpanzės. Saugumo sumetimais lankytojų paprašyta eiti į patalpas, o zoologijos sodą uždarė. Vėliau visas šimpanzes surado ir vėl uždarė į aptvarą.
Tikriausiai niekas nesiginčys, jog viena svarbiausių žmonių biologinės sėkmės sudedamųjų dalių – gebėjimas užmegzti ilgalaikius bendradarbiavimo ryšius tarp kelių, visiškai niekuo nesiejamų individų. Visgi, kol kas mažai žinoma apie šio gebėjimo evoliuciją.Padaryta hipotezė, jog šiame procese svarbu...
Šimpanzės, kaip ir žmonės, renkasi draugus, panašius į save, rodo Europos mokslininkų tyrimas. Tyrėjų duomenimis, toks principas paveldėtas iš protėvių dar prieš šešis milijonus metų.
Beždžionės marmozetės „kalbasi“ į žmonių pokalbį panašia tvarka, tvirtina mokslininkai.
Kodėl bučiniams žmonės teikia tiek dėmesio ir svarbos? Kitiems žinduoliams tai nebūdinga. Oksfordo universiteto mokslininkai teigia, jog bučiniai iš tikrųjų turi daugiau tikslų nei tą, apie kurį numanome visi – bučiniai kaip sekso preliudija. Potencialios poros bučiuodamosi atlieka savotišką skonio ...