Seniausiu Lietuvos ąžuolu, didžiausiu šalyje akmeniu ir seniausia medine bažnyčia garsėjantis Stelmužės kaimas pasipuošė daugiau kaip 9 metrų ilgio elnio ragais – skulptoriaus Žilvino Landzbergo darbu „Karūna“. Prieš beveik dešimtmetį sukurta skulptūra yra tiksli apie dešimt kartų išdidintų miške ra...
Stelmužės ąžuolas
37 straipsnių
Seimo narys, socialdemokratas Linas Jonauskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Aplinkos ministeriją dėl, jo nuomone, netinkamos Stelmužės ąžuolo priežiūros. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba taip pat informavo, kad bus ieškoma skubių sprendimų, kaip padėti ąžuolui.
Praėjusią savaitę sulaukusi sunerimusios vietos bendruomenės kreipimosi dėl prastėjančios Stelmužės ąžuolo būklės, kurią sukėlė netinkamai įrengtos atramos, Zarasų savivaldybė kreipėsi į Valstybės saugomų teritorijų tarnybą (VSTT) ir Aukštaitijos saugomų teritorijų direkciją.
Stelmužės vardas plačiai žinomas dėka seniausio ir storiausio Lietuvoje ąžuolo, gyvuojančio senajame Stelmužės dvaro parke, Zarasų rajone. Nesuklysime Stelmužės dvarvietę pavadinę gyvu istorijos kampeliu. Įspūdingo dvaro parke, kur stūkso senolis ąžuolas, rasite daug dėmesio vertų objektų.
Svarbiausias ir labiausiai gerbiamas medis Lietuvoje visais laikais buvo ąžuolas. Mūsų šalyje natūraliai paplitę 2 rūšių ąžuolai: paprastasis ir bekotis ąžuolas, pastarasis – tik pietinėje Lietuvos dalyje esančiame Trako miške. Dabartinis ąžuolynų plotas Lietuvoje sudaro 2,3 proc. visų miškų.
Iki kalendorinės žiemos pabaigos likus keliems savaitgaliams Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba siūlo aplankyti 7 įdomius ir neseniai pritaikytus lankymui gamtos objektus saugomose teritorijose.
Šį penktadienį, minint Tarptautinę jaunimo dieną, Klaipėdoje bus pasodintas iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintas sodinukas. Tikimasi, kad šis medelis taps pirmuoju kuriamo Jaunimo parko medžiu.
Keliaujantieji vis laukia naujienų turizmo padangėje: naujų kelių, maršrutų, lankytinų objektų. Tarptautinis kultūros kelio projektas „Baltų kelias“ kviečia keliauti po istorines baltų žemes Lietuvoje ir Latvijoje ir atrasti unikalius gamtos objektus, piliakalnius ir gyvenvietes. Tyrinėkite baltus, ...
Lūžus Stelmužės ąžuolo šakai, specialistai vertina kitų medžio šakų būklę – svarstoma ir apie papildomas atramas, kad šiuo metu vis dar tebesilaikančios šakos nelūžtų.
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos nuolatos skiria dėmesį gamtos paveldo paminklams ir objektams. Artimiausiu metu bus naujai paženklinta 650 gamtos paveldo objektų. Nemažai jų yra naujai sutvarkyti ir pritaikyti lankymui, vienas tokių - Stelmužės ąžuolas, teigiama Vals...
Lietuvoje yra apstu gražių vietų, kurias vis traukia pamatyti. Tiesa, nors lietuviai dažniau keliauja vasarą, visgi rudens metas taip pat tinkamas naujiems nuotykiams. Delfi sudarė sąrašą Aukštaitijos vietų, kuras rekomenduojama aplankyti rudenėjant.
Nuostabios gamtos apsuptas Lietuvos dvaras saugo niūrias paslaptis: žiaurūs kankinimai, ąžuolo kamiene rasti griaučiai ir išniekinti kapai (30)
Stelmužės vardas plačiai žinomas dėka seniausio ir storiausio Lietuvoje ąžuolo, gyvuojančio senajame Stelmužės dvaro parke, Zarasų rajone. Nesuklysime Stelmužės dvarvietę pavadinę gyvu istorijos kampeliu. Įspūdingo dvaro parke, kur stūkso senolis ąžuolas, rasite daug dėmesio vertų objektų.
Neįtikėtinos radybos Panevėžio rajone, Karsakiškio seniūnijoje. Čia prieš metus įsikūręs panevėžietis Marius Bilkis savo naujos sodybos patvoryje tarp krūmynų ir brūzgynų aptiko įspūdingą ąžuolą, kurio kamieno apimtis siekia beveik dešimt metrų. Gali būti, kad tai vienas storiausių tokių medžių Liet...
Neįtikėtinos radybos Panevėžio rajone, Karsakiškio seniūnijoje.
Pažintiniai takai Lietuvoje išgyvena savo populiarumo viršūnę. Tačiau laiką lauke galima praleisti ir susipažįstant su kitomis lietuviškos gamtos įdomybėmis – milžiniškais akmenimis, keistais medžiais, olomis ar net toli nuo jūros esančiomis švelnaus smėliuko kopomis. Idėjomis įdomiam savaitgaliui d...
Karantinas nesitęs amžinai. O jam pasibaigus norėsime vėl aplankyti nuostabius Lietuvos kampelius. Vieni iš jų – saugomos teritorijos. Vilniaus Balsių progimnazijos geografijos mokytojas Mantas Karanauskas paruošė nuotolinę pamoką apie tai, kuo ypatingos saugomos teritorijos.
Aukštuminė arboristika patenka į pavojingiausių profesijų dešimtuką, bet retas žino, kuo užsiima šios specialybės atstovai. Pasitelkdami alpinistų įrangą, jie kopia į medžius tam, kad padėtų šiems didžiuliams augalams, pratęsia medžių gyvenimą ir pasirūpina, kad jie nekeltų pavojaus žmogui. Lietuvoj...
Japoniją kitą savaitę pasieks unikali Lietuvos šimtmečio dovana. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, lankydamasis Japonijoje, padovanos Hiratsuka miestui stelmužiukų - Stelmužės ąžuolo klonų.
Atbildantis šimtmetis atnešė Lietuvai pagyvėjimą, šurmulį, kolegų bei bičiulių diskusijas, ginčus. Miestai, miesteliai, mokyklos, televizijos ir kiti lenktyniauja tarpusavyje, kas gražiau pasitiks ir paminės šią gražią ir garbingą visai šaliai datą.
Šiemet jau antrąkart Lietuvoje rengiami Metų medžio rinkimai. Konkurso tikslas – ne tik išrinkti medį, kuris atstovaus mūsų šaliai Europos metų medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie juos kaip regiono savitumo ir patrauklumo dėmenis, rašoma pr...