Prieš keliolika metų aptiktas kosminis reiškinys – greitieji radijo žybsniai (FRB) – vis dar lieka nepaaiškintas, tačiau mokslininkai priartėjo prie fizikinio mechanizmo užčiuopimo.
spinduliuotė
30 straipsnių
Jonizuojančioji spinduliuotė, jonizuojančioji radiacija – elektromagnetinių bangų arba elementariųjų dalelių srautas, kuris jonizuoja medžiagos atomus ir molekules, paverčia juos teigiamais arba neigiamais jonais.
Saulės paviršiuje susiformavusi milžiniška dėmių grupė, kodiniu pavadinimu AR3576, šiuo metu yra atsukta tiesiai į Žemę. Maždaug 150-200 tūkst. km skersmens archipelagas sudarytas iš mažiausiai keturių tamsių centrinių dėmių, kurių kiekviena yra didesnė už mūsų Žemę.
Aktyvios galaktikos – į kurių centrines juodąsias skyles sparčiai krenta dujos – švyti praktiškai visame elektromagnetiniame spektre, nuo radijo iki gama spindulių. Jau seniai žinoma, kad aktyvaus branduolio radijo bei rentgeno spinduliuotės intensyvumas ir juodosios skylės masė siejasi tarpusavyje,...
Žemę pasiekė spinduliuotė iš ryškiausio kada nors užfiksuoto gama spindulių žybsnio. Apie du milijardus metų iki mūsų keliavusi gama spinduliuotė praėjusių metų spalį buvo matoma apie septynias minutes, o likutinė mažesnės energijos fotonų spinduliuotė – dar septynias valandas.
Teoriniai modeliai rodo, kad galaktikas ir jų spiečius jungia gijos, sudarytos iš tamsiosios materijos bei labai retų dujų. Ši struktūra, vadinama kosminiu voratinkliu, realybėje aptikta tik prieš maždaug dešimtmetį, nes anksčiau mūsų teleskopai tiesiog nebuvo pakankamai jautrūs jai užfiksuoti.
Žemę pasiekė signalai iš svetimos galaktikos – detektoriai aptiko neįprastą septynių neutrinų seriją
Iš kosmoso mus daugiausiai pasiekia fotonai – spinduliuotė nuo radijo iki gama ruožų. Yra ir kitų informacijos nešėjų – tai gravitacinės bangos, kosminiai spinduliai ir neutrinai.
Žodis „radiacija“ daugeliui žmonių kelia baimę. Nenuostabu, nes vaidybiniuose filmuose galima pamatyti, kaip radiacija paverčia žmones tokiais mutantais kaip Halkas. Tačiau iš tiesų radiacija yra visur aplink mus, net ir bananuose, vežamuose į Lietuvą iš kitų šalių. Taigi kodėl bananai yra laikomi r...
Vokiečių mokslininkai ištyrė ir rado pavojingiausius sveikatai išmaniuosius telefonus: pasitikrinkite, ar tarp jų nėra jūsiškio (1)
Vokiečių mokslininkai atliko tyrimus ir išsiaiškino, kurie išmaniųjų telefonų modeliai skleidžia didžiausią elektromagnetinį spinduliavimo lygį.
Branduoliniuose reaktoriuose sklindanti ypatinga šviesa gali būti pigus ir patikimas metodas žmogaus kūne ieškoti auglių. Daug žadanti skenavimo technika naudoja įprastai melsvai šviečiančią Čerenkovo spinduliuotę, kad paciento kūne nustatytų tikslią auglių vietą, o tai gali būti lankstesnis ir naud...
Sąmokslo teorijų mėgėjai apsikvailino radioaktyviu būdu: kvantiniai anti-5G pakabukai – pavojingi gyvybei (26)
Ar šiandien jau girdėjote ar skaitėte ką nors neįtikėtinai kvailo? Ne? Tegul tai bus pirmoji jūsų dienos kvailystė – daug žmonių stengiasi apsisaugoti nuo, kaip jie mano, žalingos 5G tinklo spinduliuotės naudodami pakabučius ant kaklo. Pasirodo, jie ne tik negali apsaugoti, bet dar ir turi radioakty...
Kone kiekviena galaktika centre turi supermasyvią juodąją skylę, milijonus-milijardus kartų masyvesnę už Saulę. Kelis procentus laiko ji būna aktyvi: į juodąją skylę krenta daug dujų, jos įkaista ir ima labai ryškiai spinduliuoti.
Dėl karščių dalis Lietuvos miškų atsidūrė ties pavojaus riba: miškininkai prašo nebekurti laužų (12)
Ilgai laukta vasara, po lietingos gegužės, staiga atnešė karščius. Klimatologai ir miškininkai įspėja, kad kai kuriose Lietuvos vietose liko vienas žingsnis iki didžiausios gaisringumo klasės. Miškininkai primena – daugiau kaip 90 proc. miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio.
Melagingai skundžiasi patyręs 5G ryšio sukeltą apšvitinimą: pataria nuo radiacijos gintis svarainiais ir česnakais (182)
„Facebook“ paskyroje „Angelų atsakymai“, kaip nurodyta, užsiimančioje astrologija ir psichologija, paskelbta informacija apie neva patiriamus radiacijos nušvitinimo simptomus, sukeltus 5G ryšio. Taip pat žinutėje išvardijami būdai, kaip sumažinti radiacijos poveikį namų aplinkoje. Tokia informacija ...
Siekiant užkirsti koronaviruso plėtrą, įvairiose įstaigose priimta matuoti žmogaus kūno temperatūrą bekontakčiu infraraudonųjų spindulių termometru. Taip užtikrinamas mažiausias galimas kontaktas, o temperatūra pamatuojama itin greitai. Tačiau atsirado susirūpinusių, kad toks temperatūros matavimo b...
Nesiliaujant kalboms apie 5G įtaką žmogaus sveikatai, vis pasirodo klaidingos ar netikslios informacijos. Portale „Firmus Medicus“ skelbiame straipsnyje su amerikiečių toksikologu Ronaldu Melnicku pateikiama ne visai tiksli ir klaidinanti informacija.
Po sprogimo Rusijos raketų bandymų poligone netoliese esančiame mieste radiacinis fonas iki 16 kartų viršijo normą, antradienį pranešė Rusijos nacionalinė hidrometeorologijos tarnyba.
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) auga pelėsis. Augo jis ir kituose kosminiuose laivuose bei stotyse – jo sporomis atsikratyti yra tikrai nelengva.
Tamsioji materija greičiausiai yra sudaryta iš elementariųjų dalelių, tačiau jų savybės yra beveik nežinomos. Jau prieš keletą metų buvo pastebėta, kad iš kai kurių galaktikų spiečių sklinda rentgeno spindulių signalas, kurio energija – 3,5 kiloelektronvolto (keV) – neatitinka jokios žinomos atomų s...
Jau daugelį metų tyrėjai mėgina išsiaiškinti, ar mobilieji telefonai gali padidinti riziką susirgti vėžiu, ar ne.
Spėlionės, kaip atrodo ateiviai, ne vieną dešimtmetį linksmina vaikus, filmų kūrėjus ir mokslininkus. Jeigu ateiviai tikrai egzistuoja, ar jie iš tiesų yra į mus panašūs? O gal jų išvaizda pranoksta mūsų pačią lakiausią vaizduotę?