Prieš keletą dienų Vilniuje įvykusi krovininio lėktuvo katastrofa sukrėtė visus, bet tam tikrą dalį visuomenės šis įvykis paveikė ypač stipriai. Tai – nerimą ar baimę skristi lėktuvu patiriantys asmenys, kurių skaičius Europoje, skirtingų tyrimų duomenimis, gali siekti nuo 10 iki 40 proc., priklauso...
skrydžio baimė
9 straipsnių
Atostogų sezonas kaip reikiant įsisiūbavo, o daugeliui atostogos – tai proga nuvykti į svečią šalį. Nuvykti paprastai reiškia nuskristi. Bet ką daryti, jeigu lėktuvai kelia tik pačias klaikiausias emocijas, o per kiekvieną skrydį tenka patirti bent minimalų panikos priepuolį?
Visuotinai pripažinta, kad oro transportas yra pats saugiausias pasaulyje. Ir nors statistiškai lėktuvai yra 30 kartų saugesni už automobilius, o skrydis yra 4 kartus saugesnis už kelionę autobusu ar traukiniu, daugelis žmonių saugiausiai jaučiasi ant žemės.
Daugybė šalių net pandemijos metu buvo nesunkiai pasiekiamos, kitos atsiveria dabar arba planuoja tai padaryti netolimoje ateityje. Ir nors tai džiugina daugybę keliauti mėgstančių žmonių, dalis jų visą pandemijos laiką niekur neišvyko, nes... bijo. Baimė keliauti dažniausiai buvo siejama su baime s...
Skrydžio baimė kankina nemažai žmonių, ir jei jūs esate vienas iš jų, ko gero vertėtų pasidomėti, kurie oro uostai yra pavojingiausi pasaulyje – kad galėtumėte jų išvengti.
Skrydžių baimė apkartina didelės dalies žmonių keliavimą, atostogas, sukelia įvairių nepatogumų. Ir nors to priežasčių yra daugybė, tačiau kiekvienu atveju žmonėms įmanoma padėti, teigia 25 metų patirtį aviacinės psichologijos srityje turinti psichologė, VGTU ir VU dėstytoja dr. Liudmila Lobanova.
Lėktuvai – saugiausia transporto priemonė, bet vis tiek kelia nerimą: kaip įveikti skrydžio baimę? (38)
Nors lėktuvai ne veltui tituluojami saugiausia transporto priemone, nemažai žmonių patiria skrydžio baimę ar nerimą kelionės metu. Ekspertų teigimu, užtenka laikytis kelių paprastų taisyklių, kad nemalonūs jausmai nedrumstų kelionės nuotaikos ir nerimo būtų kuo mažiau.
Skrydis gali sukelti nemažai streso: formalumai oro uostuose, sėdėjimas mažoje uždaroje aerodinaminėje kapsulėje šalia visiškai nepažįstamų žmonių, ypač jei skrydis trunka ilgas valandas, jau nekalbant apie tai, kad savo gyvybę atiduodame į kito žmogaus (piloto) rankas.
Keliaujantiems lėktuvais kyla įvairiausių klausimų, pavyzdžiui, kodėl reikia atidaryti langus leidžiantis bei kylant lėktuvui? Ar danguje yra greičio apribojimai? Ar reikia jaudintis, kai pranešama apie turbulenciją? Į klausimus atsako aviacijos ekspertas Rytis Dulinskas.