Vardadieniai ir kitos įdomybės balandžio 21-ąją
Technologijos
1127 straipsnių

Technologijos – tai nuolat besikeičiantis inovacijų pasaulis, formuojantis mūsų kasdienybę, verslą ir ateitį. Čia rasite aktualiausias naujienas apie dirbtinį intelektą, mokslinius atradimus, išmaniųjų įrenginių tendencijas ir technologijų poveikį visuomenei. Sekite naujausią informaciją ir sužinokite, kaip technologijos keičia pasaulį.
Vardadieniai ir kitos įdomybės balandžio 20-ąją
Vardadieniai ir kitos įdomybės balandžio 19-ąją
Vardadieniai ir kitos įdomybės balandžio 18-ąją
Vardadieniai ir kitos įdomybės balandžio 17-ąją
Kaune trečiadienį atidaryta Kauno technologijos universiteto (KTU) Lustų akademija, kurioje bus kuriamos ir plėtojamos naujausios lustų technologijos.
Vardadieniai ir kitos įdomybės balandžio 16-ąją
Vardadieniai ir kitos įdomybės balandžio 15-ąją
Trečiadienį Europos Komisija pristatė strategiją, kuria siekiama pašalinti dirbtinio intelekto (DI) naudojimo kliūtis ir parengti Europos įmones pasaulinei konkurencijai.
Pasauliniame „IMD Smart City Index 2025“ reitinge Vilnius užėmė 34 vietą iš 146 miestų, pakilęs net 13 pozicijų per metus. Šis šuolis rodo sparčią Lietuvos pažangą kuriant išmaniąją infrastruktūrą, gerinant technologijų prieinamumą ir gyvenimo kokybę.
2025 m. balandžio 1 d. Taivano gamintoja TSMC pristatė pažangiausią pasaulyje mikroschemą – 2 nanometrų (2 nm) lustą.
Skaitmeninio saugumo sprendimų bendrovės „Aura“ duomenimis, net 62 proc. „Facebook“ naudotojų kas savaitę susiduria su sukčiais – tai didžiausias rodiklis tarp visų socialinių tinklų.
Vilniuje, greta Molėtų plento, jau trejus metus veikia pirmoji Baltijos šalyse inovacijų erdvė gamybos įmonėms – skaitmeninių inovacijų centras (SIC), kuris orientuotas į gamybos įmonių skaitmeninimą, modernių technologijų diegimą, jų kūrimą ir testavimą. „Gamybos inovacijų slėnio“ direktorius Ginta...
Biometrinis tapatybės nustatymas, išmanieji stiklai ir robotai-valytojai: kaip atrodys ateities mokyklos? (1)
Technologijų pažanga toliau stebina pasaulį, todėl galime būti tikri, kad ateityje ji vaidins svarbų vaidmenį ir švietimo srityje.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas entuziastingai palaiko dirbtinį intelektą ir DI duomenų centrus, – tačiau dėl jo taikomų tarifų kyla grėsmė, kad amerikiečių verslai, išleidžiantys šimtus milijardų jiems kurti, patirs naujų išlaidų.
Europolas antradienį įspėjo, kad dirbtinis intelektas sparčiai skatina organizuotą nusikalstamumą – nuo seksualinės prievartos prieš vaikus vaizdų kūrimo iki pinigų plovimo per kriptovaliutas, o tokie pasiekimai kaip kvantinė kompiuterija viską tik pablogina.
Jau kurį laiką atsparumo sąvoka vartojama psichologijos, ekonomikos, ekologijos, sveikatos apsaugos, kibernetinio saugumo sektoriuose. Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje pasigirsta balsų, teigiančių būtinybę akcentuoti atsparumą kaip pagrindinę Lietuvos ateities strateginę kryptį.
Pranešimą konferencijoje gali skaityti ir pirmos klasės moksleiviai: technologijų entuziastus trečią kartą subūrė „Informiko žinių forumas“ (1)
Vasario 28 d. įvykęs „Informiko žinių forumas“ dar kartą įrodė, kad smalsumas, kūrybiškumas ir technologijos – puikus derinys. Šiemet Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje surengtas forumas subūrė 130 mokinukų nuo 1 iki 8 klasės ir kiek daugiau nei 40 mokytojų iš visos Lietuvos, ...
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas 1990 m. kovo 11 d. smarkiai pakeitė šalies kultūrą, tad per šiuos 35 metus įvyko daugybė svarbių kultūrinių procesų.
Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) direktorius Liudas Ališauskas aiškina, kad dirbtinis intelektas (DI) ir kvantinė kompiuterija yra vadinamosios kylančios technologijos, kurioms šiuo metu dėmesio visuomenėje tikrai nestinga. Nors DI atsirado apie 1950-uosius metus, didžiausias proverži...