Kasmet besikeičianti Palanga naujovėmis stebina ir šįmet. Viena tokių naujovių – galimybė ant Palangos tilto nusifotografuoti ar nusifilmuoti su milžiniškais angelo sparnais.
sparnai
11 straipsnių
Mokslininkai įsitikinę: visi paukščiai iki vieno – nuo balandžių parkuose iki pingvinų zoologijos soduose – yra gyvi dinozaurai. Ir už tokią informaciją vertėtų dėkoti Archeopterikso fosilijai.
Maža, bet itin svarbi detalė lėktuvuose, kurią keleiviai retai pastebi, nors ji gali išgelbėti jų gyvybes (1)
Pilotas Joe papasakojo, kad yra mažytė, bet labai svarbi dalis lėktuvuose, kurią keleiviai retai pastebi, tačiau ji gali išgelbėti jų gyvybes. Ar kada nors atkreipėte dėmesį į mažą ryškiai geltoną kabliuką su dviem skylutėmis ant lėktuvo sparno? Jei ir taip, tikriausiai nesusimąstėte, kam jis reikal...
Mokslininkai išsiaiškino, kodėl jūriniai paukščiai turi tamsesnius sparnus: šią genialią technologiją žada pritaikyti kurdami lėktuvus (30)
Daugybė virš jūrų ir vandenynų skraidančių paukščių turi tamsesnius sparnus. Iš tikrųjų, daug šių paukščių yra balti ir turi juodus ar tamsiai pilkus sparnus. Kodėl taip yra?
Šiuolaikinio lėktuvo sparnas – tai sudėtingas aerodinaminis įrenginys, kontroliuojantis oro srautus, išlaikantis orlaivį ore ir leidžiantis jam keisti kryptį. Tačiau net ir per dešimtmečius ištobulinti sparnai turi trūkumų.
Labas. Aš įsimylėjau žmogų, kuris vyresnis nei mano tėtis! Ir nebijau to pasakyti garsiai! Noriu šaukti visam pasauliui, kokia esu laiminga!
Parduotuvės lentynoje pamatę brangesnę kiaušinių dėžutę nesistebėkite – Lietuvoje stengiamasi įpūsti ant kraiko laikomų vištų kiaušinių vartojimo vėją. Jis patuština vartotojų kišenes ir pareikalauja didžiulių investicijų paukščių fermoms atnaujinti.
Priklausomai nuo to, kokiu metų laiku gimė, monarcho drugelių gyvenimo trukmė yra nuo 2 savaičių iki 5 mėnesių. Tiesa, šio drugelio gyvenimas dėl įgimto sparno defekto galėjo pasibaigti greičiau, nei įprastomis sąlygomis. Laimei, drugelius auginusi dizainerė Romy McCloskey išradingai suteikė nelaimė...
Boružės gali per kelias minutes ištiesti sparnus ir pakilti. Bet iki šiol buvo paslaptis, kaip boružės suskleidžia sparnus. Dabar Tokijo universiteto mokslininkai atskleidė šią paslaptį. Jie pakeitė vieną iš kietų raudonų antsparnių ir pakeitė jį perregimu protezu. Po to specialistai stebėjo visą pr...
Išvystyti didelį greitį ir daryti staigius posūkius vanagui leidžia trumpi sparnai, kurie yra pritaikyti medžioti uždaroje aplinkoje, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
Remiantis neseniai Brauno universiteto mokslininkų atliktu tyrimu, šikšnosparnių sparnų odoje yra mažų raumenų tinklas, suteikiantis galimybę šiems gyvūnams kontroliuoti sparnus skrendant. Mokslininkai išsiaiškino, kad sparno membrana šikšnosparniui tik pakilus į orą yra neįtempta, tačiau vėliau šia...