Didžiojoje Britanijoje nustota naudoti vieną pašto dėžutę, nes joje paliekamus laiškus suėda... sraigės.
Sraigės
79 straipsnių
Sraigė – bendrinis žodis, apimantis beveik visus pilvakojus (Gastropoda) moliuskus, kurie suaugę turi kriauklę. Bekriaukliai pilvakojai vadinami šliužais.
Sodininkai šiemet itin skundžiasi šliužų gausa. Juos sūdo, karpo, skandina, tačiau niekaip negali atsiginti – dauginasi jie labai greitai. Žolininkė Giedrė Bružienė taip pat kurį laiką nesėkmingai su jais kovojo, kol atrado visiškai natūralų ir veiksmingą būdą su jais susidoroti.
Sraigės ir šliužai gali rimtai pakenkti sodo ir daržo pasėliams. Britų sodininkas Davidas Domoney pasidalijo paprastu metodu, kuris gali nuo jų apsaugoti pasėlius, – praneša „The Sun“.
Tai antra dalis, kurioje dalinuosi savo įspūdžiais, patirtais atostogų metu – Kretoje. Pirmą dalį rasite paspaudę čia.
Šliužai ir sraigės yra vieni iš įkyriausių sodo kenkėjų. Jos juose pasirodo jau ankstyvą pavasarį. Jos ten ieško maisto. Jos minta grybais, organinių medžiagų likučiais ir jaunais augalų lapais. Per naktį jos gali smarkiai pakenkti augalams.
Prasideda vynuoginių sraigių rinkimo sezonas, todėl Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad sraiges reikėtų rinkti ir supirkti laikantis aplinkosaugos reikalavimų, rašoma pranešime spaudai.
Grynas.lt skaitytojas užfiksavo į medį lipančias sraiges ir norėtų sužinoti, kodėl jos taip elgiasi. Jam pasirodė įdomios ir pačios sraigės – jų kiautai buvo skirtingi. Nuotraukas pakomentavo gamtininkas Deividas Makavičius.
Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas. Kasmet daugybė lietuvių dėl šių moliuskų naršo pievas ir pamiškes tikėdamiesi užsidirbti. Ir tai tikrai įmanoma. Didieji sraigių tiekėjai per sezoną superka šimtus, tūkstančius ar net milijoną tonų šių moliuskų, tad gyventojų kišenės taip pat gerokai pas...
Norint atsikratyti kenkėjų, kurie niokoja ir graužia sodo augalus, nebūtina griebtis cheminių insekticidų – palikite juos kraštutiniams atvejams. „Reader's Digest“ pasakoja apie natūralias priemones, kurios padės išprašyti nepageidaujamus svečius iš sodo bei daržo.
Miško gėrybių supirkėjai jau baigia pavasarinį vynuoginių sraigių supirkimo sezoną ir laukia pirmųjų voveraičių. Druskininkų savivaldybės Leipalingio miestelyje miško gėrybes superkantis Dainius Šidlauskas sako, kad dzūkai pirmiausiai atsivalgo grybų patys, paskui neša juos parduoti į turgų, o tik v...
Beveik kryžkelėje tarp Vilniaus ir Kaunas esantis Kaišiadorių rajonas tapo meka nuo didmiesčių pervargusiems miestiečiams.
Viena didžiausių sodininkų problemų yra šliužai ir sraigės. Šie kenkėjai kasmet puola augalus, o daržo šeimininkai bando nuo jų gintis visais įmanomais būdais. Nors, pasak ekspertų, vieno naikinimo būdo nėra, jų galima atsikratyti, tačiau tam prireiks pasitelkti net kelis būdus, o kartais – ir kūryb...
Prasidėjęs sraigių rinkimo sezonas dosnus ne visiems – kraštuose, kuriuose palijo ir laikosi šiltesni orai, šių moliuskų gausu, o štai ten, kur sausa ir šalta, jų labai mažai. Pasidomėjome, kaip sraiges rinkti sekasi šiemet: kur jų daugiausiai ir kiek galima prisidurti iš šio pomėgio.
Pirmasis pavasarinis lietus – startas ir sraigių supirkimo sezonui.
Šis nekaltai atrodantis gyvūnas jus dar nustebins: turi vos vieną koją ir visai nesiruošia būti vegetaru (10)
Nors daugeliui sraigės neatrodo labai patrauklūs gyvūnai, iš tiesų jos gali labai nustebinti. Nuo kitų gamtoje sutinkamų padarų jos išsiskiria išties nepaprastomis savybėmis. Daugelis turbūt nesusimąsto, kad sraigės turi tik vieną koją, ir, pasirodo, visai nėra vegetarės. Tačiau net ir tuo jų keiste...
Panevėžio rajonas visuomet garsėjo kaip žemdirbių kraštas. Tačiau jau keleri metai pastebima nauja tendencija, kad, be tradicinių ūkių ir pramonės bei gamybos įmonių, kurios yra vienos didžiausių darbdavių, kuriasi ir nedideli šeimos verslai, besiorientuojantys į netradicines šakas.
Panevėžio pašonėje esančio Trakiškio gyventoją Janiną Krikštaponienę galima vadinti sraigių ambasadore Aukštaitijoje ar net ir visoje Lietuvoje.
Sraigės iš Šeduvos sugeba įveikti net tūkstančius kilometrų – iki pat Prancūzijos ir kitų Europos šalių gurmanų stalų. Šeduvos mieste veikianti sraigių perdirbimo įmonė per kelerius metus įrodė, kad Lietuvos gamtoje slepiasi natūralus, atsinaujinantis lobis, o produktų iš sraigių mėsos paklausa užsi...
Tinklaraštininkė siūlo kelis veiksmingus būdus, kaip sustabdyti nekontroliuojamą sraigių plitimą (22)
Šiemet sodus ir daržus sraigės atakuoja itin aktyviai. Nors jos kaip ir kiekvienas gyvas organizmas ekosistemai yra reikalingos, tapdamos ežiukų, paukščių ir kitų smulkių žinduolių maistu, sodininkų kantrybė baigia išsekti. Tinklaraštininkė bei sodininkė Judita Jansonė pasakoja, kad šiemet sraigių p...
Norint atsikratyti jūsų augalus niokojančių kenkėjų, nebūtina griebtis cheminių insekticidų – palikite juos kraštutiniams atvejams.