Abiturientų baimes ir jaudulį dėl brandos egzaminų keičia stojimų nerimas. Pasibaigus bendrajam priėmimui į aukštąsias ir profesinio rengimo mokyklas paaiškės, kurie jaunuoliai kvietimo studijuoti ar mokytis negavo. Tačiau nusiminti neverta, siekti svajonių profesijos stojantieji galės papildomo pri...
Stojantieji
26 straipsnių
Rugsėjo 1-ąją į klases pirmą kartą atėję arba po atostogų vėl susirinkę moksleiviai išgirsta palinkėjimą semtis žinių ir kibti į mokslus. Tai išties labai svarbu, tačiau norint suprasti sparčiai besikeičiantį pasaulį ir savo ateities galimybes reikia dar kai ko. Šiandien tai ir noriu priminti.
Pirmadienį popiet prasidės papildomas priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas.
Per pagrindinį priėmimą į aukštąsias mokyklas priimta 16,7 tūkst. pirmakursių, daugiausiai studentų sulauks Vilniaus ir Kauno technologijos universitetai.
Ketvirtadienį baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas.
Į aukštąsias mokyklas šiemet priimta beveik 18,5 tūkst. studentų, penktadienį pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO).
Stojantieji į profesines mokyklas dažniausiai renkasi mokytis automobilių mechaniko, apdailininko ir kirpėjo amatus.
Daugiausia stojančiųjų pirmuoju numeriu pageidavimuose šiemet rinkosi studijuoti sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, socialinių mokslų ir menų studijų krypčių programas, ketvirtadienį praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO).
Trečiadienis yra paskutinė diena, kada stojantieji į universitetus bei kolegijas dar gali pateikti ir koreguoti savo prašymus.
Stojantieji į universitetus ir kolegijas antrame etape gali pretenduoti į beveik 2 tūkst. valstybės finansuojamų vietų.
Šią savaitę Seime planuojama balsuoti dėl naujo Mokslo ir studijų įstatymo. Kodėl taip svarbu, kad įstatymas būtų priimtas?
Į DELFI kreipėsi skaitytojas, pasipiktinęs stojimo į Vilniaus licėjų tvarka. Elo teigimu, neteisinga, kad galimybė patekti į geriausią mokymosi įstaigą Lietuvoje sudaryta tik kartą gyvenime.
Nors po praėjusių metų atrodė, kad žemiau kristi nebėra kur, šiemet stoję į aukštąsias mokyklas sumušė visus rekordus.
Liepos 29–31 d. vyksta antrasis pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas. Jo metu stojantieji gali keisti savo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą. Įrašyti naujų studijų programų arba keisti finansavimo pobūdžio negalima, kadangi sudaryta geriausiųjų eilė nebekeičiama.
Trečiadienį paaiškės, kiek neužimtų studijų vietų liko po pirmojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapo.
Savaitgalį pasibaigus stojimo į universitetus ir kolegijas prašymų registracijai, paaiškėjo, kad pirmu pageidavimu stojantieji dažniausiai rašė mediciną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (748) ir Vilniaus universitete (570) bei teisę Vilniaus universitete (416).
Į Lietuvos policijos mokyklą įstojęs, ją pabaigęs, pradėjęs dirbti, tačiau tarnybą dėl darbo užsienyje palikęs klaipėdietis Robertas Norvilas turės atlyginti įstaigai padarytą žalą – padengti mokymo išlaidas.
Rugsėjo 25, 27, 28 d. Vilniaus Kongresų rūmus stebins naujoji Vilnius City Operos karta. Jau pristatėme „Jono ir Gretos“ režisierių Gediminą Šeduikį ir kostiumų dizainerę Eglę Čekanavičiūtę. Šiandien atėjo dirigentų metas. Kaip juo tampama, klausėme Ričardo Šumilos. Bet reiktų pristatyti ir jį patį,...
Stojantieji į universitetus šiemet dažniausiai pirmu numeriu rinkosi medicinos studijas.
Pirmadienio vakarą baigsis prašymų studijuoti priėmimas Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje.