Trečius metus iš eilės Lietuvos uogų augintojų asociacija rengia Nacionalinę uogų dieną. Kaip ir kasmet, tai pirmasis liepos sekmadienis – šiemet liepos 7 d.
Tautvydas Gurskas
59 straipsnių
Prieš pat legendinę J. Basanavičiaus gatvę moteris ant lauko prekystalio prekiauja braškėmis ir trešnėmis. Atitinkamai 7 ir 9 eurai už kilogramą. Už slyvas prašo 5,5 euro, žirnius 8 eurų.
Stebina ne tik pirmųjų lietuviškų uogų kainos, bet ir pardavėjų taktikos – štai „Delfi“ skaitytojas Vilniaus Kalvarijų turguje užfiksavo neįprastą vaizdą – žemuoges pardavėjas svėrė suimdamas jas pincetu. Pirmųjų žemuogių kainos, pasak uogų augintojų atstovo, už stiklinę gali siekti 5–8 eurus, nes j...
Kad kurkliai yra vieni bjauriausių gyvių ir visa ko naikintojai, su kuriais gali grėsti amžina kova, jei tik juos užleisi, patvirtins bet kuris sodininkas, savo daržuose bent kartą aptikęs suniokotas daržoves bei augalus. Kurkliai nesirenka, jie eina ir savo žnyplėmis nukandinėja bet kurias kelyje p...
Į „Delfi“ kreipėsi skaitytoja Jūratė, nusistebėjusi, ar normalu už indelį trešnių iš kioskelio šalia parduotuvės susimokėti 16,5 euro. Ji pasakojo pamačiusi, jog 100 gramų kainuoja 1,5 euro ir nutarusi, kad visai normali kaina, tačiau nepagalvojusi, kad į vieną indelį gali sutilpti ir daugiau nei ki...
Galima sakyti, kad vilnietis Andžėjus tapo tikra socialinių tinklų žvaigžde. Vienoje vejos fanų grupėje vyras pasidalino savo paties rankomis įrengtos vejos nuotrauka, o tada jau ėmė plūsti komplimentai ir klausimai. Šįkart Delfi Būstas domisi, kaip Andžėjui pavyko susikurti tokią nepriekaištingą ve...
Vilniaus turgeliuose jau galima aptikti pirmojo lietuviško derliaus vaisių – daugiausia žalumynų, tačiau atsiranda ir braškių. Prekeiviai sako, kad žmones labai domina lietuviška produkcija, skuba ieškoti visko, kas auginama vietoje, tačiau kainos kol kas kandžiojasi. Savo ruožtu ekspertai atkreipia...
Agronomas Tautvydas Gurskas sako, jog kuomet susimaišo lietus su šiluma – veja kiemuose auga kaip išprotėjusi. Reikia gerai žinoti, kokiu aukščiu ją pjauti, kokią techniką naudoti, kiek ir kada laistyti bei tręšti veją, kad ji atrodytų nepriekaištingai.
Ruduo kasmet tampa iššūkiu sodininkams ir daržininkams, kuriems reikia ne tik spėti laiku nuimti derlių, bet ir paruošti žaliuosius plotus šaltajam sezonui, o kur dar standartinis klausimas – kur dėti susidariusius didelius kiekius žaliųjų atliekų.
Nors vasaros pradžioje uogininkai galvojo, kad šiuos metus prisimins su siaubu, tačiau ūkių rezultatai labai skirtingi ir pakankamai geri.
Skelbimų portaluose galima rasti daugybę pasiūlymų įsigyti žemės ūkio paskirties sklypus. Nors parduodami žemės plotai gali būti panašaus dydžio, kainos skiriasi kartais. Tačiau atminkite – suradę pigesnį pasiūlymą, džiūgauti neskubėkite.
Sekmadienį, liepos 2 d., Lietuvos uogų augintojų asociacija organizuoja Nacionalinę uogų dieną, kai į ūkius kviečiami žmonės ir jiems bus siūloma uogas skintis iki trijų kartų pigiau nei turguje.
Ūkininkai tikina, kad kone daugiausiai pinigų jiems teko pakloti už ūkiui skirtą žemę. Tik reikalas tas, kad žemė žemei nelygi – štai skirtinguose Lietuvos regionuose dirbamos žemės kainos gali skirtis kaip diena ir naktis. Šįkart Delfi domisi, kiek Lietuvoje kainuoja dirbamos žemės hektaras ir kas ...
„Misija ūkis“ komanda kiekvieną sekmadienį Delfi televizijos žiūrovams pristato įdomiausius ir sėkmingiausius Lietuvos ūkius. Šį kartą laidoje: išskirtinis „Manuoga“ ūkis, vienas didžiausių tulpių parkų Lietuvoje bei iš kartos į kartą keliaujantis sėkmingas tėvo ir sūnaus ūkis.
Saulei sušildžius žemę gausiai ėmė žaliuoti medžiai ir gėlės, o soduose tikrai netrūksta darbų. Jei norisi dar daugiau naujų gėlynų, agronomas Tautvydas Gurskas siūlo „pasimatuoti“ ir išbandyti kiek neįprastą, tačiau gana greitai įgyvendinimą sprendimą.
Lietuviškos braškės – jau ant prekiautojų prekystalių, tačiau kol kas šių uogų kainos kandžiojasi. Už kilogramą prašoma daugiau nei 12 Eur, tačiau prekybininkai sako, kad kai kur jos – net pigiau nei pernai.
Apželdintos Tautvydas Gurskas grįžo iš Nyderlandų, kelionės po tenykščius gėlių parkus, kurie jau tapo milžinišku verslu. Su juo kalbėjomės, kaip veikia ši sistema ir kaip uždirbami pinigai.
Apželdintojas Tautvydas Gurskas grįžo iš Nyderlandų – keliavo po tenykščius gėlių parkus, kurie jau tapo milžinišku verslu. Su juo kalbėjomės, kaip veikia ši sistema ir kaip uždirbami pinigai.
Pavasaris dovanoja vis daugiau žalumos ir žiedų, tačiau sodų priežiūra užsiimantis agronomas įspėja – naktimis kartais vis dar kausto šalnos ir pataria, kaip nuo jų apsaugoti gėlynus.
Pavasario žaluma vis labiau džiugina akis, tad turintiems bent lopinėlį žemės norisi kurti, puoselėti gėlynus, kad aplinka suspindėtų dar daugiau spalvų. Agronomas primena, kad dabar skyrę šiek tiek laiko gėlynais galėsite grožėtis visą vasarą.