„Kuo daugiau sužinome apie Stounhendžą, tuo didesnę nuostabą jis kelia“, – laikraščiui „The Guardian“ sakė Londono universiteto koledžo Archeologijos instituto geologas Robertas Ixeris.
Stounhendžas
25 straipsnių
Netoli Solsberio Anglijoje, kur stūkso pasaulio paveldo objektu laikomas Stounhendžas, buvo aptiktas milžiniškas kapinių kompleksas, liudijantis apie tūkstančius metų čia gyvenusių žmonių veiklą.
Patiklūs ir smalsūs turistai noriai moka už galimybę aplankyti neįprastas ir žymias vietas. Tuo nesąžiningai naudojasi visi, kurie gali pasipelnyti siūlydami abejotinas, o kartais ir netikras pramogas.
Įsukus į automobilių stovėjimo aikštelę, nuo kurios Lopaičių piliakalnio link veda įrengtas takas, skambios iškabos nepasitinka. Dvi rodyklės, rodančios viena kryptimi, rodo kur rasti šaltinį ir pažintinio tako pradžią.
Iš lėktuvo pastebėtą akmeninį statinį Vokietijoje patikrinę archeologai aptiko šiurpą keliančias žmonių skerdynių apeigų liekanas (28)
Senovės vietovėje aptikta daugiau nei šimtas būstų. Vokietijos „Stounhendžas“, senovinė vietovė, garsėjanti šiurpą keliančiais ritualiniais žmonių laidojimais, turėjo ir kitą paskirtį: kai kuriems žmonėms ji atstojo namus, teigia neseniai čia gyvenamųjų objektų įrodymų atradę archeologai.
Apžiūrinėdami kokį nors vieną ar kitą šalį garsinantį objektą, nedažnai susimąstome, kad mūsų dėmesį patraukė suvis ne tikras istorinis paminklas, o vien tik jo perdirbinys.
Stounhendžas – tai priešistoriniais laikais datuojamas archeologijos paminklas, esantis Viltšyro grafystėje, Anglijoje. Jį sudaro apskritimu sustatyti maždaug 4 metrų aukščio ir 2 metrų pločio akmenys.
Archeologai aptiko platų gilių duobių ratą, juosiantį senovės gyvenvietę šalia Stounhendžo. Šis radinys atveria naujas šio paslaptingo priešistorinio paminklo kilmės ir reikšmės tyrinėjimo kryptis. Stounhendžo akmenų ratas yra vienas iš žinomiausių Didžiosios Britanijos objektų, kurio aplankyti iš v...
Pietvakarių Anglijoje netoli Stounhendžo aptiktas didžiulis 4,5 tūkst. metų senumo monumentas, laikomas vienu didžiausių Britanijoje rastų priešistorinių laikų statinių.
Emocijoms nuslūgus: jeigu pinigų maišas atsirado tokiam betono kiekiui, gal Zapyškyje visa kita jau sutvarkyta? (107)
Zapyškio bažnyčios istorija, nors ir sukėlė audrą emocijų, bet kol kas diskusija sukasi tik apie dvi ašis Gražu-Negražu ir Betonas-Nebetonas. Bet giliau paknisus, pasimato ir storesnės šaknys.
Prie Išorinių Hebridų salų Škotijos šiaurės vakaruose aptikti du neolito epochoje pastatyti kranogai, praneša „Antiquity“. Šios salos senesnės už Stounhendžą: greta salelių rastą keramiką mokslininkai datavo 3300–3600 m.p.m.e.
Archeologai mano, kad iki aštuoniasdešimties iki dviejų tonų sveriančių blokų buvo atgabenti nuo Preselio kalvų Velse. Šios kolonos yra vienos iš garsiausių ir paslaptingiausių archeologinių mįslių.
Svarbiausios šių metų mokslo naujienos: žmonijos istoriją keičiantys atradimai ir grėsmingi perspėjimai (88)
Šiais metais mokslininkai atrado, ištyrė ir pristatė daug įdomių dalykų. Nuo grėsminų perspėjimų dėl klimato kaitos, seniausių gyvūnų ir žmonių liekanų iki paslaptingų kosmoso dalelių ir stebinančių atradimų Marse ir Mėnulyje.
Tūkstančiai žmonių ketvirtadienį susirinko prie senovinio akmenų rato Stounhendže pasitikti saulės ir paminėti vasaros saulėgrįžos.
Nors tradiciškai Stounhendžas laikomas vienu iš paslaptingiausių Didžiojoje Britanijoje esančių archeologinių paminklų, vienas mokslininkas teigia įminęs metų metais žmoniją kankinusią jo egzistavimo mįslę.
Keliautojai susidaro maršrutą ir įtraukia į jį lankytinas vietas, dėl kurių kartais tenka gerokai nukrypti nuo kelio. Kai kurios vietos vertos pastangų, tačiau ne visos.
Naminiai šunys galbūt atsirado atskirai Europoje ir Azijoje, kai žmonės prieš tūkstančius metų prijaukino vietinius vilkus, sakoma ketvirtadienį paskelbtoje naujoje studijoje.
Archeologai šiemet darbuosis iš peties, nes praėjusių metų atradimai paklojo pamatus naujiems tyrimams, o kai kuriuos mokslininkus užvedė ant teisingo paieškų kelio. Po metų tikimasi didžiuotis amžiaus pasiekimais.
Šie metai buvo turtingi archeologiniais radiniais – nuo paskendusių, aukso ir brangakmenių kupinų laivų iki laiko nepaliestų kapaviečių, rašo „Discovery News“.
Nieko nėra geriau, nei nuvykus į vietą, apie kurią ilgai svajojai, pajusti, kad ji pranoko tavo lūkesčius. Tačiau kai kurios vietomis tenka nusivilti ir paaiškėja, kad jos yra labai pervertintos.