Gastroezofaginis refliuksas vargina daugelį žmonių – jiems puikiai pažįstamas deginantis, nemalonus pojūtis, kai suvalgytas maistas juda ne į žarnyną, o į stemplę. Kiti galimi požymiai – jausmas, kad suvalgytas maistas ar rūgštis kyla į gerklę, kosulys, gerklės jautrumas, sunkumas ryjant ir pilvo pū...
stemplė
12 straipsnių
Stemplė (lot. oesophagus) – virškinimo sistemos organas, esantis 25 cm ilgio, 2-3 cm skersmens ir jungiantis ryklę su skrandžiu. Tai raumeninis vamzdelis, susidedantis iš trijų dangalų: gleivinės (tunica mucosa), raumeninio (tunica muscularis) ir išorinio dangalo – adventicijos (tunica adventitia).
Į Peru medikus kreipėsi mirtinai persigandusi jauna motina – jos mažylė prarijo kryželį.
Be deguonies žmogus gali išbūti viso labo 6 minutes, po jų praranda sąmonę. Būtent per šias auksines minutes galima padėti užsipringusiajam ir išgelbėti gyvybę. Tačiau labai svarbu tiksliai žinoti, kaip tai daryti, mat kitaip galite tik dar labiau pakenkti. Primename svarbiausias taisykles, ką daryt...
Vijolei buvo sunku nuryti net vandenį: dėl to kaltino skrandį, bet priežastis slypėjo stemplėje (10)
Skanauti ir mėgautis maistu esame taip įpratę, jog retai kada susimąstome, kas būtų, jei kiekvienas kąsnis sukeltų diskomfortą, nemalonų spaudimą krūtinėje, rūgštį, pykinimą, o gurkšnis vandens taptų iššūkiu. Visa tai – achalazijai būdingi simptomai. Su šia reta liga susidūrusi pacientė Vijolė (68 m...
Jei įsiminsite kelis veiksmus, prireikus išgelbėsite gyvybę: seniau matyti judesiai springstantįjį gali pražudyti (14)
Tikriausiai kiekvienam iš mūsų yra nutikusi gan įprasta situacija – maisto gabalėlis patenka ne ten ir prasideda springimas. Jei išsisukti pavyksta tik kosėjant, lengviau atsikvepiame ir valgome toliau. Tačiau jei užspringimas rimtesnis, mūsų veiksmai gali išgelbėti artimojo gyvybę arba jį pražudyti...
Gyvenant šalyje, kur taip mėgstami spirgučiais ir grietine pagardinti cepelinai, vėdarai ir kiti ne mažiau riebūs valgiai, tik retam neteko patirti rėmens, kai sukilusios skrandžio rūgštys ima dirginti stemplę, sukeldamos nemalonų maudulį ir gaižulį burnoje.
Papuošalas, „Lego“ detalė, plaukų segtukas, vieno euro moneta, vandens čiaupo tinklelis, čiulpiamo ledinuko pagaliukas… Šie ir kiti daiktai užfiksuoti Vaikų ligoninės vaikų chirurgo Jono Povilavičiaus nuotraukose.
Kaip nekalta dovana gali ilgam sugadinti šventes: po šios nelaimės išmečiau keturis prietaisus (297)
Kalėdų fiesta įvyko – vaikai jau džiaugiasi spindinčiomis, lauktomis dovanomis. Tačiau nuo laimės iki didelės tragedijos – vos vienas žingsnis. Tiksliau, vienas kąsnis.
Pomėgis šaltieną valgyti su tradiciniu pagardu moteriai baigėsi ūmių apsinuodijimų skyriuje.
Refliuksas – normalus kiekvieno žmogaus fiziologinis reiškinys. Tuo tarpu gastroezofaginio refliukso liga (GERL) reiškia, kad refliuksas tapo patologiniu.
„Po onkoginės ligos ir operuotos stemplės negaliu ryti nei kapsulių, nei tablečių, kurias draudžia kramtyt, trint, o būtina nuryt nekramtytas. Taip jau 12 metų vargstu. Stemplės praeinamumas siauriausioje vietoje tik 3 mm. Kur rast vaistus, kurių nereikėtų ryti?“, - klausia skaitytoja.
Lenkijos gydytojai pirmadienį paskelbė sėkmingai atlikę retą ir sudėtingą gerklės persodinimo operaciją, praėjus dvejiems metams po to, kai jie pateko į pirmuosius puslapius, atlikę pirmąją gyvybę gelbstinčią veido persodinimo operaciją.