Mokslininkai teigia, kad atspausdinus laikiną tatuiruotę ant žmogaus galvos, būtų galima palengvinti smegenų bangų analizę.
smegenys
704 straipsnių
Smegenys (lot. cerebrum) – organas, sudarantis centrinę nervų sistemą. Galvos smegenis sudaro šios dalys:
galinės smegenys (didieji pusrutuliai)
tarpinės smegenys (pagumburis ir gumburas)
vidurinės smegenys
užpakalinės smegenys (tiltas ir smegenėlės)
pailgosios smegenys
Informaciją apie tyrimą, kokie veiksniai gali veikti pažeidžiamiausią smegenų dalį ir prisidėti prie demensijos vystymosi rasite ČIA.
Docentas Kęstutis Skauminas įvardijo didžiausią dėmesio žudiką: taip ne tik nesusikaupsite, bet ir nieko neprisiminsite (6)
Evoliucijos metu smegenys išsiugdė labai daug mechanizmų, padedančių mums prisitaikyti. Vieni iš tokių mechanizmų yra atsakas į stresą, atmintis, dėmesys. Tačiau dėmesys gali dingti, jei jį nužudome tam tikru savo įpročiu. Apie tai konferencijoje „Login“ papasakojo docentas, daktaras Kęstutis Skaumi...
Limbinė sistema – tai požievio smegenų struktūra, užtikrinanti pagrindinį bazinį poreikį, be kurio negalime gyventi. Šis poreikis – išlikti gyvam, nes jei išliksiu gyvas, visą kitą galima sugalvoti ir padaryti, konferencijoje „Neurostartas“ pasakojo psichoterapeutas, profesorius Eugenijus Laurinaiti...
Besilaukdama šeštą mėnesį Anastasia netikėtai pajuto skausmą pilve. Išsigandusi nuvyko pasitikrinti ir tai, ką kitą dieną išgirdo iš gydytojų, šeimai sukėlė šoką: vaikas negyvens, greičiausiai įvyks persileidimas arba gims negyvas. Tačiau mažasis Matas vos gimęs pradėjo verkti, o tada kaip įmanydama...
Šeštoji, kasmetinė mokslinė – praktinė konferencija, kurios misija edukuoti apie moksliškai pagrįstus būdus fizinei, psichoemocinei, dvasinei sveikatai stiprinti ir skirta visiems – tiek specialistams, tiek visiems besidomintiems.
Ar išties žinote, kaip veikia smegenys, kodėl atsiranda jų sutrikimai, kaip galite pagerinti jų veiklą? Atnaujintame knygos „Kaip veikia smegenys“ leidime dr. Ramunė Dirvanskienė remiasi naujausiais moksliniais tyrimais ir savo darbo neurologijos klinikoje patirtimi. Daugiau apie tai ji pasakojo lai...
Justina Inkrataitė, kognityvinių įgūdžių lavinimo „Braingym“ vadovė ir specialistė, yra sukaupusi ilgametę patirtį smegenų lavinimo srityje. Justina tiki, kad tinkamai lavinant ir treniruojant smegenis, galima pasiekti ne tik geresnių rezultatų darbe ar moksluose, bet ir prailginti jų gyvybingumą, t...
Socialinių tinklų vartotojų nerimą kelia melagingos žinutės apie sveikatą.
Kaip šiuolaikiniame pasaulyje būti sėkmingam, turtingam ir tuo pat metu laimingam bei atsipalaidavusiam? Ieškodami recepto, mokslininkai jau seniai nebekalba apie tai, kaip išvengti streso, nes tai, vis greitėjant gyvenimo tempui ir keliamiems reikalavimams, neįmanoma. Tačiau, turint įrankius, tikra...
Kognityvinių įgūdžių lavinimo centro „Braingym“ direktorė Justina Inkrataitė teigia, kad šiuolaikinė visuomenė, gaudama didelius dopamino kiekius, dažnai pamiršta lavinti logiką, gebėjimą sutelkti dėmesį ir ilgalaikę atmintį.
Socialiniuose tinkluose dalijamasi naujo tyrimo išvadomis, kad žmonių smegenyse 0,5 proc., jų svorio sudaro plastikas. Tačiau šio tyrimo išvados dar nėra peržiūrėtos ekspertų ir galutinai patvirtintos.
Jei kada nors žiūrėjote į dideles šuns akis ir staiga pajutote ryšį, gali būti, kad patyrėte smegenų sinchronizacijos momentą.
Psichinės sveikatos, žmogaus elgsenos ir ekonomikos specialistų komanda, susibūrusi bent iš kelių Japonijos institucijų, nustatė, kad prie tam tikrų sąlygų vaizdo žaidimai gali būti naudingi psichikos sveikatai.
Kraują stingdanti baimė gali sukelti organizme ištisą virtinę tarpusavy susijusių cheminių pokyčių, kad per akimirka sugebėtume reaguoti į iškilusią grėsmę.
Sąmoningas sapnavimas yra būsena, kai žmogus suvokia, kad sapnuoja. Šis suvokimas kartais leidžia sapnuojančiam kontroliuoti sapno turinį, kryptį ir aplinką, sako Delfi kalbinti specialistai.
Elonui Muskui priklausanti bendrovė „Neuralink“ pranešė, kad antroji operacija, kai žmogui buvo įdiegtas smegenų implantas, „pavyko gerai“ ir pacientas dabar gali projektuoti 3D objektus ir žaisti vaizdo žaidimus, pavyzdžiui, „Counter-Strike 2“.
Dažnas kasdieninis įprotis gali padidinti demencijos riziką net 50 proc., ir 12 proc. tikimybę patirti insultą (1)
Demencija yra vienas iš labiausiai pasaulyje paplitusių lėtinių ir progresuojančių galvos smegenų sutrikimų, kuriuo pasaulyje serga daugiau nei 5,2 proc. vyresnių nei 60 metų žmonių.
Išskirtinis interviu su mirtį patyrusiu ir į gyvenimą grįžusiu neurochirurgu: kokį atsakymą jis turi skeptikams (5)
Sakyti, jog jis prisikėlė iš mirties, būtų labai drąsu, bet turbūt gana tikslu, nes būtent tokioje situacijoje prieš 16 metų buvo atsidūręs vienas amerikiečių neurochirurgas dr. Eben Alexander. Jis savo neeilinę patirtį sudėjo į knygą „Gyvas Dangaus įrodymas. Neurochirurgo kelionė į pomirtinį gyveni...
Kiekvienas žmogus miegodamas sapnuoja, tik vienus sapnus mes prisimename gerai, kiti miego meto vaizdiniai, sukurti smegenyse, išnyksta mums vos prabudus. Bet kas gi yra tie sapnai ir kas vyksta mūsų organizme, kai mes sapnuojame?
Naujausio tyrimo ir eksperimento su pelemis metu paaiškėjo, kad ketogeninė dieta gali padėti išvengti ankstyvų Alzheimerio ligos simptomų. Laikantis šio konkretaus mitybos plano didėja beta-hidroksibutirato koncentracija, o tai teigiamai veikia atmintį ir kognityvines funkcijas.