Žolininkai sako, kad, atslūgus šalčiams ir nutirpus sniegui, pats laikas šio to pasirinkti iš gamtos vaistinės – pavyzdžiui, pušų spyglių. Kuo jie naudingi žmogaus organizmui ir kaip juos paruošti?
spygliai
14 straipsnių
2022 metų rudenį paprastojo pušinio pjūklelio lervos masiškai graužė spyglius kai kuriuose Ignalinos regiono miškuose. Pušynuose nugraužė nuo 10 iki 100 % spyglių Vaišniūnų girininkijoje 1016 ha plote, Minčiagirės – 48 ha plote, pavieniai ūglių nugriaužimai buvo fiksuoti Kaltanėnų girininkijoje (nuo...
Švieži spygliai kartais gali slopinti augalų augimą. Bet jei jūsų sklype auga daug pušų, eglių ir kitų spygliuočių, jų pakratus taip pat galima naudoti vietoje trąšų. Tik tai daryti reikia teisingai, prieš tai paruošus žaliavą – ją kompostavus.
Pagal senąsias lietuvių tradicijas Kalėdų eglutė puošiama Kūčių vakarą, tačiau prekyba jomis prasideda gerokai iš anksto, o ir patys gyventojai mielai jas dabina dar gerokai iki švenčių. Ką daryti, kad gyva eglutė išliktų kuo ilgiau ir nenubyrėtų jos spygliai. Štai 6 patarimai, kurie padės.
Nenustebkite, kad visžalių medelių spygliai nebūna nuolat žali. Terminas „visžalis“ reiškia tik tiek, kad medžiai prieš žiemą nenumeta visų savo spyglių, kaip tai daro lapuočiai. Tačiau net visžaliai augalai reguliariai atsikrato senų spyglių, kad atsiaugintų naujus, ir šis sezoninis reiškinys vadin...
Nuo šiol į pušis žiūrėsite kitaip: žolininkas paaiškino, kodėl dabar geriausias metas prisirinkti jų spyglių (25)
Daugumą vaistažolių, iš kurių šaltuoju sezonu taip gera pasidaryti šiltos arbatos, renkame vasarą. Tačiau net jei ir nespėjote jų prisirinkti, o dabar svajojate sušildyti ir pastiprinti organizmą puodeliu natūralios arbatos iš sau artimos aplinkos – nepavėlavote. Vaistažolių žinovai žiemos metu bene...
Kalėdų eglė sukuria šventinę nuotaiką ir džiugina iki pat Trijų karalių. Tačiau, ką daryti, kai reikia nukabinti žaisliukus po švenčių? Gyventojai pripažįsta, kad Kalėdų medžius dažniausiai išmeta.
Švieži spygliai kartais gali slopinti augalų augimą. Bet jei jūsų sklype auga daug pušų, eglių ir kitų spygliuočių, jų pakratus taip pat galima naudoti vietoje trąšų. Tik tai daryti reikia teisingai, prieš tai paruošus žaliavą – ją kompostavus.
Spygliuočių užpilas nuo seno žinomas kaip baktericidinė ir dezinfekuojanti priemonė. Jį galima naudoti ligų ir grybelinių susirgimų profilaktikai, pavyzdžiui, auginant sodinukus.
Eglutes puošti Kalėdoms pradedame jau gruodžio pradžioje, tačiau kartais žaliaskarės spyglius numeta nesulaukusios švenčių. Kaip elgtis, kad eglutė sulauktų Kalėdų, ir kur po švenčių dėti medelį, jei jį nusipirkome vazone?
Ieškant veiksmingų pigesnių trąšų, būtina atkreipti dėmesį į medžių lapus. Jie užsienyje vadinami sodininkų auksu.
Po to, kai išgelbėtas ežiukas neteko visų savo spyglių, veterinarai nustatė, kad tai įvyko dėl didelio streso, skelbia portalas dailymail.co.uk.
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytojas Kęstutis, kuris grybaudamas miške aptiko keistą ir nustebinusį radinį – ežiuko spyglius. Vyras domėjosi, kas nutiko ežiukui, kad iš jo liko tik pasigėrėjimo nekelianti spyglių krūva.
Artėjant Kalėdoms ypatingai suaktvyvėjo eglučių prekyba. Kauno rajone, Raudondvaryje esančio medelyno darbuotoja stebisi, kad kauniečiai šiemet daug anksčiau pradėjo rūpintis spygliuotaisiais medeliais.