Kokia yra puikių mėsainių, minkštutėlių šašlykų ir gardžių dešrelių paslaptis? Svarbiausias dalykas yra net ne receptas ar kepimo technika, bet mėsos kokybė, įsitikinęs mėsos technologas Gintaras Bačkovas. Ekspertas dalijasi naudingais patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šviežią mės...
šviežia mėsa
9 straipsnių
Gaminame iš smulkintos mėsos ir faršo: 16 sočių ir šildančių patiekalų
Ekspertai atskleidė, ar importuojami maisto produktai prilygsta lietuviškiems
Norvegijoje gyvenanti tinklaraštininkė Mažvyda: didžiausios mano aistros – žvejyba ir maisto gaminimas
Gardūs šventiniai patiekalai nebūtinai turi kainuoti brangiai: vištienos užtepėlė su riešutais ir sultingi šonkauliukai
Gaminame iš faršo: nuo Kėdainių blynų iki tinginių balandėlių – 5 idėjos, kurios neįtikėtinai paįvairins jūsų valgiaraštį
Gaminame iš vištienos: 13 vienas už kitą gardesnių patiekalų – sunku bus ir išsirinkti
Kaip perkant mėsą suprasti, kad ji iš tiesų yra gera ir šviežia: svarbu spalva ir kvapas
Klausimas, ar reikia plauti žalią mėsą, iš kurios bus ruošiamas patiekalas, kelia bene daugiausiai diskusijų. Žinoma, kad žalia mėsa gali būti užteršta kenksmingomis bakterijomis, o tai gali lemti apsinuodijimą maistu. Tačiau ar tikrai plaudami mėsą pašalinsime bakterijas? O gal kaip tik padidinsime...
Mitybos specialistas įspėja mėgstančius mėsą: kokių dalių geriau nevalgyti ir kaip ją išsirinkti parduotuvėje (242)
Daugelis lietuvių neįsivaizduoja savo mitybos raciono be mėsos. Nors valgyti mėsą tautiečiai labai mėgsta, ne visi žino svarbiausius dalykus, pavyzdžiui, kas nutinka žmogaus organizmui, kai mėsos valgoma per daug, kaip ją iš tikrųjų reikia gaminti ar išsirinkti parduotuvėje.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento inspektoriams Rokiškio turgavietėje veikiančiame mėsos paviljone nustačius šiurkščių sanitarinių ir higienos normų reikalavimų pažeidimų, laikinai sustabdyta jo veikla.
Greičiausiai bent kartą gyvenime esame suabejoję nusipirktos ar šaldytuve turimos mėsos gabalėlio šviežumu. Tikriausiai pažįstamos ir tokios situacijos, kai ieškodami mėsos patiekalui nežinojome, kurį gabalėli rinktis? Tam, kad mėsos šviežumą galėtumėte greitai patikrinti, o pasirinktas gabalėlis du...
Vištiena vis dažniau puikuojasi ant lietuvių stalo – tiek suaugusio, tiek vaiko lėkštėje. Ši paukštienos rūšis ne tik daugelio pamėgta dėl skonio ir gaminimo lengvumo, bet tinkamai paruošta ir vartojama atitinkamu kiekiu, išlaiko vertingąsias medžiagas bei yra naudinga mūsų organizmui.
Lietuvių prietaisas išpopuliarėjo JAV ir Europoje: leis patikrinti, ar perkate šviežius produktus (60)
Lietuvių sukurtas ir jau metus plačiai pasaulyje pardavinėjamas mobilus įrankis, vadinamas tiesiog elektronine nosimi ir padedantis įvertinti trumpo galiojimo produktų šviežumą bei kokybę, įžengė ir į Lietuvos prekybą.
Žmonės klaidingai mano, kad užšaldytos mėsos galiojimo laikas yra neribotas. Iš tiesų, kuo ilgiau laikome mėsą šaldiklyje, tuo labiau krinta jos maistinė vertė, o tai tikrai nėra vienintelė klaida, kurią darome šaldydami mėsą.
Žmogui vis sunkiau susivokti maisto produktų rinkoje, kur spekuliuojama „sveiko maisto“ sąvokomis. Daugelis tapatina „ekologiškumą“ su „sveikumu“ ir jei kasdieninėje mityboje naudojama keletas ekologiškų maisto produktų – tai supranta kaip nauda sveikatai.