Lygiai prieš metus simboliškai pasodintas medelis Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaiko raidos centro kiemelyje šiandien išaugo į sensorinį sodą, skirtą raidos sutrikimus turintiems vaikams. Atidarytas sodas išplės specialistų galimybes darbui su vaikais, prisidės prie jų sensorinės...
sodas
871 straipsnių
Sodas − vaismedžiais ir uogakrūmiais apsodintas plotas.
Sodai auginami vidutinių platumų ir subtropinio klimato juostose. Iš vaisinių augalų labiausiai paplitę alyvmedžiai, obelys, kriaušės ir slyvos.
„Eilinė lapų krūva palikta prie medžio? Taip atrodo daugeliui...“, – sakė gamtininkas ir tikino, kad kai kam tokios lapų krūvos yra išgyvenimo per žiemą klausimas.
Agronomas, kraštovaizdžio specialistas Tautvydas Gurskas sako, kad nors jau spalio pabaiga, sode pats darbymetis. Jis įvardijo, ką svarbu padaryti kaip tik dabar, ir patarė, kaip sutaupyti ruošiant gėlyną.
Kad gamta mėgsta stebinti, dar kartą įsitikino Kubiliūnuose gyvenanti Raimondos ir Klaido Bacevičių šeima, kurios darže užaugo išskirtinio dydžio morka.
Sodininkas pasidalijo paslaptimis, kaip susikurti tulpių lysvę, primenančią tikrą mažą Olandiją.
Kaip paruošti hortenziją žiemai.
„Darbuojamės taip, kad net dūmai rūksta“, – smagiai tarė „Aukštikalnių sodų“ direktorius Arvydas Paškevičius, kuomet praėjusios savaitės viduryje telefonu pasiteiravome, kaip klojasi didysis darbymetis – obuolių skynimas. Tam, kad įsitikintume, kaip iš tikro tie „dūmai rūksta“, praėjusio penktadieni...
Rudenį pelių daržuose ir butuose tampa labai daug, nes jos ieško maisto ir šiltų vietų žiemos miegui. Kartais graužikų atsikratyti gali būti gana sunku, ypač kai jų yra daug. Patyrę šeimininkai dalijasi paslaptimis, kaip greitai atsikratyti kenkėjų darže ir namuose. Papasakosime, kokie paprasti, bet...
Šeferdijos – artimos šaltalankių giminaitės, tačiau pralenkiančios juos tiek uogų skoniu, tiek gydomosiomis savybėmis ir net dekoratyvumu.
Agronomijos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus sako, kad šiemet rugsėjis tikrai neįprastas. Besitęsiantys šilti orai koreguoja ir darbus sode. Jis papasakojo, kas turi būti padaryta dabar ir įspėjo dėl obuolių skynimo.
Nors daugelis sodininkų su pomidorais jau atsisveikino, pas Birutę jų dera tiek, kad nebežino, kur dėti. Kaip gali būti, kad kaimynai šias daržoves jau nusirinko, o pas šią sodininkę jų derėjimui galo nematyti, papasakojo pati pašnekovė. Ji išdavė, kokiomis gudrybėmis naudojasi.
Rugsėjį genėti kaulavaisius, kad jie būtų atsparesni šalčiui ir geriau užmegztų sveikus vaisius, yra svarbus sodo pasiruošimo žiemai etapas.
Moliūgų sezonas jau prasidėjo, todėl pateiksime keletą patarimų, kurie padės kuo ilgiau išsaugoti derlių.
Kiekvienas sodininkas žino, kiek daug darbo reikia įdėti norint išauginti derlių: sėti, laistyti, ravėti, tręšti ir t.t. Vis dėlto kartais sodo gėrybės ima ir išdygsta pačios. Ir dar – tokiose netikėtose vietose.
Kokiais terminais geriau sodinti hiacintus rudenį į atvirą gruntą, kaip tai geriausia daryti, kaip gėlę sodinti į vazoną.
Daugelis daržininkų žieminius česnakus sodina norėdami anksčiau nuimti derlių. Tačiau svarbu suprasti, kad ne po bet kokia daržove ar prieskoninėmis žolelėmis jis augs. Papasakosime, po kokių augalų negalima sodinti česnakų po žiemą ir kur jie duos puikų derlių.
Liko vos kiek daugiau nei savaitė, kai teks atsisveikinti su kalendorine vasara ir pasitikti artėjantį rudenį. Nors rugsėjo orai dar gali priminti prabėgusios vasaros nuotaikas, gamta neišvengiamai persijungs į rudens režimą. Tam turi pasiruošti ir kiekvienas sodininkas bei daržininkas – jų laukia p...
Mūsų soduose tai nėra labiausiai paplitęs vaismedis, bet kas jau augina abrikosus, augina seniai ir pasikliaudami vien savo sėkme – nes juk Pietų augalas. Deja, pavasarinės šalnos – ne vienintelė jiems kylanti grėsmė.
Į Eglės sodą plūsta nepažįstami žmonės: moteris dalinasi gėriu – nemokamai atiduoda obuolius ir kriaušes (2)
Po dvidešimt dvejų metų emigracijos į tėvų išpuoselėtą vaikystės sodybą Vydmantuose sugrįžusi Eglė Gabrėnaitė antrus metus iš eilės nepažįstamiems žmonėms dovanoja sodo obuolius ir kriaušes.
Ar žinote, kad Vilniaus mieste, ne taip toli nuo centro, galima prisiskinti obuolių? Išlikę senieji miesto sodai – ne tik žavus priminimas, kaip sostinė atrodė anksčiau. Kai kurie ten augantys vaismedžiai vis dar duoda derlių. Nors dėl sparčios urbanizacijos iš daugelio sodų liko tik fragmentai, vis...