Trisdešimt metų istorijos mokytoju dirbantis vyras prisipažįsta su nerimu laukiąs pensijos. Jei dabartinė alga dar leidžia sudurti galą su galu, tai pensijos dydžiai buvusius mokytojus nustumia už skurdo ribos, sakė Vilniaus Užupio gimnazijos istorijos mokytojas Robertas Ramanauskas.
Švietimo ir mokslo ministerijoj
50 straipsnių
Dokumentas, apie kurį prieš kelias savaites prakalbo Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, apauga vis naujais gandais. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Mindaugas Puidokas DELFI sakė, kad penktadienį iš žiniasklaidos išgirdo apie tai, neva toje paslaptingoje...
Į masinę protesto akciją palaikyti streikuojančių mokytojų susirinko ne tik įvairios organizacijos, bet ir pavieniai lietuviai.
Streikuoti uždraudė, darbuotojus atleido, protestuotojus tramdė ašarinėmis dujomis: kuri istorija gali pasikartoti (393)
Bandymas reikalauti geresnių darbo sąlygų ir didesnių atlyginimų streikuojant – ne naujiena. Tačiau Lietuvos istorijos puslapiai rodo, kad šia konstitucine teise pasinaudoti pavyko ne visiems su darbdaviu susitarimo nerandantiems darbuotojams.
Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kalbėdamas Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje teigė, kad opozicija turi planą nuversti Vyriausybę ir kelti chaosą šalyje. Anot jo, jeigu nebus priimtas kitų metų biudžetas, valstybės laukia skaudžios pasekmės – pavyzdžiui, gali neįvykti rink...
Dėl padėties švietimo sistemoje prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį kviečia Prezidentūroje susitikti švietimo profesinių sąjungų atstovus, švietimo ekspertus, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininką. Apie tai žurnalistams pranešė D. Grybauskaitės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.
Švietimo ir mokslo ministerijoje(ŠMM) įsikūrę ir šeštą dieną leidžiantys streikuojantys mokytojai trauktis neketina. Kaip pranešė vienas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) narys, jų vadovo Andriaus Navicko manymu, pozicija turėtų būti aiški – mokytojai trauktis niekur neketina.
Komunikacijos ekspertas apie Skvernelio ėjimą: labai įdomu, ką dabar darys nustumta Grybauskaitė (446)
Dėl Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio sprendimo atstatydinti iškart tris ministrus – švietimo ir mokslo, kultūros ir aplinkos – vieni nustebo, kitiems šis sprendimas pasirodė logiškas. Ryšių su visuomene ekspertas Mykolas Katkus sakė, kad tokiu būdu S. Skvernelis siekė sustabdyti Vyri...
Kelios mokytojų profsąjungos, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ketvirtadienį susirinko tartis, kaip tobulinti rugsėjį įvestą etatinio pedagogų darbo apmokėjimo modelį.
Dūkšto miestelis Ignalinos rajone ūžia kaip bičių avilys. Ir viskas – dėl vietos kunigo Sigito Grigo, kurio tikras ar tariamas nuodėmes dalis parapijiečių nesėkmingai bandė papasakoti Vilniaus vyskupams. Kunigas kaltinamas ne tik tuo, kad pirmokus sodinosi ant kelių, bet ir dėl nuolatinio maitinimos...
Baltijos šalių aukštųjų mokyklų diplomai ateityje galės būti pripažįstami automatiškai – nedarant atskiro įvertinimo.
Nuo ateinančių mokslo metų atlyginimai mokytojams bus pradėti skaičiuoti, kaip ir daugumai dirbančiųjų: už etatą, nebe už atskiras valandas. Tai leis mokytojams atlyginti už visus mokyklos bendruomenei atliekamus darbus, ne tik pamokas ir su jomis susijusią veiklą.
Kol Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovaujamoje Švietimo ir mokslo ministerijoje vyksta diskusijos apie aukštojo mokslo reformą, šalies bendrojo lavinimo mokyklose vyksta ne tik psichologinis, bet ir fizinis smurtas prieš pedagogus.
Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Senatas pirmadienį numato svarstyti jungtinės su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) aukštosios mokyklos statutą, reorganizacijos planus ir sąlygas.
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako nenorinti prognozuoti, kada švietimui tenkanti bendrojo vidaus produkto (BVP) dalis pasieks tarptautinių organizacijų rekomenduojamus 6 proc., bet pabrėžia, jog daug svarbiau, kaip efektyviai švietimo lėšos panaudojamos.
15 metų moksleivių skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų pasiekimai toliau prastėja ir yra žemesni už pasaulinį vidurkį. Tai paaiškėjo antradienį Švietimo ir mokslo ministerijoje pristačius tarptautinio tyrimo PISA rezultatus.
Nors Lietuvos moksleivių rezultatai matematikos ir gamtos mokslų srityse nėra itin prasti, akis bado jau 4 klasėje išryškėjantys skirtumai tarp mergaičių ir berniukų. Be to, pasiekimai mūsų šalyje glaudžiai susiję su tuo, kokioje ir kur esančioje mokykloje tu mokaisi, kokia tavo socialinė padėtis – ...
„Tinklas yra didelis, jis veikia neefektyviai, aukštojo mokslo kokybe visuomenė yra nusivylusi. Neatlikus pertvarkų, reformų, esant ribotam valstybės pajėgimui finansuoti, reikia rasti sprendimus. Tie sprendimai yra labai jautrūs, sudėtingi“, – paklausta apie pertvarkas aukštojo mokslo srityje sakė ...
Pernai apklausus paauglius visoje Europoje paaiškėjo, kad Lietuvoje mažiau nei vidutiniškai kitose šalyse penkiolikmečių ir šešiolikmečių per pastarąjį mėnesį buvo gėrę alkoholio.
Ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje Vilniuje bus pristatytas pasaulinis raportas „Žvilgsnis į švietimą“, kuriame pirmą kartą pateikti ir Lietuvos duomenys.